Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Liv.52 este bun?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Eu iau preventiv Liv52 cate o pastila, una dimineata si una seara...Posted Image

#20
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Prima interogare google: https://www.ncbi.nlm...pubmed/16194047

The results demonstrated that the patients treated with Liv-52 for 6 months had significantly better child-pugh score, decreased ascites, decreased serum ALT and AST. In placebo administered patients all the clinical parameters recorded at beginning of the study were not significantly different than after 6 months. We conclude that Liv-52 possess hepatoprotective effect in cirrhotic patients. This protective effect of Liv-52 can be attributed to the diuretic, anti-inflammatory, anti-oxidative, and immunomodulating properties of the component herbs.

Edited by Remicade, 18 January 2018 - 21:32.


#21
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,254
  • Înscris: 21.06.2011
În studiul din linkul pe care l-am pus mai sus e vorba de efectele armurariului asupra bolnavilor de diabet.

The results showed a significant decrease in HbA1c, FBS, total cholesterol, LDL, triglyceride SGOT and SGPT levels in silymarin treated patients compared with placebo as well as with values at the beginning of the study in each group. In conclusion, silymarin treatment in type II diabetic patients for 4 months has a beneficial effect on improving the glycemic profile. Copyright © 2006 John Wiley & Sons, Ltd.

Inițiatorul ceruse păreri despre Liv52; eu i-am spus părerea mea despre Armurariu, testat pe propria piele, am arătat în linkuri că sunt studii cât se poate de serioase despre eficacitatea lui. Mai sus Remicade a arătat că sunt studii la fel de serioase cu privire la Liv52. Părerea unui medic român ,,profesor" care spune contrariul mai bine nu o comentăm. (Mie asta, după experiența ultimilor 5 ani de când m-am îmbolnăvit, îmi confirmă niște concluzii pe care le trăsesem cu privire la micii Dumnezei din sistemul sanitar).

#22
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Farcovit b12 a primit mama de la un medic de infectioase(are ficat gras + operata de fiere)
Am mai auzit ca lagosa ar fi tata "silimarinelor"

#23
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Da, sunt foarte multe produse cu efect hepatoprotector, nu poti spune ca unul e cel mai bun. Lagosa spre deosebire de celalalte silimarine este MEDICAMENT cu pret impus, celelalte sunt suplimente alimentare in marea lor majoritate, nu sunt controlate de nimeni ce contin. Si LIV52 este supliment alimentar in Romania dar a trecut proba timpului. Are 215 studii clinice, este produs din 1955.

#24
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Alinuț Taigăr Atlantic, cel mai bine e să nu mai ai depresii.
Nu mai iei psihotrope.
Plus că nu mai iei după ureche suplimente pentru ficat.

#25
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Cand am avut hepatita a, doctorul de familie mi-a prescris Liv 52, deci nu ar trebui sa ai probleme. E pe baza de plante, din cate tin minte. Inainte sa il iei, vorbeste cu doctorul curant. Nu de alta, dar sa fii sigur ca te ajuta si nu are efecte asupra medicatiei tale.

#26
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

 AlynutzTigerAtlantic, on 18 ianuarie 2018 - 18:08, said:

A mai luat cineva Liv.52?V-a ajutat la ficat?Este bun?Il recomandati?
Vreau sa va intreb si daca are interactiuni,reactii adverse sau contraindicatii?
Este sigur?
A mai luat deci cineva?

Orice produs obtinut pe baze chimice reprezinta un produs toxic pentru groapa de gunoi umana,adica ficatul.Toate porcariile ingurgitate sub forma de medicament,supliment sau alta denumire capitalista au contraindicatii.Ei bine,acele contraindicatii sunt date exact pentru ficat,chiar daca nu in mod direct.

#27
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Remicade, on 19 ianuarie 2018 - 08:05, said:

Da, sunt foarte multe produse cu efect hepatoprotector, nu poti spune ca unul e cel mai bun. Lagosa spre deosebire de celalalte silimarine este MEDICAMENT cu pret impus, celelalte sunt suplimente alimentare in marea lor majoritate, nu sunt controlate de nimeni ce contin. Si LIV52 este supliment alimentar in Romania dar a trecut proba timpului. Are 215 studii clinice, este produs din 1955.
Pai atunci se pare ca ar fi cel mai sigur...

#28
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
Lagosa e bun, scump și nu știu cât de util ție. Eu iau Hepaxirem complex natural de păpădie, armurariu, anghinare și silimarina.

#29
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Daca si 29 de lei e "scump"....da la tigari nu facem niciodata nazuri nu ? Stiu ca nu fumezi.

#30
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
Nu, nu fumez! 29 Ron vs 9 Ron! Pt unii poate reprezenta o suma consistenta. Probabil se mai cheltuielile bani și pe antidepresive. Lagosa se recomanda în afecțiuni puternice ale ficatului. Nu se administrează un produs atât de puternic Pt preventie/profilaxie.

#31
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009

 SILE802002, on 22 ianuarie 2018 - 13:02, said:

Nu se administrează un produs atât de puternic Pt preventie/profilaxie.
Defineste medicament "puternic". La 9 lei nu ai vrea sa stii nu ce contin.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate