Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

De la anul slabe șanse să mai vedem Serie A în România fără Pay TV.

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,268
  • Înscris: 16.05.2005
S-au vandut drepturile pentru international pentru Serie A pe perioada 2018-2021. MP&Silva favorita castigarii licitatiei si compania care a castigat succesiv aceste drepturi incepand cu anul 2004 a pierdut in favoarea lui IMG (Infront Sports & Media  www.infrontsports.com). Pretul drepturilor TV a crescut de la 185 de milioane de euro pe sezon pentru perioada 2015-2018 la 340-371 de milioane de euro pe sezon pentru perioada 2018-2021, deci o valoare aproape dubla ceea ce inseamna ca si Digisport sau Telekom Sport vor trebui sa plateasca dublu pentru aceste drepturi, nefiind viabil din punct de vedere economic nici pentru RCS-RDS nici pentru Telekom in opinia mea.


Sursa stire:

http://www.sportspro...s-for-1-billion

https://www.sportbus...national-rights

#2
Caciulacdlac

Caciulacdlac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 29.06.2015
Poate le vedem gratis pe laola1, mie imi convine :)

#3
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011
Am văzut ca e la moda acum sa te uiți la un meci live pe feisbuci de la unu ce filmează în stadion.

#4
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008

View Postddaannii, on 11 octombrie 2017 - 22:51, said:

Am văzut ca e la moda acum sa te uiți la un meci live pe feisbuci de la unu ce filmează în stadion.
meci de oina? am vazut numai meciuri la nivel rural pe live-urile facebook.

#5
mag1001

mag1001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 31.05.2012
la cat de spectaculoase sant meciurile din serie a , nu cred ca se pierde nimic. de fapt sUnt 2 , maxim 3 campionate cu meciuri mai bune , iar italia nu mai este ce a fost .

Edited by megafanro, 12 October 2017 - 01:03.


#6
KreutzerKonig

KreutzerKonig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.10.2017
Spectaculoase sau nu, italienii ajung mereu să joace finale și semifinale de UCL. Italia, valoric vorbind, a fost, este, și va fi mereu în top 4 campionate europene.

#7
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009

View PostCaciulacdlac, on 11 octombrie 2017 - 22:43, said:

Poate le vedem gratis pe laola1, mie imi convine Posted Image

Mie nu-mi convine sa vad pe internet, dar la televizor da.

#8
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 22.01.2015
Grea pierdere,lol.

#9
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,332
  • Înscris: 21.11.2008
Am mai spus-o si pe alt Topic, au innebunit astia din Fotbal,
au impresia ca toti Operatorii de TeleComunicatii sunt "vaci de muls"
pt. Hamesitii lor de Smecheri...

Plus ca, in alte Sporturi, mult mai solicitante si dificile,
Sportivii vin si cu Bani de Acasa,
nici vorba de Salarii de Zeci de Milioane de Euro!

#10
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,629
  • Înscris: 22.11.2007
Nu este obligatoriu daca drepturile s-au vandut pe suma dubla sa le fie cerut si operatorilor nostri tot dublu.

Nu cred ca vor sa scoata ei parleala cu Romania Posted Image). Daca le ceri dublu operatorii nu vor oferi si atunci decat sa nu incasezi nimic mai bine tot incasezi ceva, cat s-o putea de mult.

Nu ii vad sa fie in primele 4 campionate din Europa in niciun caz (Spania, Anglia, Franta, Germania) dar Italia este in crestere, a avut o perioada slabuta la nivel european in ultimii ani (in ciuda celor 2 finale prinse de Juve) dar acum sunt perspective sa creasca, de aia au si platit aia atat. La ce investitii se fac la Inter si Milan ar trebui sa revina iar in top si aceste 2 echipe care lipsesc deja de multicel din prim plan Posted Image
Ca sa fii campionat mare trebuie sa ai mai multe echipe mari, exact asta a  lipsit Italiei de ani buni.

Edited by bossake, 12 October 2017 - 02:27.


#11
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,970
  • Înscris: 06.01.2006
O sa ma uit in continuare cat ma uitam si pana acum. Adica deloc.

#12
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
parerea mea,de cand au crescut sumele ce se invart in acest sport,nu cred ca este lasat la voia sortii,totul este controlat
cine e nebun sa isi ia o masina scumpa si sa circule fara asigurare

#13
misanul

misanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 17.09.2010
Cat de curand se va sparge si bula asta crescuta artificial si anume drepturile tv .

#14
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013

View Postmisanul, on 12 octombrie 2017 - 10:52, said:

Cat de curand se va sparge si bula asta crescuta artificial si anume drepturile tv .
Nu e prost cel care cere un munte de bani ci:cel care oferă acești bani!👍

Edited by valy277, 12 October 2017 - 15:18.


#15
Lusitanul1

Lusitanul1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 13.06.2017
De ce as plati sa ma uit la niste meciuri trucate in proportie de 90% ??!!?? Lumea a uitat cumva scandalul"Calciopolli" ???...
Pentru un fotbal corect, mascatii ar trebui sa intre "live" duminica la ora 4 (ora noastra) ,cand e simulcast, oprite meciurile si bagati in dube toti cei ce "joaca" in cardasie cu mafia caselor de pariuri... Oprit campionatul si scoaterea din viata sportiva...
Acum urmasii lui giani agnelli si adriano galiani s-au perfectionat in trantirea meciurilor,ac milan ,de pilda,a devenit o chinezarie,sa poata paria imbecilii mai usor, in loc sa iasa cu gagicile la o savarina , la un cico ceva...

Edited by Lusitanul1, 12 October 2017 - 16:15.


#16
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017
Eu zic sa terminam cu prostiilea astea, chiar credeti ca o sa ramanem sa ne uitam doar la belgieni si turci? Adica toate tarile din Europa vor avea acces la primele 5 campionate, numai noi vom ramane fara? Lasand la o parte chestia asta cu Bundesliga, unde stim cam cine sunt vinovatii..s-a vazut de mai multe ori "profesionismul" celor de la Eurosport RomaniaPosted Image . Parerea mea este ca vom avea la anul atat CL si EL, cat si La Liga, Seria A, poate chiar Bundesliga, PL in HD etc.. Poate aceste competitii vor veni si cu niste scumpiri la abonamente, dar si cu 10 lei si fara tot astia suntem.
  De asemenea, e de asteptat sa vedem mai multe colaborari intre Telekom si Digi, ceea ce nu este deloc rau.Posted Image

#17
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,268
  • Înscris: 16.05.2005
Pai au avut ocazia sa colaboreze pentru Bundesliga...

In ultimii doi ani au disparut din programul canalelor de sport: Copa Libertadores, Copa America, Campionatul Braziliei, Campionatul Argentinei, Eredivisie, Bundesliga...

#18
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Atunci cand romanul va da si banul, va avea cat mai multe competitii sportive.. Sunt sigur ca s-au facut atatea sondaje (Vlad Enachescu chiar a spus-o pe blogul lui) si rezultatul e ca lumea nu plateste spearat de pretul abonamentului si punct. Nu se vrea! Ce atatea acuzatii sau intrebari, de ce nu mai e campionatul x, y sau z?

Edited by cristinel07, 12 October 2017 - 22:45.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate