Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Skoda Karoq

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#37
rocaddy

rocaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 11.03.2007
Da, 1.5 TSI are ACT,am facut un test drive și am văzut in bord avertizarea decuplarii celor 2 cilindri.

Edited by rocaddy, 21 March 2018 - 10:42.


#38
lungubogdan

lungubogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.03.2008
Si cum e masina? Se misca bine? Se simte dezactivarea cilindrilor?

#39
rocaddy

rocaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 11.03.2007
Nu am simtit dezactivarea cilindrilor .Mașina se mișcă OK , testul nu a fost foarte lung , cam 15 km , a fost un eveniment de lansare a mașinii.Dinamic nu mi s-au părut diferențe mari față de masina mea 2.0 TDI 140 CP, e drept ca e primul DSG condus.

#40
ediflorianus

ediflorianus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.07.2005
De departe cele mai multe opțiuni la o masină din cateogria sa, inclusiv Webasto , si 190 cai , ecran digital si DSG cu shift-pad(manuală computerizată)
e avion(F-14 Tomcat) ca si cost/preț.

-Dezavantaj/discriminare : oferă 4 ani garanție dealer-ul skoda in loc de 5 (ca in alte țări din EU)

Edited by ediflorianus, 29 March 2018 - 00:21.


#41
tukyy84

tukyy84

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 345
  • Înscris: 23.10.2006
Salutare, stie cineva de ce s-a scos din configurator Karoq-ul ?

#42
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
Comenzi foarte multe, numar alocat de masini pentru Romania limitat.
Pe 23.03.2018 comanda ferma pentru modelul 1.0 tsi, cutie automata, platit toata suma. A doua zi am intrat pe site la Skoda, surpriza mare - doar modelul pe motorina mai era valabil.
Dupa ce am predat rabla, finalizat cu radierea, am mers la Avia Motors sa depun documentele finale. Am intrebat daca se respecta termenul de 120 zile pentru predare. Se respecta deoarece se pierde suma de la Remat de 1400 euro. Daca se intarzie, nu este vina mea iar reprezentantul Skoda va plati din buzunarul lor pentru Remat.
Urmatorul lot pentru Romania nu cred ca mai vine in viitorul apropiat deoarece se negociaza o noua linie, fabrica. Pana se pune in miscare mai dureaza. De la anul vor trece pe hibrid si electric doua modele asa ca cine a prins acest model pe benzina e fericit.

#43
tukyy84

tukyy84

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 345
  • Înscris: 23.10.2006
Salutare, stiti de ce nu m-ai apare Karoq-ul in configurator ?

#44
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
ai mai sus raspunsul.

#45
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Am facut test cu ea, vreo 30 km.
Foarte zgomotoasa la rulare iar zgomotele de lucru ale suspensiilor sunt omniprezente pe drumuri obisnuite. Nu vreau sa ma gandesc ce fel se aud pe drumuri proaste.
Cei 150 cai sunt acolo dar ii poti caracteriza ca fiind mai degraba ponei.
Cutia schimba binisor, ma refer la cea automata. Mai are uneori lentoare sau mici ezitari, destul de deranjante.
Directia super usoara si nu transmite niciun feedback la volan.

Una peste alta mai sunt multe de spus dar este o masina pe care nu as cumpara-o. Fiind fan declarat Skoda.

#46
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
Eu dupa aproape 150 km ( 10 km la test si aproape 140 km cu a unei prietene care lucreaza la Avia Motors ) mers cu ea inca nu am observat zgomot in interior. Acei ponei de care zici mi se par exagerati. Am condus tot automata, 1.5 tsi si mi se pare ca tu ai condus la fel.
Masina era incaltata cu 17" si nu am prea vazut sau simtit gropile iar la curba de la Cumpana in care am intors am fortat in marsalier putin sa vad cum se comporta. Eu zic ca trebuia sa studiezi putin configuratia masinii si sa vezi ce lipsea din dotare.
Acele multe de zis trebuia sa le spui ca nu mai lamurit ce zgomot la rulare aveai. De la motor sau de la roti?
Mergi la Mazda sa incerci Suv-ul lor apoi vorbim tot aici. O sa zici ca motorul de la ei este tractor?
Apropo, nu-ti mai bate capul, s-a scos din configurator Karoq. Cei care au luat fara prima de casare mai au de asteptat. Cei care au prins cu Remat am inteles ca le vin masinile deoarece au termen 120 zile altfel platesc din buzunar dealeri.
Bucurestiul deja a dat lista in Cehia.

Edited by deloghi, 15 May 2018 - 22:02.


#47
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Zgomote de rulare ale pneurilor si zgomote de lucru ale suspensiei. Desi masina avea vreo 2000km parcursi ii zanganea geamul din dreapta fata si l-am inchis si deschis ca am zis ca poate nu se asezase bine.  
Skoda nu mai este ce era candva, un tanculet care rezista si trecea peste orice si tragea ca o nebuna.
Am un Superb din 2012 si este super masina pe langa Karoq.

#48
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
Multa lume face comparatie cu Skoda veche din dotare. Vorbim de alte dimensiuni, alte motorizari si alte greutati.
Pana nu mergi real cu astfel de suv nu poti face comparatie.
Eu spre exemplu am intalnit alte probleme reale dupa ce am vorbit cu cei care au fratele mai mare Kodiaq.
Vopseaua destul de usor se ciobeste mai ales in dreptul rotilor, senzorii de parcare si de ploaie raspund cam greu. Wifi incarcare mobil abia incarca.
Placutele de frana pe fata se duc extraordinar de repede, inexplicabil si fara sa se tina cont de un anumit numar de km.
Cu toate acestea poti iesii in fata sa le spui, despre suspensii si geamuri sunt sceptic deoarece nu prea am vazut aceste probleme. Ai suspensii adaptive care daca nu le setezi nu raspund cum trebuie. Iar ca sa le auzi trebuie sa mergi pe un drum foarte rau.

#49
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,435
  • Înscris: 15.06.2007

View Postedi10000, on 20 februarie 2018 - 10:32, said:

Skoda si distractia nu au ce cauta in aceeasi fraza. Ultimele modele (cu exceptia Superb) sunt insipide si mult prea comerciale.
Valabil si pentru Passat, golf, polo etc.

#50
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
Am fost sunat de la reprezentanta, masina a intrat in productie. Perioada de livrare cu aproximatie este sf luni viitoare.
Au aparut prin oras masini cu nr rosi.
90 % s-a confirmat pentru anul viitor karoq plug-in. Spun aceasta valoare deoarece in urma unei evaluari gratuite a masinii vechi ( in cazul meu karok ), daca optezi pentru un autoturism Skoda nou se poate returna prin sistemul buy-back. Cei 10 % din necunoscuta ramane motorizarea noului model care inca nu se cunoaste, inclusiv autonomia doar pe acumulatori.

Edited by deloghi, 29 May 2018 - 21:10.


#51
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014

View Postdeloghi, on 20 mai 2018 - 15:41, said:

Multa lume face comparatie cu Skoda veche din dotare. Vorbim de alte dimensiuni, alte motorizari si alte greutati.
Pana nu mergi real cu astfel de suv nu poti face comparatie.
Eu spre exemplu am intalnit alte probleme reale dupa ce am vorbit cu cei care au fratele mai mare Kodiaq.
Vopseaua destul de usor se ciobeste mai ales in dreptul rotilor, senzorii de parcare si de ploaie raspund cam greu. Wifi incarcare mobil abia incarca.
Placutele de frana pe fata se duc extraordinar de repede, inexplicabil si fara sa se tina cont de un anumit numar de km.
Cu toate acestea poti iesii in fata sa le spui, despre suspensii si geamuri sunt sceptic deoarece nu prea am vazut aceste probleme. Ai suspensii adaptive care daca nu le setezi nu raspund cum trebuie. Iar ca sa le auzi trebuie sa mergi pe un drum foarte rau.


Multa lume, ramane cu gandirea ancorata in trecut si doar de acolo gaseste subiecte de discutat.

#52
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
Azi m-au sunat de la reprezentanta, masina a plecat spre Romania.
S-au miscat repede, pe 23 martie am comandat iar azi m-au anuntat ca intra in tara miercuri. Deci, cred ca luni o ridic.

#53
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Eu nu as fi asa de sigur . . . . dar, mult noroc !
Mai degraba dupa 20 iunie asa ....

#54
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
Pai de ce dupa 20 iunie? Am vorbit cu reprezentantul lor si mi-a confirmat ca dupa Curtici mai face 2 zile maxim.
Normal daca miercuri ajunge la granita, hai sa zicem joi, mai sunt 4 zile pana luni.

Edited by deloghi, 04 June 2018 - 19:01.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate