Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

iPhone X - Discuții generale

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
2909 replies to this topic

#2899
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
nu. Am incalzit doar ecranul pe fata la partea de jos sa inmoi adezivul din jurul ecranului.

Nimeni pe youtube nu a incalzit spatele telefonului ca sa traga benzile. Benzile in sine ieseau repede daca aveai de unde sa le apuci calumea. Apucatul lor a fost problema.

Edited by abac, 04 June 2022 - 20:01.


#2900
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007
@abac multam de pont cu schimbatul bateriei.
La mine dupa 3 ani jumate aprox. bateria este la 80% health, cu utilizare zilnica de aprox. 6-7 ore. Acum am ajuns sa incarc bateria destul de des (o data sau de doua ori pe zi depinde cand am acces la incarcare)

Eu il mai tin pana la toamna pana apare noua generatie si apoi il retrogradez si eu in familie, insa de schimbat trebuie sa ii schimb bateria.

Edited by costinuti, 04 June 2022 - 23:44.


#2901
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
Bateria tine superb. O sa imi fac o idee in timpul saptamanii in regimul de utilizare normal, dar pana acum ma tine excelent. De ieri de la 16:00 pana azi la 9:30 bateria a scazut la 60%. Screen on time 1h50h, screen off 55m.

Latura negativa: telefonul este sensibil mai greu in mana. Diferenta de capacitate la baterie se cunoaste la greutate.

L-am cantarit cu un cantar de bucatarie cu precizie de 1 gram si imi indica 185 de grame. Oficial telefonul are 174 de grame. Deci un castig de 11 grame, care chiar se simt.


Ah, da, am uitat sa spun si trebuie tinut cont de asta cand va decideti sa schimbati bateria:

Absolut fiecare surub din telefonul asta este DIFERIT. Difera tipul capului, lungimea, diametrul. La absolut toate suruburile, nu glumesc.

Deci nu va apucati de desfacut fara un organizer de suruburi sa stiti de unde le-ati luat si unde trebuiesc puse.

Sunt necesare trei surubelnite: cruce, pentalobe, trilobe.

Edited by abac, 05 June 2022 - 09:22.


#2902
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
Am vandut telefonul -> Iphone X - 256 GB black -> baterie inlocuita, 100% health -> 280 de euro (1380 ron) cash. A ajutat faptul ca l-am dat in cutia originala, cu toate accesoriile originale, inclusiv o husa TPU marca Spigen.

L-am forjat 3 ani si 4 luni, timp in care am facut mii si mii de poze si filme cu care s-a descurcat absolut exemplar.

Urmeaza sa imi vina iphone 14 Pro Max - 512 GB, mov, de pe amazon germania (1839 euro). La cat de longeviv este telefonul, merita sa faci upgrade la 3-4 generatii.

Edited by abac, 12 December 2022 - 15:40.


#2903
andixm

andixm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 01.12.2010
Salutare colegi, cum va tine baterie pe ios 16 fara de 15 ? Si o estimare asupra schimbarii bateriei ca si cost daca cunoasteti, a mea a ajuns la 84% si se simte. Multumesc,

#2904
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
Am inteles ca nu ar fi chiar ok pe x de facut update la ios 16 ca pot aparea unele neajunsuri, de aceea m-am hotarat sa raman la 15.7.1 . Bateria 83% si nu mi se pare chiar deranjant.

#2905
andixm

andixm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 01.12.2010
Asa si eu pe 15.2.1, l-am lasat.

#2906
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,078
  • Înscris: 16.10.2018

View Postandixm, on 18 decembrie 2022 - 21:48, said:

Salutare colegi, cum va tine baterie pe ios 16 fara de 15 ? Si o estimare asupra schimbarii bateriei ca si cost daca cunoasteti, a mea a ajuns la 84% si se simte. Multumesc,
Să o schimbi când ai sub 80%. Eu doar ce am schimbat de câteva zile (la iphonedoctor 300 lei), momentan totul pare ok.

In prezent am 16.1, văd că pot face trecerea la 16.2. A făcut cineva? Dacă da, ați observat ceva în + sau -?

#2907
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 30.12.2007
Bateria cred ca e compatibila nu originala de la iphonedoctor. Iti arata starea de sanatate la baterie dupa ce ai pus-o pe cea noua? Am inteles ca de la iOs 16 daca nu e pe telefon ecran sau baterie originala apare eroare de componente neoriginale, nu mai arata nivelul de sanatate baterie.

#2908
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,078
  • Înscris: 16.10.2018

View Postxew, on 26 decembrie 2022 - 15:40, said:

Bateria cred ca e compatibila nu originala de la iphonedoctor. Iti arata starea de sanatate la baterie dupa ce ai pus-o pe cea noua? Am inteles ca de la iOs 16 daca nu e pe telefon ecran sau baterie originala apare eroare de componente neoriginale, nu mai arata nivelul de sanatate baterie.
Am hotărât să schimb bateria deoarece telefonul arată de 10 din 10. Bateria este originală, fabricată-n 26 Jul 2021 și am primit garanție 90 zile. Pe cea veche am înlocuit-o la 77% (2086mAh, 942 cicluri).

#2909
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
Parca Apple nu vinde baterii. Le utilizează doar ei în serviceuri proprii și partenere.

Edited by abac, 28 December 2022 - 22:00.


#2910
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Salut. Am un iphone X cu 86% baterie life timer, iar SOT e 3 ore. Mi se pare putin. E ok sau trebuie sa iau in calcul inlocuirea bateriei? Multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate