Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

LG G6 vs S7 edge

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 12.02.2012
Un LG G6 sau un S7 edge? Mentionez ca telefonul as vrea sa il iau de black friday. Cred ca atunci diferentele intre ele o sa fie de 100-200 de lei, cam ca acuma.
La LG avantajele (dupa mine) care cred ca le are fata de s7 ar fi ecranul mai mare si acel zoom out care se poate face cu a doua camera. Totusi are ips si la cele 2 telefoane cu ips care le-am avut, la ambele au aparut o dunga galbuie pe ele.
La samsung imi place ecranul amoled si am vazut ca are bateria mai mare. La soft nu stiu care ar fi mai stabil si mai predispus sa primeasca actualizari. In plus parca e mai comod cu senzorul in fata. Am un huawei, dar cateodata ma enerveaza ca trebuie sa ridic telefonul de pe masa sa-mi pun amprenta
Imi e teama sa nu ma tina bateria la lg, eu stau destul de mult. Niciun telefon pana acuma nu m-a dus peste o zi, dar nici nu as vrea ca la ora 14-15 sa fiu nevoit sa il incarc.
Sunt intr-un impas...

#2
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017
Un oneplus 3t, 5 nu vrei?

#3
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 12.02.2012
As dori sa iau telefonul de la noi si Oneplus 5 cam depaseste bugetul. Iar 3t mi se pare sub cele 2 mentionate

#4
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
3T sub S7 edge? Glumești cred! Lg G6 e bun pentru cameră și cam atât!

#5
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 12.02.2012
Nu prea ma intereseaza sa aiba multi rami sau procesor "n", toate merg la fel. Acuma android este optimizat bine. La camera nu stiu care sta mai bine, s7 sau g6

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
E foarte grea alegerea, mie imi plac ambele foarte mult. As zice sa mergi sa testezi pe fiecare in parte si vezi ce ti-ar place. G6-le ma atrage mult, insa si s7-le edge inca e un telefon foarte ok.

#7
Darkrai4102

Darkrai4102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 28.12.2013
+1 S7 Edge.

#8
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 12.02.2012

View PostDarkrai4102, on 13 octombrie 2017 - 20:13, said:

+1 S7 Edge.
Dacă puteți să motivați răspunsul ar fi și mai bine

#9
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Dacă tu aștepți părerea altora pe banii tăi, ai o problemă, ori habar nu ai despre telefoane, ori te dau banii afară din casă. Părerea mea este să urmărești cât mai multe review, feedback de la utilizatori (dar nu aici, ci pe aria lor), să urmărești ce viitor au (suport xda, probleme, rezolvări). Eu așa am procedat mereu și nu m-am grăbit.

Îți dau un exemplu: am urmărit LG G4 3 luni pe forum și pe xda, până am descoperit că au început problema cu bootloop la anumite loturi, iar asta m-a făcut să mă reorienteze.

#10
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 12.02.2012
Diferenta intre telefoane ca pret nu este prea mare. La samsung totusi am vazut multe la vanzare care au o linie rosie. Banuiesc ca alea sunt de la lovituri. Oricum cred ca m-am decis si ramane LG

#11
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postopsy091, on 13 octombrie 2017 - 21:58, said:

La samsung totusi am vazut multe la vanzare care au o linie rosie. Banuiesc ca alea sunt de la lovituri.
Nu, se poate rezolva cu o resetare a pixelilor printr-un cod. Daca tot nu s-a rezolvat problema, poti sa-l trimiti in garantie, dar atentie, sticla telefonului nu trebuie sa aiba nici o urma de cazatura, altfel ti-l trimit asa inapoi ca sa mai economiseasca niste telefoane reparate.

Edited by YourFan, 14 October 2017 - 20:49.


#12
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 12.02.2012
Ehh, atunci includ spre lg. Care sunt sansele sa imi apara iar acea pata galbena si pe el, nu? :lol:

Edited by opsy091, 15 October 2017 - 10:26.


#13
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Daca le iei noi ce mai conteaza?

Ai posibilitatea de retur + garantie :)

#14
andrey_r

andrey_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 20.12.2008
Am fost in aceeași dilema acum doua săptămâni, am ales G6, precizez ca am avut G4 anterior dar și S6 asa ca eram deja obișnuit cu ambele branduri. Sincer mi-a plăcut G6 încă de când a apărut, am mai așteptat sa ajungă la un preț mai decent. De ce G6: generație puțin mai nouă, aspect și finisare f bună, ecranul este superb, foarte mare într-un telefon pe care îl pot folosii și cu o mana, se  mișcă f bine, camerele sunt mișto, sincer sunt surprins plăcut.

#15
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 06.02.2007
LG G6. Desi are ecranul mai mare, telefonul este mai mic, procesorul este mai bun, mai are o camera cu lentile wide-angle, de obicei un LG sta mai bine decat un Samsung la partea de sunet si are port USB Type-C.
Are si Galaxy S7 Edge avantaje (ecranul Amoled, bateria mai mare, cititorul pentru amprente pe fata telefonului), dar mi se par mai importante cele de la G6.

Edited by crazyAlex, 25 October 2017 - 13:54.


#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postandrey_r, on 24 octombrie 2017 - 00:01, said:

Am fost in aceeași dilema acum doua săptămâni, am ales G6, precizez ca am avut G4 anterior dar și S6 asa ca eram deja obișnuit cu ambele branduri. Sincer mi-a plăcut G6 încă de când a apărut, am mai așteptat sa ajungă la un preț mai decent. De ce G6: generație puțin mai nouă, aspect și finisare f bună, ecranul este superb, foarte mare într-un telefon pe care îl pot folosii și cu o mana, se  mișcă f bine, camerele sunt mișto, sincer sunt surprins plăcut.
Pentru selfie cum este la lumina mai slaba?

#17
andrey_r

andrey_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 20.12.2008
Acolo e cam slăbuta camera frontala, am impresia ca e doar din soft, e posibil sa se rezolve după update-ul la oreo.

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Merci



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate