Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Wp Ajutor

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
andreizaicescu

andreizaicescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.11.2017
De curand am avut ideea de a creea un site. Vreau sa rezolv o problema dar din lipsa cunostintelor va cer ajutorul.
Ceea ce e de facut nu necestia foarte mult timp. De nevoie sunt dispus sa platesc.
Multumesc.
Cei care doresc lasati-mi va rog o adresa de Skype.

#2
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Da si tu detalii aici si te-o ajuta vreunul degeaba daca zici ca nu e mult.
Aici sunt mai multi utilizatori, iti pot da solutii alternative etc.
Ti-e lene sa tastezi?

#3
andreizaicescu

andreizaicescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.11.2017
Ideea e urmatoare, am o thema de filme și seriale care da auto embed. La filme funcționează dar la seriale pune același video care merge 5 secunde iar apoi apare o fereastra in care îți spune că trebuie să te înregistrezi că sa continui vizionarea. Când apeși pe butonul de înregistrare îți deschide doar reclame.
Eu vreau sa fac același lucru și pentru filme numai că vreau sa pun eu un alt videoclip pe care sa l afișeze iar reclamele sa fie generate de mine.

#4
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
moarte rapida siteului daca vrei sa ne facem cont sa vedem un film si ne bombardezi cu reclame.

#5
andreizaicescu

andreizaicescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.11.2017
Inițial am vrut sa fac un site bun cu puține reclame dar după am realizate că este foarte mult de munca de aceea prefer că sa afișez numai reclame fara filme/seriale că sa nu am probleme cu ceva. (Google ul te scoate din motorul de căutare). Iar cu seo ok as putea avea niste castiguri decente având în vedere că după nu mai e multa treabă.

Inițial am vrut sa fac un site bun cu puține reclame dar după am realizate că este foarte mult de munca de aceea prefer că sa afișez numai reclame fara filme/seriale că sa nu am probleme cu ceva. (Google ul te scoate din motorul de căutare). Iar cu seo ok as putea avea niste castiguri decente, iar având în vedere că după nu mai e multa treabă eu zic că e ok.

#6
Daniel2222

Daniel2222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 21.07.2015
De unde ma castiguri? Filmele costa o gramada de bani. Ca sa fie vizitat siteul trebuie sa ai destul de multe filme. De unde sa mai si castigi?

Ca daca nu te costa acele filme, daca nu te costa nimic, mi se pare cam de prostgust sa zici ca pui reclame pentru ca ai muncit tu mult la site...
Dar aia de au facut filmele?

Si mai arunca cate o virgula si cate un punct ca altfel e greu de inteles ce vrei sa zici.

Quote

Inițial am vrut sa fac un site bun cu puține reclame dar după am realizate că este foarte mult de munca de aceea prefer că sa afișez numai reclame fara filme/seriale că sa nu am probleme cu ceva.

De exemplu eu nu inteleg ce vrei sa zici mai sus. Afisezi sau nu reclame, pui sau nu filme?

Edited by Daniel2222, 14 November 2017 - 20:02.


#7
andreizaicescu

andreizaicescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.11.2017
Eu initial voiam sa fac un site de filme si seriale bun. Apoi am realizat ca acest lucru necesita foarte mult timp + ca sunt niste riscuri(sunt sanse foarte mari ca googelul sa mi-l stearga din motorul de cautare + copyright). De aceea am decis ca pe site sa afisez numai reclame, fara sa incarc filme si seriale. Daca voi fi primul care posteaza un anumit film/serial o sa am trafic. (nu pentru mult timp). Astfel nu o sa am nici un risc ca patesc ceva, iar munca depusa o sa fie foarte putina. (thema contine un plugin cu care caut filme/seriale pe imdb si dupa selectare imi creaza postarea cu tot ce trebuie(informatii, rate, data, genul etc) mai putin link catre playerul de film/episod. De aceea am nevoie sa modific thema respectiva ca sa pot pune acelasi videoclip(non copyright) la fiecare film/serial, iar dupa cateva secunde sa se opreasca si sa zica ca trebuie sa te inregistrezi. (moment in care butonul nu o sa te inregisreze ci doar o sa te trimita pe reclame).
Stiu ca nu e ok ceea ce fac eu.

#8
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Du-te pe http://www.clubptc.net/forum/ , aici nu ne ocupam cu asa ceva. Exista script gata facut cum vrei tu, intreaba pe-acolo.

#9
dancostea2002

dancostea2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 30.05.2010
lasa balta proiectul asta .o sa mearga cateva zile .cati vizitatori vor reveni crezi pe siteul tau dupa prima papara?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate