Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Eset NOD32!

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011
Salut,
Vad ca noua versiune de NOD32 vine cu trei variante: ESET Smart Security Premium, ESET Internet Security si ESET NOD32 Antivirus.
Pana acum am folosit doar varianta antivirus insa ma tenteaza smart security ca are mai multe optiuni ca par mai utile(ma intereseaza protectia mai mare pentru internet banking).
Intrebare:
Smart security consuma mai multe resurse decat daca instalez doar antivirus simplu, adica tine procesorul ocupat cu procese mai multe? Intreb pentru ca am un I3 4005U la 1,7Ghz, care nu e chiar foarte puternic avand in vedere ca mai joc si ceva jocuri pe el.
Multumesc anticipat!

#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
Asa a venit tot timpul
Antivirus / Smart Security / Internet Security
Da, dar nu este sesizabil

Cand joci intra intr-o stare "gamer mode" isi gestioneaza treaba a.i. sa nu te incurce la modul extrem

Edited by MarianG, 10 November 2017 - 17:28.


#3
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,546
  • Înscris: 05.12.2005
Smart Security are module de scanare în timp real pt. traficul pe Internet sau schimbul de fişiere, care consumă resurse doar dacă foloseşti serviciile respective. La jocuri stă liniştit, traficul e relativ modest. Oricum NOD32 e printre programele antivirus cu cel mai mic consum de resurse. Eu îl folosesc de ani de zile şi pot să spun că e foarte eficient.

Edited by mihaicozac, 10 November 2017 - 17:56.


#4
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011

View Postmihaicozac, on 10 noiembrie 2017 - 17:55, said:

Smart Security are module de scanare în timp real pt. traficul pe Internet sau schimbul de fişiere, care consumă resurse doar dacă foloseşti serviciile respective. La jocuri stă liniştit, traficul e relativ modest. Oricum NOD32 e printre programele antivirus cu cel mai mic consum de resurse. Eu îl folosesc de ani de zile şi pot să spun că e foarte eficient.
Multumesc de raspuns.
Eu il folosesc de vreo 12 ani, sunt foarte multumit de el, doar ca am folosit doar varianta antivirus. Traficul de pe torrent ar putea fi afectat? Eu joc spre exemplu dota2 care e online, ar putea interveni, sa ma trezesc cu lag si alte minuni?

View PostMarianG, on 10 noiembrie 2017 - 17:27, said:

Asa a venit tot timpul
Antivirus / Smart Security / Internet Security
Da, dar nu este sesizabil

Cand joci intra intr-o stare "gamer mode" isi gestioneaza treaba a.i. sa nu te incurce la modul extrem
Multumesc de raspuns, eu de asta intrebam pentru ca procesorul fiind slabut se resimte mai tare.....

#5
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
Marea problema e rescanarea la fiecare accesare,consuma resurse inutil

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate