Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Povesti despre tonomatele din FM

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#1
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Ma gândesc că ar fi simpatic sa postam aici gânduri despre muzica difuzată de CHR-urile naționale.
Încep eu: Dj Khaled & Rihanna - "Wild Thoughts" a fost difuzată azi in acelasi timp la ora 23 pe Virgin si pe Pro. Apoi, la 23.15, din nou pe Pro si în același timp pe Zu.

#2
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
daca astea-s topurile internationale... oamenii din radio isi sharuiesc si ei playlist-urile... love on the brain... wild thoughts...

#3
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Wild Thoughts este Santana-Maria, Maria refurbished.

#4
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
E muzica de duzina. Nu recomand. Recomand Radio Romania Muzical.

#5
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Nu e noutate, în mai era Shape of You în paralel și pe Kiss, și pe RRA.

#6
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017
Eu zic sa ascultati radio trinitas sau radio maria , mereu ascultati acolo numai reluari si aceleasi materiale audio.. iar in zi de sarbatoare amandoua transmit in acelasi timp slujba de la patriarhie

Edited by iulian160380, 04 October 2017 - 08:14.


#7
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Va prostesc la cap aia cu reluarile de muzica proasta, romaneasca (sau chiar straina) difuzata in bucla. V-au luat de fraieri...

#8
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
La o scanare acum ceva timp am nimerit aceeasi melodie, nu mai retin care anume atat pe KISS FM cat si pe MAGIC FM. Nu e insa singurul caz de acest gen.

#9
KreutzerKonig

KreutzerKonig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.10.2017
Cu o așa muzică de rahat pe radiourile comerciale, n-ai cum să faci threaduri serioase.

#10
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Mi-e greu să cred că Wild Thoughts s-a repetat pe Pro de două ori în doar 15 minute...

#11
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Cred ca stim amandoi ca nu am obiceiul sa vorbesc aiurea aici pe forum. Data viitoare promit sa înregistrez. Probabil era schimbare de rotatie si de asta s-o fi repetat. Oricum, wild thoughts e repetata in mod exagerat de posturile de radio, la fel ca more than you know sau ca nentori.

#12
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 22.09.2013
"Doar pe a ta" (Edward Sanda ft. Ioana Ignat) a fost azi la 12:27 pe Europa FM și apoi a început la 12:31 și pe Kiss FM, și la 12:36 a fost aceeași melodie și pe Digi FM.
Nu mai am ce spune... Vă las să vă spuneți părerea.

Edited by Marin2514, 04 October 2017 - 17:20.


#13
ActiON_

ActiON_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 16.05.2016
Topic-ul mi se pare util, după părerea mea. Facem o oarecare evidență a pieselor.

#14
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Hai sa umblam o ora pe toate radiourile nationale si sa vedem ce playlist au. Se mai bagă cineva?

#15
ActiON_

ActiON_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 16.05.2016
Nu prea mă ține bateria de la telefon acum. Dar o să mă alătur și eu cât pot. :)

#16
The Stressmaker

The Stressmaker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 25.10.2005
Repetitia este mama invatarii. Asa am fost invatati la scoala si se aplica si aici. Vrei sa urci o melodie ceva mai slabuta in top, difuzeaz-o cat mai des, inconjurata de alte melodii ceva mai bune. Prin asociere va incepe sa "prinda" si aceasta.
Sunt totusi si melodii bune care repetate devin mai bune. Sincronizarea apare si din acest motiv al repetarii mai dese odata cu schimbarea regulii de repetitie.
Chestia cu simultaneitatea sa nu fie ca la reclame, aceeasi ordine si acelasi interval de repetitie..

#17
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Asta ar fi o idee corecta daca chr-urile ar promova melodii noi. Insa cu putine exceptii (in general piese romanesti), piesele promovate agresiv au minim 2-3 luni de la apariție.

#18
ActiON_

ActiON_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 16.05.2016
În 10 minute:
Radio ZU - Policeman, More Than You Know, Charlie Puth (Attention), Doar Pe A Ta
Kiss FM - Chantaje (mix), Drake (One Dance - mix), Took A Pill In Ibiza (mix), Unforgettable (mix)
Virgin - Look What You Made (mix), What About Us (mix), Colegiala (cred; ceva de la Spinnin Records), Momentum (Don Diablo), If I'm Lucky (Jason Derulo)
Europa - neidentificabil (AC excepțional, oricum)
Digi - The Killers (Human), Charlie Puth (Attention), Passenger (Let Her Go)

Aseară la Pro FM era un mix fain, cu noua piesa a lui Dimitri Vegas și o piesă mai veche de a lui Skrillex. Acum la Kiss și Virgin este program de mix-uri.

Eu propun să ne stabilim o zi și o oră, iar fiecare își va alege un radio național și va posta aici piesele audiate. Așa ar fi mai ordonate lucrurile.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate