Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

[Unde] mai exista Magazin LTB in Bucuresti?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
simonisq

simonisq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 03.12.2011
Buna, stie cineva unde mai exista magazin Little Big (LTB) pentru jeans in Bucuresti? Prima data am fost in acest magazin in Afi Mall acum vreo 3 ani apoi s-au mutat in Sun Plaza, iar acum nu mai sunt nici acolo. Am cautat pe net si am gasit un singur magazin la o adresa din Caransebes.. Am gasit si un site LTB Romania dar nu merge sa deschid nici un link si pe site-ul original la Choose your country nu apare Romania si nici nu merge sa dau comanda deoarece nu apare optiunea de adaugare in cos.

#2
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,793
  • Înscris: 25.06.2007

 simonisq, on 12 ianuarie 2018 - 00:12, said:

pe site-ul original la Choose your country nu apare Romania si nici nu merge sa dau comanda deoarece nu apare optiunea de adaugare in cos.
Ia-ti de pe Amazon.

#3
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

 Karhu, on 12 ianuarie 2018 - 07:09, said:

Ia-ti de pe Amazon.

Hainele se probeaza inainte de cumparare, sorry.

#4
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Nici eu nu inteleg cum isi pot lua unii haine online.

1) probatul - cele mai multe toale nu vin fantastic pe tine;
2) materialul, pipaitul, feelingul - astea constituie placerea la magazin, daca scoti astea, ce placere ramane? Sa pui datele de card online si sa apesi "Pay"?

Online inseamna ca aduci magazinul la tine acasa (sau atata cat poti din el) si apoi te obosesti sa faci retururi.

Edited by cattavencu, 12 January 2018 - 10:01.


#5
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,793
  • Înscris: 25.06.2007

 sonnydellmarco, on 12 ianuarie 2018 - 09:49, said:

Hainele se probeaza inainte de cumparare, sorry.
Blugii de firma au marimi standardizate.
Oricum ii poti returna si cere alta marime daca nu esti multumit cum iti vin.
Vorbim totusi doar de niste blugi, nu de costume de 1000 euro.

Edited by Karhu, 12 January 2018 - 10:25.
typo


#6
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

 Karhu, on 12 ianuarie 2018 - 10:04, said:

Blugii de firma au marimi standardizate.
Oricum ii poti returna si cere alta marime daca nu esti multumit cum iti vin.
Vorbim totusi doar de niste blugi, nu de costume de 1000 euro.
Pe bune? Marimi standard? Nu mai exista demult asa ceva.  Sa returnezi la Amazon, timp pierdut. Hainele si incaltamintea nu se iau de pe net, poate decat intr-un singur caz. Te duci in magazin si probezi un articol de imbracaminte sau incaltaminte si apoi iei unul identic de pe net, ca e mai ieftin.

#7
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,793
  • Înscris: 25.06.2007

 sonnydellmarco, on 12 ianuarie 2018 - 10:45, said:

Pe bune? Marimi standard? Nu mai exista demult asa ceva.  Sa returnezi la Amazon, timp pierdut. Hainele si incaltamintea nu se iau de pe net, poate decat intr-un singur caz. Te duci in magazin si probezi un articol de imbracaminte sau incaltaminte si apoi iei unul identic de pe net, ca e mai ieftin.
In Europa 15% din haine si incaltaminte se cumpara deja online. Peste 20 de ani acest procent va ajunge la 70-80%.

 sonnydellmarco, on 12 ianuarie 2018 - 10:45, said:

Sa returnezi la Amazon, timp pierdut.
Sa umbli prin magazine, la fel.

#8
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

 Karhu, on 12 ianuarie 2018 - 10:56, said:

In Europa 15% din haine si incaltaminte se cumpara deja online. Peste 20 de ani acest procent va ajunge la 70-80%.
Sa umbli prin magazine, la fel.

Alea sunt statistici si estimari care pot da gres. Hainele nu sunt electronice, nu uita asta. 15%, well. Nu va creste mult pentru ca pt haine se aplica cu succes un sistem hibrid, cu livrare in magazin unde ti se aduc de exemplu 2 marimi si tu probezi.

Umblatul prin magazine e timp pierdut daca nu stii ce vrei si nu stii cum sa cumperi. Vorbesc in general, nu o lua personal.

Ce ma enerveaza e ca unele produse sunt asa de faine pe net si cand ajungi la magazin, materialul e de proasta calitate sau croiala e proasta.

Edited by sonnydellmarco, 12 January 2018 - 11:15.


#9
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,793
  • Înscris: 25.06.2007

 sonnydellmarco, on 12 ianuarie 2018 - 11:10, said:

livrare in magazin unde ti se aduc de exemplu 2 marimi si tu probezi.
Umblatul prin magazine e timp pierdut daca nu stii ce vrei si nu stii cum sa cumperi.
cand ajungi la magazin, materialul e de proasta calitate sau croiala e proasta.
Eu nu-s pretentios, port doar blugi, tricou sau camasa, geaca, si cam aceleasi marci (Levis, Wrangler, Tommy Hilfiger, Gant, Columbia, Jack Wolfskin, Rukka, Helly Hansen, Scott samd). Le stiu marimile, le stiu materialul, nu dau gres cand comand.
Costume am vreo 3 (unul e nou nout)  insa le port maxim de 1-2x pe an.
Da, stiu, sunt cam taran, dar nu ma deranjeaza...

#10
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,375
  • Înscris: 15.11.2005
braiconf nu?

#11
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,615
  • Înscris: 23.03.2010
Nu mai au magazinu ala in Piata Romana?

#12
simonisq

simonisq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 03.12.2011
nu mai este magazin LTB nici la Piata Romana

#13
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 simonisq, on 12 ianuarie 2018 - 13:22, said:

nu mai este magazin LTB nici la Piata Romana

Nu cred ca mai gasesti. Si eu caut de mult sa mai iau o pereche de Rifle care imi vin bine si nu gasesc nicaieri.  S-au dus drk toate magazinele si piata a fost inundata de carpe de proasta calitate din China si Turcia.

#14
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
In Sun Plaza (Piata Sudului) gasesti magazin LTB.

#15
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

 cattavencu, on 12 ianuarie 2018 - 10:00, said:

Nici eu nu inteleg cum isi pot lua unii haine online.

Pentru că unii vedem hainele ca pe cârpe care ne acoperă corpul. Că nu iau perechea aia de blugi care-mi vine perfect după ce o caut trei zile... N-am absolut nici o problemă cu asta.

Eu mă duc în magazine doar când caut chestii mai speciale, de genul costum. Dar pentru țoale de rând, blugi, tricouri, cămăși, geci, caut unde-i mai ieftin, click și aia e. Când eram la 15-16 ani, eram și eu cu "țoale de firmă", dădeam 500 de lei pe o pereche de blugi, îmi luam chestii scumpe. De-a lungul timpului am realizat că prefer să dau 50 de lei pe o pereche de blugi, să iau alta anul viitor, pentru că o să port doi-trei ani blugii de 500. Chiar azi m-a prins ploaia cu geaca de 15 lire de pe SportsDirect. Când am luat-o am strâmbat din nas, că-i vinilin, că-i cam nasoală, dar când am realizat că am stat la căldură și ferit de ploaie, în câmp, cu doar 15 lire, parcă merge.


Acum problema e că avem prea mult de ales. Avem 100 de tipuri de blugi, diferiți, unii mai așa, alții mai altfel, nu ne mai mulțumim cu "ok", căutăm să fie totul perfect. Iar în toată căutarea asta, avem șanse mai mari să observăm fiecare lucru negativ și, eventual, să fim nemulțumiți de alegerea făcută. Când dau 60 de lei pe-o pereche de blugi, e cam greu să fiu nemulțumit. Cât timp sunt moi și se simt bine pe mine, mă declar foarte mulțumit.


Treaba asta se vede la toate produsele. Când aveam de ales dintr-o gamă restrânsă, eram mult mai mulțumiți. De-asta avem și poveștile cu hainele care nu mai sunt ce erau. Nu purtam o pereche de pantofi 5-10 ani pentru că erau cu mult mai buni, ci pentru că puteam ignora anumite defecte. Îi lipeam la cizmar, nu ne interesa dacă se juleau. Acum suntem mai pretențioși, iar cele mai mici defecte de pică mult mai greu. Păi când luam o pereche de pantofi în trecut, dacă n-aveam picioarele pline de bătături în primele săptămâni ziceam că-i ceva greșit la pantofi.

#16
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
Până la urmă mai e LTB în Sun Plaza? Mă chinui de ceva timp să îmi cumpăr niște blugi și numai porcarii găsesc sau cu brizbrizuri, capse sau mai știu ce drăcii.
Pe site-ul centrului comercial nu apare.

Mulțumesc!:D

#17
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Găsești. Cel puțin eu asa vazusem ultima dată. :D

#18
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Nu mai este de peste 1 an de zile LTB in Sun Plaza, in locul lui s-au deschis alte 2 magazine: Levi's si Anna Cori

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate