Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Spotify România.

- - - - -
  • Please log in to reply
348 replies to this topic

#181
ritz

ritz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 21.11.2005
Nu contează, important este să nu ai comision la schimb, ceea ce revolut oferă, nu știu dacă și alte bănci în țară, plus că ai un curs mult mai bun la ei.


#182
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014
Întrebare: pentru versiunea plătită (cont în România) se poate plati cu PayPal?

#183
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Nu știu de PayPal dar ce ți-e frică să-ți folosești cardul pe net, sau?! Revolut n-ai? Orice om ar trebui să aibă măcar 2-3 carduri și cel puțin atâtea conturi. Eu am un Revolut special pentru așa ceva; streaming, cumpărături din străinătate inclusiv China etc

#184
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014
Nu, nu e vorba de asta ci de managementul/organizarea conturilor pe care le am. Servicii de genul prefer să le plătesc cu PayPal (Google, Netflix și Deezer acceptă).

Faza e că nu pot verifica asta decât dacă îmi fac iar cont Spotify și doar pentru atât nu are rost. Din cauza asta întreb. Se poate acum?

#185
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Cei care plateau spotify premium prin playstation plus pentru a beneficia de reducere, din 31 martie nu se mai poate Posted Image am primit urmatorul mail azi:

Quote

Începând de marți, 31 martie, nu vei mai putea plăti abonamentul Spotify® Premium prin PlayStation™Store. Schimbarea înseamnă că abonamentul Spotify® Premium va expira la următoarea dată de facturare din aprilie 2020 și va fi înlocuit automat Spotify® Free. Chiar dacă ai activat înnoirea automată în setări, contul va trece automat la Spotify® Free.

De ce apare această schimbare?

PlayStation™Store va înceta vânzările de abonamente Spotify® Premium precum și serviciile de facturare a acestora. Drept urmare, începând de marți, 31 martie, atât Spotify®, cât și PlayStation® vor direcționa spre Spotify® toți utilizatorii care doresc să-și facă abonament Spotify® Premium. Astfel, utilizatorii vor beneficia în continuare de funcțiile de integrare disponibile acum pentru Spotify® Premium cu PlayStation™Music.

Ce urmează?

După ce ai trecut la Spotify® Free în aprilie, vei pierde accesul la avantajele Premium: audierea de muzică fără reclame, de oriunde, numărul nelimitat de salturi peste piese, disponibilitatea offline și posibilitatea de a seleta și reda piese fără limitări. Pentrua redobândi avantajele Premium, alege un plan direct prin Spotify®, la adresa www.spotify.com/premium. Ți se va solicita să te conectezi și să adaugi detaliile cardului.

Nu uita că, deși nu vei mai putea plăti abonamentul Spotify® Premium prin PlayStation™Store, funcțiile actuale de integrare a Spotify® cu PlayStation™Music nu se modifică. Vei putea asculta în continuare pe PlayStation®4 muzica preferată din Spotify®.

Edited by Smarty, 20 February 2020 - 09:32.


#186
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Cinci euro, cu tot cu TVA, adică 24 de lei mi se pare super bine. Pai pe vremuri, raporat la puterea de cumpărare, doar din două-trei casete audio plateai mai mult decât abonamentul anual la Spotify! Eu nici măcar nu prea au atras de muzică; la un concert nu m-aș duce nici gratis, și tot plătesc Spotify. Ascult mai mult listele generate de Spotify. Ieri am fost cu mașina, nu mi-am bătut capul; am ales ceva de genul "classical road trip songs" si gata! Dar să mai și iubești muzica...Nu e cazul meu.
LE
Dacă ai mai prin și o ofertă de trei luni...devine și mai ieftin

Edited by Fuserisk, 20 February 2020 - 12:00.


#187
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Da e super ok si 24 lei. Dar eu plateam doar 19 lei prin playstation deoarece aveam reducere. Dar e ok si asa.

#188
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018

View PostSmarty, on 20 februarie 2020 - 13:59, said:

Da e super ok si 24 lei. Dar eu plateam doar 19 lei prin playstation deoarece aveam reducere. Dar e ok si asa.
Mda...Sau YouTube Music/Google Play Music 22 lei....

#189
Gabrielsson

Gabrielsson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 11.10.2016
[ https://open.spotify.com/embed?uri=spotify:user:spotify:playlist:37i9dQZF1DX4uO7dLsvNGE?si=5lLcdBJpSIKwjHX4UTx5fA - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Recomand acest playlist cu peformance-uri live foarte bune. Spotify va dona către OMS veniturile acumulate în urma stream-urilor acestui playlist. :)

#190
Gabi10017

Gabi10017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 14.01.2018
Am intrat eu azi pe site-ul Spotify ca să verific niște chestii în cont și ce să vezi.. băieții de la Spotify au lansat planul Premium for Family și pentru țara noastră pentru numai 7.99 euro (exact ca la unguri/bulgari). Eu speram că poate au băgat și plata prin PayPal însfârșit, dar din păcate nu azi.. În fine, e bine și așa :)

P.S: Și mai bine ar fi fost dacă adăugau și planul Spotify for Students ;)

Edited by Gabi10017, 10 May 2020 - 12:57.


#191
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Dacă am cont cu un profil pot să trec la Familia?

#192
Gabi10017

Gabi10017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 14.01.2018

 _-KALMAN-_, on 10 mai 2020 - 13:28, said:

Dacă am cont cu un profil pot să trec la Familia?
Nu înțeleg. La ce te referi prin "cont cu un profil"?

#193
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Adică am avut Premium. A mers, am trecut la planul Familia.

#194
Gabi10017

Gabi10017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 14.01.2018

 _-KALMAN-_, on 10 mai 2020 - 13:57, said:

Adică am avut Premium. A mers, am trecut la planul Familia.
A..
Oricine cu planul Premium sau Free poate trece la Family, cu excepția celor ce au Premium și sunt abonați prin alte companii (adică nu plătesc cu cardul). În acest caz, aceștia trebuie să anuleze abonamentul Premium și să se reaboneze din nou (de această dată alegând plata cu cardul).

#195
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Am adăugat un prieten dar care e din alt oraș. I-am dat tot adresa mea că așa a cerut. Sper să nu fie probleme. Acolo scrie că toți ar trebui să stea la adresa dată, de aia e Familie.

#196
Gabi10017

Gabi10017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 14.01.2018

 _-KALMAN-_, on 10 mai 2020 - 14:06, said:

Am adăugat un prieten dar care e din alt oraș. I-am dat tot adresa mea că așa a cerut. Sper să nu fie probleme. Acolo scrie că toți ar trebui să stea la adresa dată, de aia e Familie.
Nu e nici-o problemă cât timp este folosită aceeași adresă. Eu am avut Spotify Premium for Family în Polonia, cu adresa de România până acum și nu mi-a cerut nimeni să îmi verific adresa :)
Am schimbat și eu acum pe România iar țara (conturilor) se va schimba abia de la următoarea facturare.

#197
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Bun. Mersi. :D

#198
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Pentru mine care ascult muzică doar așa de zgomot in fundal sweet spot ar fi la 3Euro pe lună. Nu mă interesează un autor nume ci imi aleg genul și decada. Ascult in general listele alea "By Spotify". Practic sunt ascultător de radio...
LE
Nici muzica offline nu mă interesează iar 128kbps mi s-ar părea ok

Edited by Fuserisk, 10 May 2020 - 14:56.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate