Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Power User

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Razvan91

Razvan91

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 19.09.2008
Va salut. De ceva vreme sunt posesorul unui iPhone 7 plus. Varianta de 32 gb. Am cumpărat cărămida pentru ca voiam un ecran mai mare decât cel al lui iPhone 6. Acesta a fost singurul motiv. La ce îl folosesc eu nu simt nici o diferența, cu excepția bateriei care la iPhone 6 era deja cam uzata și se descărca ceva mai repede in ultima perioada de folosire.
Eu folosesc acest in special pentru vorbit, muzica și navigație in mașina și la munca aplicația MechTab. Uneori YouTube și destul de rar Facebook. doar aplicația Messenger o folosesc mai des de la Facebook.
Am mai auzit la alte persoane și m-am mai gândit și eu, se pot folosi aceste telefoane mari și scumpe și la altceva decât Facebook YouTube și poze? Adică pot sa stau lejer pe Facebook și pe un iPhone 5s care e mult mai ieftin sau puteam sa păstrez iPhone 6. Exista aplicații profi care sa te ajute in domeniul in care muncești? Pentru mine e doar mechtab dar sunt curios dacă chiar e cineva care folosește telefonul la capacitate. Când apăruse iPhone X in România cei de la Virgin Radio vorbeau la telefon cu un posesor al telefonului și spunea ca îl folosește la capacitate maxima pentru ca îl folosește la munca. Ce înseamnă asta? Sunt aici posesori de telefoane High end care le folosesc pentru job și nu doar le-au cumpărat pentru aspect?

#2
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Eu ma joc mult pe telefon la job, la asta foloseste un telefon cu hardware puternic. Posted Image  Cand eram in liceu/facultate si n-aveam masina ascultam mult muzica la casti, acum ascult pe auxiliar in masina.
Pe vremuri aveam iPhone din cauza ca Google Play nu prea era dezvoltat si iTunes era cel mai plin de jocuri. Dupa a fost vremea cand jocurile apareau intai pe iTunes si daca aveau succes major apareau si pe Android, se evita Android din cauza pirateriei. Dupa ce Android a castigat marketshare mare au prins jocurile free 2 play server based care cam combat pirateria si trisorii. Plus ca s-aui prins ca spre deosebire de jocurile de pe iTunes simple si faine, care dadeau odata 1-5 usd si aia era tot, fara reclame totul ok, acum e plin de jocuri gratuite cu microtranzactii si reclame.
Pt aplicatii de tabele si treburi din astea specifice unor joburi mergea poate chiar mai bine pe vremuri cand erau PDA-uri cu stylus. Asta nu inseamna ca folosesti hardware-ul telefonului.
In prezent nu iti trebuie un flagship ca sa ti se miste instant facebook/netul si sa iti recunoasca instant amprenta.
Eu la munca...am deschis lanterna de multe ori cand n-aveam nevoie de lanterna mea puternica.
Sunt telefoane cu mufa hdmi sa le conectezi la un video proiector sa nu cari laptop-ul dupa tine, sunt si telefoane cu video proiector incorporat. Asta inseamna o utilizare mais pecifica unui job, sa spui, da domnle am dat banii aia pt functia asta. Sunt telefoane cu IR blaster, adica telecomanda universala, util la unele job-uri.

#3
Razvan91

Razvan91

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 19.09.2008
Eu sunt pe punctul de a-mi face o mică afacere și sunt curios daca ar ajuta un astfel de telefon. Un lucru la care m-am gândit ar fi postarea noilor produse pe site, e-mail și funcția de telefon bine înțeles. Posibil și office. Sper sa nu se transforme intr-un topic iOS Versus android pentru ca nu asta ma interesează. Acum sunt aceleași aplicatii pe ambele os-uri. Poate sunt unele excepții de aplicații care sunt pe un sistem și nu pe celălalt dar prea rar.
Lanterna o mai folosesc și eu la job �
Și camera frontala când masor ceva intr-o poziție yoga și nu am o oglinda la îndemâna.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate