Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Fiorduri scandinave

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
virginiadoina

virginiadoina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 21.02.2017
Buna tuturor,

Daca este cineva care a facut circuitul fiordurilor scandinave, mi-ar fi de folos sa impartaseasca din experienta. Ma intereseaza circuit oraganizat prin agentie de turism fiindca as vrea sa stiu pareri despre ghizi, cazari, experiente traite acolo si impresii despre organizare. M-ar mai interesa ce luna considerati ca e mai buna pentru un circuit de acest gen. As vrea sa fac asta anul viitor fiindca am gasit ceva interesant, dar m-as bucura sa aflu niste impresii inainte Posted Image
Precizez ca ma intereseaza circuit cu avionul (in cel mai rau caz autocar). Eu am gasit asta :

https://www.christia...avion) 2017.pdf
Va multumesc mult Posted Image

Edited by virginiadoina, 19 October 2017 - 14:09.


#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Ai mai facut o tura undeva prin Europa si nu ai bagat poze sa vedem si noi. Rusinica! Aici

#3
virginiadoina

virginiadoina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 21.02.2017

View PostBursul, on 19 octombrie 2017 - 13:44, said:

Ai mai facut o tura undeva prin Europa si nu ai bagat poze sa vedem si noi. Rusinica! Aici
Posted Image ai dreptate, imi pare rau. Promit sa-mi fac timp sa pun fotografii. De fapt anul asta am facut 2 deplasari : un circuit Elvetia - Bavaria - Lombardia si un sejur splendid pe Costa del Sol. Am sa postez fotografii din ambele
Zi buna si multumesc mult

#4
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007
săptămâna trecută am fost de la trondheim la bergen cu o barcă (vapor de 1000 de persoane). nu recomand. în primul rând pentru că marea în unele zone este foarte agitată și îți cauzează rău de mare (95% din cei care se aflau pe barcă au suferit efectiv).
Nu ai ce să vezi, ca în orice altă croazieră.
doar dacă mergi în zona de nord ai ocazia să faci excursii la pingiuni Posted Image

Edited by bobalex18, 19 October 2017 - 13:53.


#5
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,489
  • Înscris: 03.04.2013
Da-i cu rom.

#6
virginiadoina

virginiadoina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 21.02.2017

View Postviotl, on 19 octombrie 2017 - 14:01, said:

Da-i cu rom.
Posted Image

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006

View Postbobalex18, on 19 octombrie 2017 - 13:47, said:

săptămâna trecută am fost de la trondheim la bergen cu o barcă (vapor de 1000 de persoane). nu recomand. în primul rând pentru că marea în unele zone este foarte agitată și îți cauzează rău de mare (95% din cei care se aflau pe barcă au suferit efectiv).
Nu ai ce să vezi, ca în orice altă croazieră.
doar dacă mergi în zona de nord ai ocazia să faci excursii la pingiuni Posted Image

Pai barcuta aia chiar asa tangaj si/sau rului avea incat sa sufere atatia oameni?

#8
Lusitanul1

Lusitanul1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 13.06.2017
Mai oameni buni voi in ce tara credeti ca traiti ? Ati uitat ca suntem in romanica fanariota ??!!?? Cand "industria" agentiilor de turism e plina de TZEPARI si de fosti SECURISTI, cum sa nu sprijini statul sa intre cu "tancurile" peste sediile Jnapanilor ??!!??
Mai modernizati-va si voi, in lumea de azi exista Airbnb, Homeaway samd, dar mai ales contactarea directa a celor ce fac asemenea croaziere... Nu fac reclama,dar pe la "Imperator travel" am citit ceva de ce e interesata deschizatoarea topicului...

"Frica pazeste bostanaria",recte fugiti de agentii ca de dracu impielitat, nu va stricati vacantele aiurea...

Edited by Lusitanul1, 19 October 2017 - 14:58.


#9
macipda

macipda

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.10.2017
https://www.google.d...iw=1536&bih=684

va recomand.

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am mers 5 ani la rând cu Christian Tour şi nu mi-am luat nicio ţeapă, nicăieri.
Da, într-o excursie s-a produs un overbooking, dar până la urmă am fost cazaţi într-un hotel mai luxos decât cel unde trebuia să fim cazaţi, iar a doua zi nu ne mai venea să plecăm.
Şi ia uite unde era corectitudinea întruchipată şi lipsa securiştilor şi ţeparilor: tocmai în statul român, unde penalii au loc de cinste!!

Dragă doamnă Doina, evident că vara este anotimpul potrivit pentru zona scandinavă, deşi se pot întâlni şi pe acolo 30 de grade câteodată.
Neapărat să ajungeţi pe Drumul Trolilor.

#11
virginiadoina

virginiadoina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 21.02.2017

View Postmacipda, on 19 octombrie 2017 - 15:06, said:

Multumesc

#12
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007

View Postadisz, on 19 octombrie 2017 - 14:22, said:


Pai barcuta aia chiar asa tangaj si/sau rului avea incat sa sufere atatia oameni?
pe bărcile mici se pare că este mult mai bine decât pe cele mari. mie mi-a fost rău, dar mulți au leșinat și cred că 90% au vomat. în plus, ce poți să vezi? mai bine iei avionul la trondheim, la bergen sau unde îți dorești să ajungi. mult mai elegant și ai ce vedea.

#13
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009

View PostPSC, on 19 octombrie 2017 - 15:09, said:

Eu am mers 5 ani la rând cu Christian Tour şi nu mi-am luat nicio ţeapă, nicăieri.
Da, într-o excursie s-a produs un overbooking, dar până la urmă am fost cazaţi într-un hotel mai luxos decât cel unde trebuia să fim cazaţi, iar a doua zi nu ne mai venea să plecăm.
Şi ia uite unde era corectitudinea întruchipată şi lipsa securiştilor şi ţeparilor: tocmai în statul român, unde penalii au loc de cinste!!

Dragă doamnă Doina, evident că vara este anotimpul potrivit pentru zona scandinavă, deşi se pot întâlni şi pe acolo 30 de grade câteodată.
Neapărat să ajungeţi pe Drumul Trolilor.


Cam asa era si cu omnia tourism.


Invatati sa cititi despre destinatie si sa va faceti planurile singuri. E cel mai sigur...

Sunt multe inconveniente prin agentie si de multe ori practic ajungi sa fii tarat ca un animal de companie unde vrea ghidul. Practic, pierzi tot farmecul de aventura si descoperire locala.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate