Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cum sa facem bani usor cu FLASH, PHP, PhotoShop, C++ etc. !

- - - - -
  • Please log in to reply
320 replies to this topic

#19
C0rnholio

C0rnholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2006
Ha ha ha ... incredibil cum postul asta are de 2 ori mai putine view-uri decat ala cu omu care s-a inscris la RAC :) Bafta everybody !!!

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
in regulament parca scrie ca este interzis sa dai link-uri cu reffer ascuns... :death:

#21
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
altul:
www.gurulance.com, cu sectiuni design si programare
incepe sa mearga si www.piatadesoft.ro, si mai sunt si altele, cum ar fi
http://www.developreneurs.com, cel mai serios pe care-l stiu, nu cu proiecte de 30$, ci cu proiecte serioase, nu prea vezi indieni ca pe RAC,
dar pe asta trebuie sa ai portofoliu serios si o firma cat de cat ca sa te bagi

Edited by cornelyu, 09 March 2006 - 11:48.


#22
C0rnholio

C0rnholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2006

View Postcornelyu, on Mar 9 2006, 11:38, said:

altul:
www.gurulance.com, cu sectiuni design si programare
incepe sa mearga si www.piatadesoft.ro, si mai sunt si altele, cum ar fi
http://www.developreneurs.com, cel mai serios pe care-l stiu, nu cu proiecte de 30$, ci cu proiecte serioase, nu prea vezi indieni ca pe RAC,
dar pe asta trebuie sa ai portofoliu serios si o firma cat de cat ca sa te bagi


He he he ... piatadesoft.ro ... arata un pic penibil .. si incredibil de insiprat din RAC insa avand in vedere ca made in romania sa speram ca are succes.

#23
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
arata mai mult decat penibil, dar incepe sa miste

#24
C0rnholio

C0rnholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2006

View Postcornelyu, on Mar 14 2006, 09:11, said:

arata mai mult decat penibil, dar incepe sa miste

Nu stiu mosule .... avand in vedere cam ce piata de coderi exista in romania ... nu au fost in stare sa-si faca un site mai de doamne-ajuta ?? Pai sa aleaga dracu un coder de la ei de pe site sa-l faca. Adica ei se ocupa cu asa ceva si se prezinta la oameni in starea aia :D

#25
tchocksoo

tchocksoo

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 20.01.2004
daca are cineva nevoie de un designer pt proiecte RAC, GAF etc contactati-ma.

#26
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
@cornholio
eu cred ca nu prea se ocupa, dovada gramada de licitatii care n-au fost inchise, cred ca au preluat la inceput o idee, dar care moare incet incet ca orice idee buna, am zis ca incepe sa miste, doar pt ca cei ce apeleaza la site, clienti si prestatori il mai tin in viata.
proprietarii unui astfel de site trebuie sa se agite, sa aduca clienti, sa faca demonstratii, etc..
pt asa ceva, nu e suficient numai un site cu un panou de comanda, si-ti curge banul.
eu lucrez pt un astfel de site din franta, care a inceput cam in acelasi timp cu piata de soft, diferenta e enorma, dar omul cu pricina se agita, ma cauta si duminica pe ym, atunci cand e un proiect mai serios, pt ca nu-i convine sa dea cineva chix, clientul  respectiv nu ar mai licita si alte proiecte si lui nu i-ar mai iesi comisionul atat de la client cat si de la prestator.

#27
C0rnholio

C0rnholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2006

View Postcornelyu, on Mar 16 2006, 18:23, said:

@cornholio
eu cred ca nu prea se ocupa, dovada gramada de licitatii care n-au fost inchise, cred ca au preluat la inceput o idee, dar care moare incet incet ca orice idee buna, am zis ca incepe sa miste, doar pt ca cei ce apeleaza la site, clienti si prestatori il mai tin in viata.
proprietarii unui astfel de site trebuie sa se agite, sa aduca clienti, sa faca demonstratii, etc..
pt asa ceva, nu e suficient numai un site cu un panou de comanda, si-ti curge banul.
eu lucrez pt un astfel de site din franta, care a inceput cam in acelasi timp cu piata de soft, diferenta e enorma, dar omul cu pricina se agita, ma cauta si duminica pe ym, atunci cand e un proiect mai serios, pt ca nu-i convine sa dea cineva chix, clientul  respectiv nu ar mai licita si alte proiecte si lui nu i-ar mai iesi comisionul atat de la client cat si de la prestator.


Pai exact. E totusi bine zic eu ca inca mai are activitate avand in vedere toate cele expuse....

#28
C0rnholio

C0rnholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2006

View Posttchocksoo, on Mar 16 2006, 14:36, said:

daca are cineva nevoie de un designer pt proiecte RAC, GAF etc contactati-ma.

Cam in ce conditii ? :)

#29
C0rnholio

C0rnholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2006
Exista alternativa la plata WU de la RAC ? Am auzit ceva de IKOBO ... whatap with that. Am vro 650$ momentan si mai am de primit vro 300-400 la un proiect mai maricel ... si vreau sa nu ma usuc la WU ...

#30
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
la fel ca si tchochsoo...daca are cineva nevoie de designer sa vina sa ma deranjeze :)

#31
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
din astia 1000$ tu cat o sa primesti?

#32
snuckonline

snuckonline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 19.09.2005

View Post.ral:cr, on Apr 29 2006, 21:37, said:

din astia 1000$ tu cat o sa primesti?


dupa un comision destul de gras .. vezi si tu 10 $  :naughty:  :naughty:

#33
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
nu stiu daca sa mai vorbit, de pe getafrelancer cum primesti banii? sar putea sa prind unu si respectivu mi-a spus sa-i dau inca odta suma pe privat si-mi explica ca poate sa mi-i dea printr-o gramada de modalitati. da daca nu mi-i da? pot fi sigur aici ca-i primesc?

#34
wizZard

wizZard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 29.03.2005
Tu zici ca nu ai mai lucrat cu el pana acum? pai cum sa ai incredere intr-un necunoscut, mai bine platesti comisioanele si primesti sigur banii.

#35
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
chestia e ca si el este nou pe acolo ca nu are nici un review.
deci asta intrebam, cum se procedeaza la gaf cu banii, nu ma deranjeaza ca iau si ei comision.

#36
C0rnholio

C0rnholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2006

View Post.ral:cr, on May 1 2006, 20:03, said:

chestia e ca si el este nou pe acolo ca nu are nici un review.
deci asta intrebam, cum se procedeaza la gaf cu banii, nu ma deranjeaza ca iau si ei comision.


Pai mane ... foloseste tot escrow payment ca si la aia... sau tu intrebi cum iti ridici banii sau cum sa  nu te tapeasca vre unu ?

Edit : Acum am inteles. Pai ... il pui sa-ti dea banii prin escrow ca e mai sigur pt tine si oricum pe el nu-l costa nimic in plus ca tu platesti comisioanele. Daca iti promite marea cu sarea vezi ca vrea sa te tapeasca, mai mult ca sigur. Pune banu in escrow ... tu faci munca si iei banu ... nu are cum sa te arda asa. Si nici tu pe el. Deci vezi ce faci ! Sa ne spui ce-ai facut pana la urma.

LOL EDIT 2 : Tu esti buyer sau coder ???? :)))))

Edited by C0rnholio, 02 May 2006 - 09:14.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate