Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Achizitie laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Valentaynes

Valentaynes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 10.09.2009
Salut!Imi recomandati,va rog,un laptop bun,de pe eMAG sau PC Garage,ca sa fie sa fie si pt.gaming,cu un buget maxim de 2800 lei?\

  Multumesc!

#2
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Acer Aspire 5 A515-51G - ecran IPS, SSD 256GB, GeForce MX150 https://www.pcgarage...b-linux-silver/

#3
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Salut,
Vezi resigilatul asta: https://www.emag.ro/...arch-Position=0

#4
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Esti cam la limita cu bugetul tau, poate ar fii ok sa cauti si sh un laptop bun, cum e ASUS ROG sau ceva cu vechime de 1 an...

#5
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Ca idee, laptopurile Asus din seria ROG low-end nu sunt altceva decât laptopuri multimedia în carcasă de laptop dedicat jocurilor. Majoritatea ROG-urilor din seriile GL552, GL553, G551JW sunt ciuntite la răcire și construcție, în timp ce competiția oferă/oferea alternative mai echilibrate în aceeași bani.

Laptopurile propuse de colegii sunt cam singurele variante noi, demne de luat in seamă în bugetul de 2800 de lei.

#6
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Asta e pararea ta, eu detin un GL552VX si sunt mai mult decat multumit de el, il am de un an si ceva cred... pentru ce laptop multimedia ai nevoie de i7 gen 6, de 16 GB ram sau de gtx 950M de 4 GB.. sa nu mai vorbim de ssd pe m2 .... eu cred ca vorbesti prostii....

Sa nu mai zic de racire, ca este perfecta, indiferent ce task-uri ai pe el.

E o recomandare mai sus la un laptop care are 4 GB ram. Ce sa faca bietul om cu 4 GB ram in jocuri ?

#7
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Părerile mele sunt obiective și bazate pe date concrete. Asus GL nu este nici pe departe cea mai reușită serie de laptopuri. Când am spus "laptopuri multimedia în carcasă frumos colorată", m-am referit în principal la șasiul laptopului, adică la elemente precum răcirea si construcția, la care ROG-urile low-end sunt deficitare. Deții un GL552, foarte bine, dar asta nu înseamnă că este cel mai bun laptop. Poți să verifici anumite review-uri să te asiguri că nu ofer informații false.

Pe o arie intitulată Professional Zone nu merge cu "am eu produsul X, cumpără-l că-i cel mai bun".

#8
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Nu am zis ca e cel mai bun laptop ca îl dețin eu. Este mai mult decât bun pentru 80% din cei care cer sfaturi aici. Performanța calitate preț. De high end se ating doar cei cu salarii de mii de euro.

Jegmihai tu ești ăla care la o cerere de recomandare pentru un tv 4K , recomanzi seria 9 de la Sony , care e peste 6000 lei. De parca toți își permit numai spuma.

#9
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
snapydj, dar o recomandare pentru initiator ai?

#10
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Sa-l cumpere pe cel recomandat de tine. Dar pe lângă el încă o plăcută de 8 gb de ram compatibila.

#11
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016

 snapydj, on 15 ianuarie 2018 - 09:45, said:

E o recomandare mai sus la un laptop care are 4 GB ram. Ce sa faca bietul om cu 4 GB ram in jocuri ?

Cuvintele cheie pt tine: upgrade si buget maxim :)

 snapydj, on 15 ianuarie 2018 - 18:29, said:

Nu am zis ca e cel mai bun laptop ca îl dețin eu. Este mai mult decât bun pentru 80% din cei care cer sfaturi aici. Performanța calitate preț. De high end se ating doar cei cu salarii de mii de euro.

Jegmihai tu ești ăla care la o cerere de recomandare pentru un tv 4K , recomanzi seria 9 de la Sony , care e peste 6000 lei. De parca toți își permit numai spuma.

Recomandarile/parerile lui jegmihai sunt pertinente si cat se poate de obiective, probabil faci o confuzie (urmaresc aria de recomandari TV).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate