Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Schimbare baterie iPhone 6s

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#1
f0rtat3u

f0rtat3u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 27.10.2013
Salutare! Am un iPhone 6s de vreo 2 ani si a inceput sa nu ma mai tina bateria...practic nici nu umblu pe el si mi se duce 10-15%. Daca il folosesc , mi se descarca cu 1% la 2-3 minute. Toata nenorocirea asta de cand am facut update ios 11.2.5 . Oare daca ii schimb bateria, am sanse sa ma tina mai mult?

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Dupa doi ani moartea subita nu mai e o surpriza.
Schimba bateria, iar Apple zice ca va fi ca nou.

#3
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Programul ala de inlocuire nu e valabil si in Romania?

#4
f0rtat3u

f0rtat3u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 27.10.2013
Cat ma costa o baterie originala si de unde o pot lua? Am cautat pe net si nu prea am gasit. De exemplu la iph 6 am gasit mai multe tipuri de baterii. Daca si la 6s ar fi multe tipuri, cum imi dau seama care e mai buna?

#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Nu exista baterie originala decat in service-ul oficial Apple.

#6
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
intri pe support.apple.com te loghezi cu datele de pe iPhone, intri la support, battery problems si dupaia iti ofera ei posibilitatea sa iti schimbe bateria.

Eu am aplicat pe 14.01.2018 sa mi se ridice telefonul prin DHL, a doua zi pe 15.01.2018 au venit baietii de la DHL, mi-au sigilat telefonul intr-o punga cu sigil, am semnat amandoi si a plecat. Dupa 8 zile, pe 23.01.2018 m-au sunat de la DHL cand sunt acasa sa imi aduca telefonul. La fel aceasi poveste, telefonul a venit intr-o punga sigilata.

Totul a costat undeva la 40€ cu tot cu transport. Daca doresti reparatia printr-un dealer autorizat costa undeva la 60-80eur.

@edit: actual am vazut ca au dificultati cu stock-ul de baterii dupa ce multi au aplicat pentru un battery exchange. Cel mai bine ii suni inainte ca nu cumva sa iti tina telefonul cateva saptamani in service.

Edited by business11, 06 February 2018 - 17:43.


#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Topic mutat: Mac > iOS.

#8
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postf0rtat3u, on 06 februarie 2018 - 17:11, said:

Salutare! Am un iPhone 6s de vreo 2 ani si a inceput sa nu ma mai tina bateria...practic nici nu umblu pe el si mi se duce 10-15%. Daca il folosesc , mi se descarca cu 1% la 2-3 minute. Toata nenorocirea asta de cand am facut update ios 11.2.5 . Oare daca ii schimb bateria, am sanse sa ma tina mai mult?
Si cand am zis ce prostie e sa faci update , toti au sarit in sus ca de ce nu . Iaca de ce ...

#9
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Recomand service-urile autorizate Noumax sau iStyle
Am schimbat 2 baterii la două iPhone-uri până acum. Pe deplin mulțumit de calitatea reparației!

View PostBaxon, on 06 februarie 2018 - 18:22, said:

Si cand am zis ce prostie e sa faci update , toti au sarit in sus ca de ce nu . Iaca de ce ...
Nu are legătură directă. După doi ani, în funcție de utilizare, bateria nu mai "ține"!

Edited by DieselCRDI, 07 February 2018 - 13:07.


#10
orangfe

orangfe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 11.05.2008
Am schimbat eu bateria recent la Noumax pe Eminescu (daca locuiesti in Bucuresti). Daca il duci dimineata, ai sanse sa-l iei inapoi in aceeasi zi. Eu am avut noroc ca era liber si mi-a schimbat-o pe loc.
Si da, telefonul merge mult mai ok dupa ce am inlocuit bateria.

#11
1960

1960

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.01.2018
Scapi mai usor daca faci reparatia la un service autorizat, iStyle respectiv Noumax. Categoric va merge mai repede, este confirmat de multi clienti detinatori.

#12
anyidyoulike

anyidyoulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 14.10.2009
Cat costa la iStyle sau Nomax schimbul bateriei penttu iPhone 6s?

Edited by anyidyoulike, 07 February 2018 - 23:36.


#13
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
200 la istyle, 212 la noumax

#14
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Nu sunt VOX cei mai seriosi? IStyle mi se par cam...”bisnitari”. Pe siteul Apple, doar VOX apar ca premium service provideri.

#15
1960

1960

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.01.2018
VOX e doar in Timisoara din cate stiu, in Bucuresti sunt Noumax si iStyle. (ambii au autorizatie)

#16
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View Postanyidyoulike, on 07 februarie 2018 - 23:35, said:

Cat costa la iStyle sau Nomax schimbul bateriei penttu iPhone 6s?

Oare cât o costa dacă am pus link-urile directe?

View PostDieselCRDI, on 07 februarie 2018 - 13:08, said:

Recomand service-urile autorizate Noumax sau iStyle
...

View PostCatean, on 08 februarie 2018 - 10:45, said:

Nu sunt VOX cei mai seriosi? IStyle mi se par cam...”bisnitari”. Pe siteul Apple, doar VOX apar ca premium service provideri.

Ultima oară când am avut nevoie de suportul Apple, mi-a recomandat pe primul loc Noumax

#17
anyidyoulike

anyidyoulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 14.10.2009
Un amic a fost cu iPhone 6s+ sa schimbe bateria la iStyle si i s-a comnicat ca pana in aprilie nu exista stoc de baterii in Romania! Unde poate merge sa schimbe bateria in programul Apple de inlocuire cu 29$, respectiv 200 lei? Vreau si eu sa schimb la un 6s...
L.E.: Vrem sa schimbam bateriile intr-un timp rezonabil, nu incepand cu aprilie! Intrebarea mea unde putem schimba fara a fi nevoiti sa asteptam pana in aprilie?

Edited by anyidyoulike, 18 February 2018 - 19:09.


#18
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
NOUMAX sau iStyle

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate