Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Note 8 - discutii despre autonomie

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#163
cox

cox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.04.2006
deci nu e decat o chestie de marketing sau doar in conditii de utilizare rezonabila :) daca il folosesti la capacitatea pentru care e proiectat incep sa se lege de tot felul de tertipuri.
poate ca ar trebui sa il trimit la garantie.

#164
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,172
  • Înscris: 03.08.2010

View Postchris_t, on 06 august 2018 - 21:37, said:

Blackberry, avut, Curve, Bold, Q5, Z10, Passport. Din pacate, au intrat si ei in gasca Android Posted Image
Cand n-am mai avut ce Blackberry sa iau, am trecut la Windows Phone.

Dupa ce i-am omorat si pe aia Posted Image, am trecut la Note 8, cu o scurta incursiune prin lumea Huawei.

M-am cam gresit cu Note, asta este. Cum tot nu am avut iPhone pana acum, astept toamna si noile modele, poate reusesc sa ma convinga Posted Image Momentan variantele sunt: trimit Note in garantie, il tin pana crapa si folosesc incarcator si in buda, sau il vand si trec la altceva. iPhone sau Nokia. Desi mi-e greata de iOS si politica lor de preturi si restrictii, cand vad 6-le sotiei cum pierde 20% in stand by de sambata dimineata pana duminica seara imi vine sa imi dau palme. Eu la Note pierd 20% dimineata la cafea :D
Am fost exact in situatia ta. Am fost “colegi de suferinta” cu BB si apoi WM, dar nemaiavand alternative, am ales raul cel mai mic, adica iOS. Momentan am iphone 8 si sunt multumit de autonomie.

#165
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 01.02.2003
Eu sunt foarte mulțumit de autonomie note 8, dualsim.
Folosesc acum package disabler pro.

Attached Files



#166
killer2015

killer2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 05.02.2015
Salutare si eu sunt posesorul unui note 8 si am si eu o problema cu bateria de exemplu azi l-am pus la incarcat pe la 9:30 dimineata si pe la 11:00 s-a terminat de incarcat l-am bagat in buzunar si dupa 20 de minute mai aveam deja 98% si acum la ora 15:00 mai am 73% si nu prea am stat pe el always on display nu folosesc doar datele si wi-fi stau mereu activate ce sa fie de se duce asa repede bateria inteleg ca este ecranul mare amoled... dar parca prea repede se duce si il am dat la fullhd

[ https://i.postimg.cc/yB2HtQ3H/48392793-2244706855817042-4149738448674095104-n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#167
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,916
  • Înscris: 10.07.2014
Samsung Galaxy Note 8 - 10 Tips to Dramatically Extend Battery Life
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bl_RVFJ4zIY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#168
killer2015

killer2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 05.02.2015
am facut si asta dar nu prea cred ca o sa dea mari rezultate...

#169
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Cum se prezinta note 8 la un an si ceva de cand a aparut?
Am un amic care ma intreba ce parere am?ar vrea sa aleaga intre note 8 si iphone 8 plus in principiu.
In afara de problema bateriei despre care am tot citit mai sunt si altele?Lag banuiesc ca nu are nu?
L ar cumpara de la un amic de al lui cu factura garantie etc...2100 este pretul,sa mai puna ceva peste si sa aleaga s9 plus?

#170
cox

cox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.04.2006
Nu are lag.. Nu are burn în la. Display.. Bateria asa a fost de la început nu am observat diferențe majore. Eu îl am de un an.

#171
killer2015

killer2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 05.02.2015
deja s-a dus bateria 10% in aproape 2 ore fara sa fac nimic pe telefon....

#172
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,285
  • Înscris: 03.04.2004
Asa e Note 8 dpdv baterie, n-ai ce-i face. Si al meu facea la fel, dar ma bucuram de celelalte functii. Un terminal ok, insa Note 9 rezolva si problema bateriei.

#173
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006

View Postsilviu03, on 20 decembrie 2018 - 20:17, said:

Cum se prezinta note 8 la un an si ceva de cand a aparut?
Am un amic care ma intreba ce parere am?ar vrea sa aleaga intre note 8 si iphone 8 plus in principiu.
In afara de problema bateriei despre care am tot citit mai sunt si altele?Lag banuiesc ca nu are nu?
L ar cumpara de la un amic de al lui cu factura garantie etc...2100 este pretul,sa mai puna ceva peste si sa aleaga s9 plus?

Dupa un an si vreo doua luni, cat are al meu, fara lag. Probleme aparute: S-Pen rupt in telefon, schimbat pe garantie. Burn-in pe ecran, urmeaza sa-l trimit in service cand imi dau greata. Bateria de porc.

Altceva nu am ce sa comentez.

#174
florin_trs

florin_trs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 10.06.2008
Daaa... acumulatorul este cea mai mare dezamagire la acest telefon. Macar daca ar fi tinut 2 zile cum tinea la Note4, pana sa ii faca felul ultimul update de soft...
In rest nu am ce sa ii reprosez...poate doar grija mare sa nu il scap pe jos, sa il fac tandari ca e din sticla.

Edited by florin_trs, 08 January 2019 - 14:12.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate