Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Cumparare iphone 7 128GB

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,501
  • Înscris: 20.10.2015
Anul trecut i-am luat mandrei de ziua ei, un B/berry
Anul asta a murit incarcatorul/bateria, in sensul ca se poate incarca numai de la calculator, de la alimentator.. pauza, iar bateria nu tine mult.

Ii dau telefonul meu vechi un SII Galaxy.
Se plange ca nu-i tine bateria, desi bateria e d-aia mare

Okay, am hotarat sa-i iau unul cum am eu, un iphone 7 / 128.

Aici in state nu gasesti pe toate drumurile neblocat.
Pot insa (asa zice cel de la Verison), sa il iau in rate si cand platesc toti banii sa mi-l deblocheze
Asta inseamna sa treaca de la providerul curent, AT&T la Verison, sa incep contract si dupa o luna sa le dau toti banii si ei sa mi-l deblocheze.
Se poate asa ceva? Cel "deblocat" de Verison poate merge cu Vodafone?

Pe Amazon am gasit unul, deblocat la $700. Ma induce in eroare: "US Version", ce sa insemne asta? Ca nu-l pot folosii la providers-ii din Europa?
https://www.amazon.c... unlocked 128gb

La intrebari cineva scrie:
"only works with U.S. carriers"

E posibil asa ceva?

Luna viitoare vin in Romania
Sa cumpar din Romania? Se gasesc usor pe toate drumurile sau trebuie sa astept ca-n State?

Mersi

#2
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,013
  • Înscris: 26.11.2001
Il gasesti foarte usor aici, ca doar nu suntem in USA.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Cred ca intelegi mai bine decat noi de aici

In Romania sunt pe stoc, dar mai ales pe OLX :D

Pt stoc, vezi eMag.ro

#4
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,501
  • Înscris: 20.10.2015

View PostAdm, on 22 octombrie 2017 - 05:37, said:

Cred ca intelegi mai bine decat noi de aici

Io cred ca esti foarte optimista sa ai asa o parere despre mine, foarte, foarte optimista.
O gramada de informatii care habar n-am ce inseamna
Cred ca o sa-mi schimb tinta.

Initial vroiam sa-i iau si ei acelasi model pe care-l am eu de la servici.
Asta pentru ca sa nu ma fac de rusine sa isi dea seama ca sunt afon si sa am raspunsuri la intrebarile ei.
Vad ca insa e asa de complicat, si scump pentru nevoile mele, incat mai bine deschid maine un subiect nou pe "sfaturi de achizitii telefoane" si scriu acolo ce si pentru ce am nevoie

Unde e timpul ala in care cu o moneda de 25 de bani puteai suna pe cineva acasa sau la servici in GSM, CDMA, whatever?

Cu lacrimi de frustrare in ochi pentru situatia in care singur am intrat, va multumesc din suflet pentru atentia acordata.

#5
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,310
  • Înscris: 08.02.2011
Deci sa inteleg ca a trecut de la Blackberry la Android si acum vrea iOS ?   Dar ce face cu telefoanele, doar pentru apeluri presupun, nu ?  Iar cu iphone e doar asa, de fite, nu ?


Fa-i cadou aia 700$ si las-o sa-si cumpere singura ce vrea ...

#6
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Lasã praștiile și ia un olviu x4 soul ultimu' ...ãsta și fãrã cartelã merge!!!! Plus cã te poți certa cu el în dulce grai....cu aplicația avi!!!
Plus cã rãmîi și cu bani de 4 drumuri usa-rou rou-usa... Pe ciartãr...normal.

Edited by sarac.lipit, 22 October 2017 - 07:16.


#7
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,501
  • Înscris: 20.10.2015

View Postmodoran, on 22 octombrie 2017 - 07:10, said:

Deci sa inteleg ca a trecut de la Blackberry la Android si acum vrea iOS ?   Dar ce face cu telefoanele, doar pentru apeluri presupun, nu ?  Iar cu iphone e doar asa, de fite, nu ?


Fa-i cadou aia 700$ si las-o sa-si cumpere singura ce vrea ...

N-ai inteles, EU sunt responsabil cu telefonul ei. Pe ea n-o intereseaza.
O intereseaza doar out-doors si chihuahua, cam atat
Eu i-l aleg. I-as fi ales iphonul 7 ca e ca al meu si stiu sa raspund la intrebarile ei "da aia cum merge?"
Apoi, telefonul ei e al nostru.
Daca ma supar si plec de la firma si ma retrag in Europa sau chiar Romania, vreau un telefon care sa-mi ofere ce am pe asta acum.
Waze, internet in special pentru vreme si adrese, website-uri de informatii, rezervari si check-in on-line, aparato foto.
N-am prententii/timp de jocuri
O sa scriu mai mult pe sfaturi.

#8
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
Ambele modele de iPhone 7, si cel de Verizon si cel de AT&T merg cu retelele de la noi, deci daca il vor debloca va nerge si in Romania. Singura diferenta e ca modelul de AT&T nu merge pe CDMA, adica pe Verizon si pe Sprint.
Daca iei din Romania, nu o sa iti mearga cu Verizon si Sprint, doar cu AT&T si T-Mobile.

Edited by vince085, 22 October 2017 - 07:58.


#9
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,361
  • Înscris: 21.06.2016
Iphone face world phone, adica merg mai peste tot, dar daca vrei sa mearga si la Verizon trebuie sa cumperi de la ei. Din cite stiu eu nu mai au voie s refuze deblocarea, dar e posibil sa ma insel.
Uita-te la virgin, eu am luat de la ei, abonamentul era moaca un an. E mai mult de costul unui iphone pentru mine.

Edited by vrajitoruldinoz, 22 October 2017 - 08:25.


#10
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Dar ce are sa mergi in Apple store sa cumperi unul la liber? Sau sa comanzi online de pe apple store?

#11
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,501
  • Înscris: 20.10.2015

View Postvrajitoruldinoz, on 22 octombrie 2017 - 08:24, said:

Iphone face world phone, adica merg mai peste tot, dar daca vrei sa mearga si la Verizon trebuie sa cumperi de la ei. Din cite stiu eu nu mai au voie s refuze deblocarea, dar e posibil sa ma insel.
Uita-te la virgin, eu am luat de la ei, abonamentul era moaca un an. E mai mult de costul unui iphone pentru mine.

View PostCatean, on 22 octombrie 2017 - 09:40, said:

Dar ce are sa mergi in Apple store sa cumperi unul la liber? Sau sa comanzi online de pe apple store?

Raspunsul se afla in linkul de la Adm:

"A customer that purchases an iPhone 7 from Apple's website and selects AT&T as their carrier, for example, would be unable to later use the smartphone on Verizon, Sprint, or any other CDMA network, even if the device is unlocked."

Vreau un telefon pe care sa-l pot folosi si cu un SIM de la Vodafone
NU ma intereseaza nici un contract

"Merge MAI peste tot" nu e suficient de bun pentru mine, vreau "MAI"-ul ala scos de acolo
Samsungul meu SII merge si cu AT&T si Verison in state si cu Vodafone in Iurop

#12
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Hai mai @Tsunnami, ca tu erai brici la toate. Uite, pe site ai optiunea “Buy without carrier”.

Attached Files


Edited by Catean, 22 October 2017 - 18:03.


#13
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,361
  • Înscris: 21.06.2016

View PostTsunnnami, on 22 octombrie 2017 - 15:10, said:

Raspunsul se afla in linkul de la Adm:

"A customer that purchases an iPhone 7 from Apple's website and selects AT&T as their carrier, for example, would be unable to later use the smartphone on Verizon, Sprint, or any other CDMA network, even if the device is unlocked."

Vreau un telefon pe care sa-l pot folosi si cu un SIM de la Vodafone
NU ma intereseaza nici un contract

"Merge MAI peste tot" nu e suficient de bun pentru mine, vreau "MAI"-ul ala scos de acolo
Samsungul meu SII merge si cu AT&T si Verison in state si cu Vodafone in Iurop

Pai asa merge si iphone cu CDMA, adica ala cumparat de la Verizon.
Ala fara CDMA merge peste tot MINUS Verizon si Sprint. Atit. Dar tot ai toti carierii GSM din SUA.
Peste tot insemna tarile GSM. Ca mai sint tot felul de ciudatenii pe lume, Japoanezii parca au si ei CDMA.
Si bineinteles poti sa-ti muti fundul pina la un apple store sau pina la website :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate