Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Osteofitoza calcaneu

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
pgreed

pgreed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 21.05.2008

 iliehar, on 24 octombrie 2019 - 11:17, said:

Ciocuri in Talpa, cum m-am vindecat
Am pus plasturi cu aspirina si cand ma spalam pe picioare frecam cu o ila sau piatraDupa o saptamana , in care am pus in fiecare zi , cand m am spalat erau ca niste firisoare ce aveau negru la radacina
Cand am inceput sa le smulg mi a dat sangele dar mam uscat si am pus alifie de rostopasca
Apoi am pus in fiecare seara plasture cu crema clavos
Si s a facut ca o coaja neagra care a cazut la spalat
Deci vreo 2 sapt a durat.
Sa nu se sperie daca ii da sangele.

Speram ca totusi asta e o gluma...

#20
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010

 pgreed, on 02 noiembrie 2019 - 20:35, said:



Speram ca totusi asta e o gluma...
Nu😁😀 .Tipul face o confuzie cu bataturile din talpa.

Edited by Freddy12, 03 November 2019 - 00:27.


#21
cess69

cess69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.06.2009

 kpmg1, on 08 noiembrie 2017 - 14:49, said:

Buna ziua,

Am fost diagnosticat cu osteofitoza calcaneu bilateral,(pinten calcai)

daca este cineva dintre voi cu aceeasi afectiune sau care s-a tratat in trecut si are ceva experiente

in legatura cu aceeasta afectiune si vrea sa le impartaseasca aici este binevenit(sfaturi tratament,profilaxie)

Multumesc


Mie mi-a trecut
Am făcut fizioterapie.Laser,bioptron,masaj cu crema și încă un aparat(nu îi știu numele)Rezultatele s-au văzut dupa 6 săptămâni.Ei raman acolo dar fizioterapia ma ajutat.Este foarte important timpul de execuție la acele aparate.

#22
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Am facut fizioterapie , laser, parafina si mi-a trecut, asta cu ani in urma, acum am iar si o iau de la capat, calc ca pe cuie.

#23
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
La Sfatulmedicului.ro raspundea mereu un medic ortoped.
Acolo dumnealui scria despre pantofi incomozi si despre slabit. Eu aveam dureri in calcai  si ma gandeam asta ma ia cu slabitu care se rezolva intrun an iar pe mine ma doare acum.
Am zis ca trebuie sa fie ceva care imi scapa, ca prea repeta la fiecare intrebare acelasi raspuns,  asa ca mi-am schimbat incaltamintea cu una comoda. Aiurea. Dupa o saptamana durerile erau aceleasi. Bun. Sfatul urmator era slabitul.
O luam incetisor. Scot painea ca am inteles ca are glifosat ) care reduce cantitatea de cortizol antiinflamator), scot zaharul, scot condimentele, eu cafea nu beau nu fumez, scot tocaturile, acriturile, fructe legume crude .
Bun. Si gasesc un articol care spunea ca fasciile sunt intretinute de ficat si ca exista o stransa legatura intre ele.
Deci eu tinand regim, ajut ficatul sa-mi vindece fasciile ( durerea de calcai se numeste fasceita plantara).
Medicul avea dreptate.
Dar de ce nu a explicat, mai desteptilor incepand sa tineti regim va vindecati in 5 zile , ce nu reuseste nicio alifie, talonet, fizioterapie, kinetoterapie). De ce sa te chinui sa cumperi , sa platesti sedinte costisitoare, cand scotand cateva alimente te vindeci in 5 zile?

Edited by cincicinci, 15 February 2023 - 17:04.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate