Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Si totusi, in ce tara traim?

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
65 replies to this topic

#1
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
"https://romani-buni....aga-decoratia/"
Carevasazica, era un erou in 2012 chiar daca avea ceva pete de sperma la activ din 2009.
Credeti ca la parnaie se va tine cont de decoratie? Sau i se va umbla la ambele "rozete" si aia din 2012,  si cealalta, din nastere.
Apropo, cine era ministru de interne pe-atunci?

#2
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,481
  • Înscris: 30.01.2008
I se va retrage decoratia  + "i se va umbla la ambele "rozete" si aia din 2012,  si cealalta, din nastere."

case closed !

#3
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,311
  • Înscris: 29.07.2013

 myshyk, on 12 ianuarie 2018 - 13:25, said:

Carevasazica, era un erou in 2012 chiar daca avea ceva pete de sperma la activ din 2009.

E clar ca ar trebui sa-si ia zborul din sistem TOTI aia care au musamalizat treaba, toti, fara exceptie, cu un premiu de competenta pentru superiorul care l-a propus la decorare.

Edited by argonaut, 12 January 2018 - 13:30.


#4
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,580
  • Înscris: 15.01.2017
Sunt atat de rari oamnii angajati la stat ce-și fac datoria incat este nevoie să fie decorați atunci cand se întâmpla. Decorație pentru ca a participat la deszăpezire....

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,482
  • Înscris: 19.04.2009
Republica Democrata Est Africana Europeana

#6
tzopinel

tzopinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 405
  • Înscris: 02.03.2017

Quote

Ar trebui Iohannis să-i retragă decorația?
Nu, cam asta înțeleg unii prin bărbăție și credință.... Îți bagi bărbăția undeva și cu credință vei fi iertat la infinit.

Edited by tzopinel, 12 January 2018 - 13:36.


#7
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,580
  • Înscris: 15.01.2017

 myshyk, on 12 ianuarie 2018 - 13:25, said:


Apropo, cine era ministru de interne pe-atunci?

Radu Stroe.

Edited by Epdm, 12 January 2018 - 13:40.


#8
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,113
  • Înscris: 25.02.2007

 myshyk, on 12 ianuarie 2018 - 13:25, said:

Quote

Polițistul pedofil de la Brigada Rutieră din București a fost decorat în 2012 cu  ordinul ”Bărbăție și Credință”, la recomandarea  ministrului de Interne de atunci, pentru participarea la deszăpezire.
Posted Image

Nu mai am alte reactii. Atat.
Rad si apoi ma intreb ce cap ar trebui sa sparg, ce gat sa rup, d-astea.

ps - ia sa vedem cine mai are curaj sa iasa la deszapezire Posted Image

#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003

 argonaut, on 12 ianuarie 2018 - 13:30, said:

E clar ca ar trebui sa-si ia zborul din sistem TOTI aia care au musamalizat treaba, toti, fara exceptie, cu un premiu de competenta pentru superiorul care l-a propus la decorare.
Superiorul care l-a propus la decorare, l-a propus impreuna cu ceilalti la gramada. Nu avea de unde sa stie ca e pedofil si nici nu a musamalizat nimic.
In rest corect, toti trebuie eliminati din sistem.

Maine Gheorghe pompierul salveaza niste vieti dintr-un incendiu. Dupa 5 ani se afla ca e pedofil. Cu ce am gresit eu ca l-am decorat?

Edited by Bursul, 12 January 2018 - 13:48.


#10
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 Bursul, on 12 ianuarie 2018 - 13:42, said:

Superiorul care l-a propus la decorare, l-a propus impreuna cu ceilalti la gramada. Nu avea de unde sa stie ca e pedofil si nici nu a musamalizat nimic.
In rest corect, toti trebuie eliminati din sistem.

Maine Gheorghe pompierul salveaza niste vieti dintr-un incendiu. Dupa 5 ani se afla ca e pedofil. Cu ce am gresit eu ca l-am decorat?
Din 2009 avea un dosar.... cam de pe atunci a fost poreclit "violatorul" . Chiar daca doar "semana" cu infractorul, tot trebuia luat la intrebari la modul serios.  Dar n-a fost.

Edited by myshyk, 12 January 2018 - 13:52.


#11
ReflejoArmado

ReflejoArmado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 25.12.2017
Eu sunt convins că Băse n-a știut nimic despre asta la momentul când l-a decorat. Viana aparține șefilor lui direcți care trebuiesc demiși imediat, dacă mai există în funcții. Dacă nu, trimiși în judecată. Asemenea fapte nu au cum să se prescrie.

Reflexele securistoide de mușamalizare a jegului trebuiesc condamnate de toată lumea normală la cap.

Fie că avem viziuni de dreapta sau stânga, aici e vorba de normalitate, cea care ar trebui să ghideze o societate.

Edited by ReflejoArmado, 12 January 2018 - 13:54.


#12
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003

 myshyk, on 12 ianuarie 2018 - 13:50, said:

Din 2009 avea un dosar.... cam de pe atunci a fost poreclit "violatorul" . Chiar daca doar "semana" cu infractorul, tot trebuia luat la intrebari la modul serios.  Dar n-a fost.
Dosar pentru ce? Nu sunt la curent cu toate informatiile Posted Image

Oricum nu conteaza. Daca avea dosar, da, nu trebuia sa i se acorde decoratie. Insa hai sa analizam mai bine situatia. Vine seful si respecta exact procedurile care sunt in institutie. Daca nu s-a verificat background-ul persoanei pana acum, nu o va face nici el. 10.000 de oameni au fost decorati si nu s-a intamplat nimic, s-a intamplat cand ai fost tu de servici. Dpmdv e cam aiurea sa-l invinovatesti acum pe sef. Si nu ca seful nu a respectat vreo procedura, ci pentru ca nu exista acea procedura de verificare a persoanelor care urmeaza a fi decorate.
Sau exista? :D

Edited by Bursul, 12 January 2018 - 13:59.


#13
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 Bursul, on 12 ianuarie 2018 - 13:42, said:

Maine Gheorghe pompierul salveaza niste vieti dintr-un incendiu. Dupa 5 ani se afla ca e pedofil. Cu ce am gresit eu ca l-am decorat?
Corect.

Titlul topicului e rautacios. Nu tara te face pedofil, hot sau criminal - astea sunt alegeri individuale ale nemernicilor.
(orice tara are scursorile ei, de ce ai acuza numai Romania de astfel de orori?!)

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Bursul, on 12 ianuarie 2018 - 13:42, said:

Superiorul care l-a propus la decorare, l-a propus impreuna cu ceilalti la gramada.

Nu se propune nimic la gramada. Si da, nu s verificati astia propusi spre decorare. Insa numa' pilosii ajung sa fie decorati, stati linistiti!

#15
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Avand in vedere ca a primit acea medalie pentru participarea la dezapezire,eu consider ca medalia i se poate retrage doar daca ar "pedofiliza" omuletii de zapada.

Intr-o alta ordine de idei,ideea de decorare este total depasita in Romania,unde se acorda decoratiile pe banda rulanta,invocandu-se motive ridicole.De asemenea,si retragerile decoratiior decurg la fel de usor.Un fel de bambilici cu decoratii.
Si la acest capitol,Romania nu se dezminte:o tine din exagerare in exagerare.
Infuzia de decoratii seamana cu infuzia de academii.Adica suntem foarte aproape de caderea in derizoriu si demonetizarea acestor termeni.

Daca omul a meritat,a primit o decoratie.Daca-i infractor,primeste un alt fel de decoratie.Nu-i normal sa-i renegi meritele.Dar in cazul de fata meritele se dovedesc niste merite de rahat,inventate,absurde.Si atunci retragerea unei medalii acordate in mod absurd va fi un gest la fel de absurd,de care lui nenea pedofilu' nu cred ca-i pasa.
Iar oprobiul public a incetat de mult sa mai reprezinte o cumpana pentru moralitatea cetateanului,incepand cu 1989.

ps.
Sa-l ia dracu de ordinar si m-as bucura sa primeasca vreo 30 de ani de puscarie.Pana la urma asta ar fi cel mai important,sa stea cat mai mult departe de societate.Cu sa fara medalii si/sau decoratii.

#16
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003

 adisz, on 12 ianuarie 2018 - 13:58, said:

Avand in vedere ca a primit acea medalie pentru participarea la dezapezire,eu consider ca medalia i se poate retrage doar daca ar "pedofiliza" omuletii de zapada.
Cred ca o sa deschid un subiect pe tema asta, pe aria dezbateri. Mai ma gandesc cum sa formulez introducerea.

#17
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,580
  • Înscris: 15.01.2017

 Bursul, on 12 ianuarie 2018 - 13:42, said:


Superiorul care l-a propus la decorare, l-a propus impreuna cu ceilalti la gramada. Nu avea de unde sa stie ca e pedofil si nici nu a musamalizat nimic.
In rest corect, toti trebuie eliminati din sistem.

Maine Gheorghe pompierul salveaza niste vieti dintr-un incendiu. Dupa 5 ani se afla ca e pedofil. Cu ce am gresit eu ca l-am decorat?

Pompierul gheorghe este platit sa salveze vieți din incendiu, nu trebuie decorat că-și face datoria pentru care IL plătim.

#18
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,160
  • Înscris: 17.07.2013
Asta e tema pe cateva sapatamani la Aneta 3 - include subiectul Base !Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate