Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Messenger app

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Est3ryk

Est3ryk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 02.05.2014
Recent am intrat la informatiile deapre aplicatie a Messengerului, imi arata ca aplicatia in sine ocupa 170 MB iar in total 510 MB, din care cca. 320 MB am "data" . Am posibilitatea sa o sterg, dar ce anume inseamna acel data? (Shared content-urile, conversatiile) ? Ce anume se sterge daca golesc "data" , pentru ca 320 MB e enorm, iar 500 MB doar mess-ul, ocupa ceva spatiu.

#2
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,366
  • Înscris: 06.02.2008

View PostEst3ryk, on 06 decembrie 2017 - 18:40, said:

Recent am intrat la informatiile deapre aplicatie a Messengerului, imi arata ca aplicatia in sine ocupa 170 MB iar in total 510 MB, din care cca. 320 MB am "data" . Am posibilitatea sa o sterg, dar ce anume inseamna acel data? (Shared content-urile, conversatiile) ? Ce anume se sterge daca golesc "data" , pentru ca 320 MB e enorm, iar 500 MB doar mess-ul, ocupa ceva spatiu.
Odată ce ai șters "data" spațiul ocupat revine la dimensiunea minimă, aia de 170. Tot ce ține de preferințe, customizare, orice. Conversațiile sunt însă pe serverele Facebook, deci nu pierzi nimic.

#3
Est3ryk

Est3ryk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 02.05.2014
Deci e ok daca sterg .. ca ce naiba sa tin atata spatiu ocupat pentru nimic😂

#4
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,366
  • Înscris: 06.02.2008
Ștergi tu, dar va crește la loc, ca Făt Frumos. Te lupți cu morile de vânt. Mai bine folosești Facebook Lite dacă ai telefon cu spațiu și performanțe limitate.

PS. Messenger lite am vrut să spun. Deși există și Facebook lite, tot pentru economie de resurse.

#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,613
  • Înscris: 07.02.2003

View PostEst3ryk, on 06 decembrie 2017 - 18:40, said:

Recent am intrat la informatiile deapre aplicatie a Messengerului, imi arata ca aplicatia in sine ocupa 170 MB iar in total 510 MB, din care cca. 320 MB am "data" . Am posibilitatea sa o sterg, dar ce anume inseamna acel data? (Shared content-urile, conversatiile) ? Ce anume se sterge daca golesc "data" , pentru ca 320 MB e enorm, iar 500 MB doar mess-ul, ocupa ceva spatiu.
Da, mess-ul lui FB ocupa enorm dar isi face cache-uri si isi puen tot felul de chestii conexe... whatsapp care e tot al lui FB este mult mai lite si mai practic.

#6
costti22

costti22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.12.2008
Nu mai primesc notificari de la messenger cand cineva imi trimite un mesaj. Am incercat cred toate variantele de al face sa mearga : dezinstalat aplicatia , are toate permisiunile active.... nu stiu ce sa ii mai fac.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate