Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

miros urat

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
tatabufnita

tatabufnita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.11.2017
nu cunosc persoane de la mine cu diabet, medicul de familie e cam neserios asa și sa ma duc nu prea îmi vin.

#20
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Asta e mai degraba problema de cap, nu de sapun. Mai incearca si cu alte ramuri ale medicinei, ORL, de ex.

#21
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,095
  • Înscris: 30.04.2007

View Postrosix, on 13 noiembrie 2017 - 12:44, said:

Pui si tu niste intrebari... Toate au plastic pana la 80% in ele...stii bine.. De asta put de te apuca dracii..
eh, nu chiar toate, iar unele au un procent o leaca mai mic ..
intrebarea am pus-o in totala cunostinta de cauza, avind in vedere reactia corpului meu la "plastic" ..
pe vremurile cind se purta helanca "pe git", nu puteam sa o tin mai mult de 20 de minute pe mine, intrucit transpiram putoare - d'aia nici n-am mai purtat, dupa citeva tentative - presupun o reactie alergica a corpului la respectivii polimeri. deci crede-ma, nu bat cimpii.

#22
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
de fapt, ar trebui sa ne spui ce obisnuiesti sa mananci si sa bei pe parcursul unei zile. sau macar incearca de acum inainte sa tii un "jurnal alimentar", in care sa-ti notezi tot-tot, sa incerci sa observi daca exista vreo legatura directa intre ce consumi si acel miros neplacut.
cu digestia totul este in regula, ai scaun zilnic sau mai rar/des ? stiu ca pare jenant, dar pana si aspectul/consistenta materiilor fecale poate da indicii asupra starii de sanatate sau a unor anumite probleme.

spui ca esti student, presupun ca nu te dau banii afara din casa, sa-ti poti permite sa mergi in sistemul privat de sanatate, la clinici si laboratoare particulare.
in acest caz, intereseaza-te de un medic de familie bun si fa-ti transferul la acesta.

#23
tatabufnita

tatabufnita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.11.2017
am problema asta de 1 an, absolut orice as manca tot miros urat, după cum spuneam înainte aveam exces mare de gaze, acum le.am mai redus, nu manane deloc fasole și varza, nu acidulate și nici sucuri, nu alcool, rar cafea.
în weekendul trecut am mâncat doar supa de perișoare și orez și tot miros, mănânc zilnic un bol de cereale, un corn pe la școală, mai mâncăm seara semințe fără sare, beau ceai gastric de la farmacie, consum 2l apa zilnic, sport nu prea fac, bani de sala nu am.
înainte ma mai stricam la stomac, acum nu, scaunul înainte era mai pastor dar era zilnic, acum e tot zilnic dar iese mai greu, am 2 scaune pe zi, culoare normala

#24
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Poate fi de la apa. Ai încercat sa speli apa înainte sa faci dus?

#25
tatabufnita

tatabufnita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.11.2017
omule tu ești întreg la cap?
nu-mi arde de glumele tale de prost gust, astfel ne.ai demonstrat și nivelul iq-ului tău extrem de mic. e jale

#26
iliketoforkmyself

iliketoforkmyself

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 30.08.2016
ce simptome, patologii ai ?
greutate
varsta
patologii in familie
stil de viata

#27
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
cel mai probabil sursa problemei tale se afla in sistemul digestiv.
tot la medic ar trebui sa ajungi, pentru analize si diagnostic corect.
ce s-a intamplat in urma cu un an, inainte sa-ti apara aceste probleme ?
ce fel de apa consumi, de la retea sau imbuteliata ?

#28
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007

View Postarg, on 13 noiembrie 2017 - 12:18, said:

eu avem o problema de genul asta, cu hainele curate care se uscau greu si imputeau pe sarma...
Unele tipuri de plastic catalizeaza descompunerea detergentului. Am patit-o si eu pe vremuri, cand nu aveam masina de spalat. Solutia este masina automata cu centrifugare. Dupa centrifugare ramane prea putina apa pe rufe/pulovere etc, si se usuca repede.

#29
tatabufnita

tatabufnita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.11.2017
stau la tara și consumam apa și îmbuteliată și de la putere, nu țineam cont. pai în tubul digestiv este problema, de când am gaze am și acest miros, am fost la gastroenterologie și era doctora și cu asistenta acolo evident dar oricât curaj mi.am făcut nu am putut sa.i spun ca put deși ma spăl de 3 ori pe zi

stau la tara și consumam apa și îmbuteliată și de la putere, nu țineam cont. pai în tubul digestiv este problema, de când am gaze am și acest miros, am fost la gastroenterologie și era doctora și cu asistenta acolo evident dar oricât curaj mi.am făcut nu am putut sa.i spun ca put deși ma spăl de 3 ori pe zi

De la puț*

#30
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 31.03.2015
E de la gaze. Te tot besi si astfel imputesti hainele de pe tine.

#31
iliketoforkmyself

iliketoforkmyself

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 30.08.2016
fifi, varianta rroma

#32
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
e o reclama la tv cu un slogan de genul " in sanatate nu e loc de rusine".
daca tu ai retineri in a merge la medic si a spune clar ce te supara, problema n-o sa treaca de la sine. cu ceaiuri sigur nu rezolvi.
poate ai paraziti intestinali, poate ai o problema cu enzimele digestive, cu echilibrul florei intestinale...pot fi o gramada de probleme ale sistemului digestiv care sa duca la aparitia acestui miros neplacut.
incearca o perioada sa renunti la produsele din comert, chiar si cerealele contin zahar, probabil si cornul de la scoala, la fel si painea din comert.
tot asa, renunta la lactate pentru o saptamana si vezi daca se imbunatateste situatia. zaharul ascuns din alimente contribuie la cresterea volumului de gaze din sistemul digestiv.
spui ca locuiesti la tara. care este sursa de incalzire din casa ? casa este veche sau mai noua/renovata ?
rufele cu ce le spalati, ce marca/tip de detergent ? balsam de rufe ?
intreb pentru ca persoanele care se incalzesc cu soba in care fac foc de lemne sau carbuni, li se impregneaza un miros specific in haine, in par, pe piele, de la mirosul degajat de soba.

daca te ajuta cu ceva, nu esti singurul care trece prin astfel de probleme, la altii e mult mai grava situatia.

http://www.romedic.r...l-urit-19415/10

Edited by corinadaniela, 13 November 2017 - 14:32.


#33
gear

gear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 12.09.2005

View Posttatabufnita, on 13 noiembrie 2017 - 12:42, said:

nu știu ce miroase și ce nu, transpirația nu miroase sigur, am 2 carii, uneori îmi miroase guta, răcesc rar, teste nu am făcut.
nu am folosit nici săpun antibacterian.

când mănânc prăjeli sau beau acidulate am foarte multe gaze, uneori dureri abdominale, când beau alcool la fel am dureri abdominale


Ar trebui sa incepi cu cariile. Sunt unii care emana un miros oribil din cauza cariilor, efectiv nu poti sta in preajma lor. Nu stiu daca e cazul la tine, dar cu siguranta pana nu iti rezolvii cariile nu iti rezolvi problemele de igiena si miros.

#34
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
din cauza cariilor nu poti mesteca macarea cum trebuie, iar mancare nemestecata se digera greu si/sau incomplet si de aici problemele cu gazele...

#35
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Besete dintr-o punga si strange-o bine la gura, sa fie etanșă. Te duci cu punga la doamna doctor si ii dai sa miroasă. Poate după mirosul bășinii știe ce tratament să-ți dea.

#36
tatabufnita

tatabufnita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.11.2017
bună gluma, sau vorbești serios?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate