Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Nino pierdut - UK

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Blu_E

Blu_E

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 06.05.2015
Salut.

Am fost in anglia pe 3 martie 2017, am vrut sa muncesc la o firma de constructii. Mi-am facut NINo pe data de 21 martie, dar dupa o saptamana am plecat in tara pentru ca era prea bataie de joc unde munceam ( erau numai romani, sefi romani, primeam 40 de lire 8 ore...) in fine. Eu imi cunosc adresa unde am stat, codul postal, dar nu cunosc anume ce data am scris la interviul nino ( nu imi aduc aminte ce data am trecut cand am fost intrebat pe ce data am venit) am ajuns in UK le 5 martie ( duminica ).

Problema este ca am venit din nou in UK am aplicat la un Job, si imi cere Nino. Eu am foaia ce mi-a dato la interviu atunci pe 21 martie, dar o am in Romania. Stiu ca NINo sa imi vina trebuia sa mai astept inca cateva saptamani bune dar cum v-am spus am plecat dupa o saptamana de la interviul nino, scrisoarea venind la fosta adresa. A sunat verisoara mea pentru recuperare nino la numarul de pe siteul oficial, si mi sa transmis ca in 10 zile imi va venii acasa o scrisoare care trebuie sa o completez si sa o trimit inapoi la ei, dar problema este ca astept prea mult pana se va rezolva sa imi trimita NINo, poate nu completez ceva bine, poate completez ceva gresit sau mai stiu eu ce, si parca prevad ca va dura zeci de luni pana il voi recupera.

Voi ce ma sfatuiti sa fac? Poate unii dintre voi ati trecut prin problemele astea?

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
E un amarat de cod, nu cred ca era atat de greu sa-l notezi pe ceva.
Suna la telefnul pt programari, vezi daca iti ofera alte optiuni.
In mod normal aceea este procedura standard, iti retrimite acasa scrisoarea cu codul.

#3
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

 Blu_E, on 01 noiembrie 2017 - 20:40, said:


Poti completa formularul sau raspunzi la interbari online: https://www.gov.uk/l...nsurance-number
Trebuie sa astepti sa iti trimita ei scrisoare cu numarul (asta daca nu ai un personal tax account sau alte documente unde apare - payslip de ex.).
Discuta cu cei unde vrei sa te angajezi sa amane anagajarea sau ceva, poate s-au mai confruntat cu situatii de genul si stiu procedura. Eventual cere din tara copia scrisorii de confirmare (sa nu creada ca nu ai deloc NINo, desi nu te pot angaja pe baza ei).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate