Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Frankfurt - Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 01.12.2005
Tocmai ce m-am intors de la Viena. Plecat la 7.45 am, 11 ore condus efectiv, media fix 100 km/h. In conditiile in care de la plecare pana la terminarea autostrazii, dupa Arad am mers 100% legal (133 km/h pe bord, 129-130 real) cu doar cateva puncte unde se lucra si trebuia lasat mai jos. Iar pe restul de autostrada pana la Deva am mers iar 100% legal, 144 pe bord. Pitesti-Buc am lasat-o mai moale ca era noapte si veneau nebunii tare din spate. Iar pe DN-uri mai putin cu respectatul ca ajungeam la calende...

Crancen de aglomerat, bucata aia Margina-DN7 ziceai ca s-a rupt conducta cu tiruri spre Bucuresti, iar din sens opus curegeau masinile mai rau ca la robinet :) plus asfalt naspa. Iar Valea Oltului la fel de aglomerata, insa n-am prins dop/accident.

Pe de alta parte si sambata trecuta dis-de-dimineata (pe la un 7 eram pe V Oltului) erau nenumarate tiruri, insa fiind traficul mai lejer gaseai momente de a depasi.
Ca idee, la 14.15 plecam de la OMV Arad (am stat sa mancam acolo), la 17.00 eram la Sibiu, 17.15 plecam, 19.15 intram pe autostrada Pitesti si la 20.30 in fata casei (pe la 20.15 intram in Buc).

Usor de condus in afata tarii, greu la noi. Deci inarmeaza-te cu rabdare, traficul poate fi de cosmar fata de acum ceva ani.

Am vazut pe tot drumul vreo 40 masini suite pe remorci, sh-uri aduse in tara. Unele busite, altele pareau ok vizual. 40 masini asa, intr-o singura zi. Neinmatriculate. Aduse de dubite de SJ/CS/AG (multe). La ritmul asta si la drumurile nemodernizate e din ce in ce mai greu...

#38
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,511
  • Înscris: 20.10.2015

View PostSwatKat, on 08 octombrie 2017 - 22:24, said:

Tocmai ce m-am intors de la Viena. Plecat la 7.45 am, 11 ore condus efectiv, media fix 100 km/h. In conditiile in care de la plecare pana la terminarea autostrazii, dupa Arad am mers 100% legal (133 km/h pe bord, 129-130 real) cu doar cateva puncte unde se lucra si trebuia lasat mai jos. Iar pe restul de autostrada pana la Deva am mers iar 100% legal, 144 pe bord. Pitesti-Buc am lasat-o mai moale ca era noapte si veneau nebunii tare din spate. Iar pe DN-uri mai putin cu respectatul ca ajungeam la calende...

Crancen de aglomerat, bucata aia Margina-DN7 ziceai ca s-a rupt conducta cu tiruri spre Bucuresti, iar din sens opus curegeau masinile mai rau ca la robinet Posted Image plus asfalt naspa. Iar Valea Oltului la fel de aglomerata, insa n-am prins dop/accident.

Pe de alta parte si sambata trecuta dis-de-dimineata (pe la un 7 eram pe V Oltului) erau nenumarate tiruri, insa fiind traficul mai lejer gaseai momente de a depasi.
Ca idee, la 14.15 plecam de la OMV Arad (am stat sa mancam acolo), la 17.00 eram la Sibiu, 17.15 plecam, 19.15 intram pe autostrada Pitesti si la 20.30 in fata casei (pe la 20.15 intram in Buc).

Usor de condus in afata tarii, greu la noi. Deci inarmeaza-te cu rabdare, traficul poate fi de cosmar fata de acum ceva ani.

Am vazut pe tot drumul vreo 40 masini suite pe remorci, sh-uri aduse in tara. Unele busite, altele pareau ok vizual. 40 masini asa, intr-o singura zi. Neinmatriculate. Aduse de dubite de SJ/CS/AG (multe). La ritmul asta si la drumurile nemodernizate e din ce in ce mai greu...

Mersi,

Eu, portiunea din Romania o astept, aia e frumoasa, restul, plictis.
Ori o sa plec din szeget ori din Debrecen (primul segment il fac pana acolo din Frankfurt), si o sa circul duminica, nu-i mare branza

#39
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 01.12.2005
Duminica am venit si eu :) Si nu-i deloc placere fie sa te "tarasti" in spatele vreunui tir si sa faci tzaspe ore pana in Bucuresti, fie sa stai concentrat cand poti depasi etc. Duminica pe dupa-masa oricum se aglomereaza pe Valea Oltului spre Buc, plus cei care circula intre Timisoara/Deva

#40
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,511
  • Înscris: 20.10.2015

View PostSwatKat, on 09 octombrie 2017 - 10:37, said:

Duminica am venit si eu Posted Image Si nu-i deloc placere fie sa te "tarasti" in spatele vreunui tir si sa faci tzaspe ore pana in Bucuresti, fie sa stai concentrat cand poti depasi etc.

Aia e o placere pentru mine

#41
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 01.12.2005
Mda, daca faci chestia asta la fiecare iesire din oras, te saturi de asa ceva. Ai observat cum e traficul de Romania.. si din ce in ce mai rau... din pacate.

#42
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,511
  • Înscris: 20.10.2015
Auzisem si in 2009 cand am ajuns in Romania cam aceleasi lucruri
Pana in 2014 cele mai misto sosele pe distanta bucuresti - nantes le-am strabatut in Romania
In peste 30 de iesiri din tara (5  min pe an Bucuresti - nantes), numai o data am folosit avionul, restul, masina si motocicleta.
Nu mai vorbesc de concedii

Uite de ce imi e dor de mor:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oUv8eqATaJs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/b9R17wKIOhk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ROaqGbETL88?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#43
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 01.12.2005
Sa inteleg ca ti-e dor de soferi melteni ca aia care nu se dadeau dusi de pe banda 2, cat si ala de filma, care mergea de parca la randul lui avea drumul ala "pe persoana fizica" (cu taiat de benzi, taiat linia continua etc)....
Adica ti-e dor de fi sicanat (sau a merge haotic ca in clipuri si implicit a comite niste contraventii, pentru care in afara ai decarta niste sute de euro)?
(ia-o partial ca gluma, dar cam asa se intelege din clipurile postate si mesajul aferent) - sau poate te referi doar la a merge legal pe acele drumuri, si atunci, repet, vei fi sicanat de alde aia din clip, te trezesti cu nebunul depasind in curba fara vizibilitate sau taind curba fix in fata ta....
E frumos poate cand e liber, cand e plin de camioane/"grabiti" ca aia de la Cosereni/Urziceni de duminica nu mai e deloc fun... (cel putin dpmdv)

#44
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,511
  • Înscris: 20.10.2015

View PostSwatKat, on 10 octombrie 2017 - 19:43, said:

Sa inteleg ca ti-e dor de soferi melteni ca aia care nu se dadeau dusi de pe banda 2, cat si ala de filma, care mergea de parca la randul lui avea drumul ala "pe persoana fizica" (cu taiat de benzi, taiat linia continua etc)....
Adica ti-e dor de fi sicanat (sau a merge haotic ca in clipuri si implicit a comite niste contraventii, pentru care in afara ai decarta niste sute de euro)?
(ia-o partial ca gluma, dar cam asa se intelege din clipurile postate si mesajul aferent) - sau poate te referi doar la a merge legal pe acele drumuri, si atunci, repet, vei fi sicanat de alde aia din clip, te trezesti cu nebunul depasind in curba fara vizibilitate sau taind curba fix in fata ta....
E frumos poate cand e liber, cand e plin de camioane/"grabiti" ca aia de la Cosereni/Urziceni de duminica nu mai e deloc fun... (cel putin dpmdv)

:lol:
No problem

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate