Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Apel Wifi Digi.Mobil

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1553 replies to this topic

#1117
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Da, și la mine pe Apel WiFi tot pe Adele intră.

View Postclader, on 11 ianuarie 2023 - 11:53, said:

N-am avut probleme cu codecul pe Vowifi deloc.Apel Vowifi -VoLTE.
E codecul cel mai de calitate pe care -l are Digi.Codecul folosit in Vowifi-Vowifi nu-l poate afișa Samsung din cauza criptării
La mine arată diferit Service Mode pe Samsung. Nu văd scris acolo VoLTE.

#1118
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008
Eu am xiaomi mi10T am sunat la *888 de pe vowifi si imi apare apelul marcat cu HD.

#1119
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
În ultimele zile pățesc să nu plece apelurile prin VoWIFI, stă blocat vreo 10-15 minute și după face fallback pe VoLTE care instant mă aruncă pe 2G, 3G-ul find rămas de domeniul trecutului.

secunde*

#1120
DUALHD

DUALHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 01.10.2015

View PostSwagger, on 29 ianuarie 2023 - 23:45, said:

În ultimele zile pățesc să nu plece apelurile prin VoWIFI, stă blocat vreo 10-15 minute și după face fallback pe VoLTE care instant mă aruncă pe 2G, 3G-ul find rămas de domeniul trecutului.

secunde*
Asta e noua bubă la Vowifi. Când ieși de sub acoperirea LAN nu se face handover ul in 4G! Și ajungi în 2G unde fie rămâne blocat în apel și nimeni pe nimeni nu aude, fie se deconectează complet.

#1121
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Pare ca e lasat in suspensie (ca sa nu zic paragina) acest serviciu. Sa nu ne mai intrebam deocamdata cand o sa mearga pe iPhone, nici nu cred ca are sens sa ceara certificare Apple pe asa ceva, dincolo de bani sau ce se mai vehicula pe aici...

#1122
DUALHD

DUALHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 01.10.2015
De functional, pe Android merge bine. Nu mai are problemele de conectare însă cum ieși de sub Wi-Fi cum o ia pe arătură..
Suplimentar pe unele telefoane (exceptând Samsung) rămâne telefonul în 2G la ieșirea de sub Wi-Fi până la un mod avion/trecut pe altă celulă. Asta nu se întâmplă însă la toate, cel mai bine fiind pe Samsung unde e doar call drop.
Suspectez că le lipsesc niște licențe ș/saui faptul că enburile sunt pe 3 vendori le dă de furcă.

#1123
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,646
  • Înscris: 06.03.2004
Eu nu am probleme.

Attached Files


Edited by clader, 30 January 2023 - 14:21.


#1124
florinescovici

florinescovici

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 29.07.2014
Nici eu nu am probleme de genu'. Xiaomi Mi8.

Attached Files


Edited by florinescovici, 31 January 2023 - 09:34.


#1125
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 05.03.2009
Crappy stuff Digi asta...
M-am portat dupa 15 ani de orange , nu din cauza pretului cat din niste considerente morale.
Digi insa pare o retea de teste .
Pe orange mergea impecabil vowifi , Nu am avut niciodata probleme .
Pe digi insa ba se conecteaza , ba se deconecteaza, ba in timpul convorbirilor am 5-10 sec de pauza in care nu ma pot auzi cu interlocutorul apoi isi revine.
Folosesc acelasi echipament pe care il aveam pe orange, aceeasi configuratie etc .
Pur si implu e ceva de la ei. Nu inteleg de ce stand la 1m de router se conecteaza vowifi iar dupa 1 minut se deconecteaza vofiwi . Vorbim de conexiune wifi 6 , deci nu poate fi vorba de bandwith....

#1126
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002
Daca ti se intampla doar pe routerul de acasa posibil sa fie vreo setare/restrictie pe undeva <_<. Daca ti se intampla pe orice retea Wifi, atunci sigur e ceva de la telefonul tau. Pe telefoanele mele Samsung nu m-a lovit de problemele descrise de tine.

#1127
JoyM

JoyM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 15.03.2018
Eu aveam aceleași probleme pe wifi, atat cu Samsung cât și cu Red magic 7 cumpărat anul trecut

E de preferat să-l dezactivezi sau vei primi multe mesaje cu apeluri pierdute...

Singurul avantaj e ca nu restricționează pe baza de IP, atât...

#1128
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,511
  • Înscris: 26.05.2022
Foarte bun sfatul cu dezactivatul, mai ales daca ai semnal prost in casa. O sa ai sansa ca fiecare conversație sa fie deca de genul: Alo, alo! Eu te aud, nu ma auzi?!

#1129
DUALHD

DUALHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 01.10.2015
Nu știu dacă problema este neapărat la ei sau și la android.
Citind paginile pe acest topic constați că la unii merge flawless,la alții nu merge în casă, la alții nu face handover vowifi volte și multe altele.
Problema e că probabil sunt busite licențe, profile și sau telefoane.
Totuși având în vedere că la Orange funcționează acum impecabil (și ei au avut acum 2 ani problema cu deconectat ul) tind să cred că e profilul din serverele Digi. Fie le trebuie mai multe și prin profile să te conecteze la un server sau altul. Probabil există mai multe implementări și difera de la vendor la vendor.
Pe mine nu mă deranja înainte când nu se conecta seara, însă lipsa handover ului e enervant.
De multe ori plec de acasă și ma trezesc vorbind singur. Sau mai rău sunt în apel, trec prin fata casei unor prieteni  cu mașina pe bulevard se conectează la vowifi și când ies de sub acoperire moare. Asta urăsc cel mai mult acum, de asta îl țin dezactivat.
În casă în schimb cu meshul tp-link nu am absolut nici o problema. Dar nu am nici probleme de semnal (exceptând Sibiu unde peretele e de 80 cm grosime, dar și acolo mai nou mă salvează B20) .

#1130
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
La mine nema VoWIFI de vreo 2 ore.

#1131
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 12.08.2006
Vowifi ok.

#1132
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 05.03.2009
Ce mă seacă la vowifi la digi :
-când apare când dispare ,fără motiv
-dacă vorbești și pleci din zona routerului ,se închide apelul ,nu știe handover către Volte
- pe vowifi dacă ai apel în așteptare și răspunzi ,celalalt nu te mai aude
Niciuna din problemele astea nu le-am avut la Orange

Ce-mi place la vowifi Digi : merge în afara țării ,spre diferență de orange ...

Edited by kye77, 06 February 2023 - 21:21.


#1133
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,646
  • Înscris: 06.03.2004
Vezi postările de mai sus pe topic.Stie handover cu VoLTE.Poate sunt probleme pe anumite telefoane,nu imi dau seama.La fel si la chestia cu distanța față de router.E cam ciudat ce ti se întâmplă.

#1134
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 05.03.2009
Din seara asta ,cel puțin acasă ,merge handover .
Am impresia că e o chestie de celule . Pe unele merge și pe altele nu ....
Tot din seara asta se conectează din prima vowifi și rămâne persistentă conexiunea ,nu mai dispare să treacă înapoi pe volte ...
Am impresia că cineva de la digi urmărește topicul ăsta ...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate