Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Liziera Brasov(Harman)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Winy

Winy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 22.09.2006
Buna ziua,sunt interesat de un duplex in acest cartier,(T1),ceva pareri de la cei care locuiesc deja sau cei interesati ca si mine,am vazut ca au inceput prin 2013,desi se numeste Liziera Brasov apartine de Harman...pe la birou de vanzari nu am gasit pe nimeni, am fost de mai multe ori,la tel. raspunde un robot...

#2
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Ia-ți acolo doar dacă nu ai alternativa. Altfel nu iti recomand.

#3
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009
Winy, am un amic care a cumparat acolo(e adevarat ca nu a achitat suma intreaga)Pretul unei case, este 75k,am imteles ca sunt si unele o idee mai mici la un alt pret.Pot spune ca cei care construiesc, nu sunt si cei care vand casele.Asa numitii meseriasi sunt niste vietnamezi(mana ieiftina) dar condusi indeaproape de niste ingineri romani.La birou nu e tocmai o “ambianta” care sa te convinga sa faci achizitia.Termenul de predare s-a modificat de la oct.2017 ptr Martie 2018 dar nu cred ca se va respecta nici acesta.Nici pe parte de promovare a caselor nu dau dovada de profesionalism in sensul ca nu stiu sa se promoveze, dovada rapiditatea cu care ti-au raspuns la telefon.Pe cealalata parte,din ce am vazut in poze, constructiile arata super ok.Nu si zona.Esti practic intr-un camp de noroaie insa zona promite multe viitor.
Acum, ce sa zic....eu daca as fi “chitit” pe o casa,as face pasul catre aceasta alegere dar numai dupa ce schimb putin sistemul de plata.Nu stiu....as da un avans de maxim 20% iar diferenta numai dupa receptia casei.E foarte adevarat ca pretul nu cred ca va mai fi acelasi.
Succes!

#4
Winy

Winy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 22.09.2006
Da,eram incantat ca e totusi aproape de oras,facilitati,transport,etc. Au un plan cu dezvoltarea zonei si PUZ,dar ca mai toate zonele astea noi rezidentiale nu fac caile de acces o data cu constructiile,probabil nu-i obliga legislatia... ziceau in reclama ca se poate cumpara si prin prima casa...

#5
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Nu o sa dezvolte nimeni nimic acolo ca și infrastructura în următorii 20 de ani. Vezi în tractoru ce probleme sunt (casa Nobel de exemplu)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate