Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Mail si Office

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010
Buna ziua, am si eu doua rugaminti, daca se poate, as dori sa stiu cum se face ca atunci cand scriu in word 2007, fiecare nou rand sa fie scris cu litera mare. A doua rugaminte este daca se poate sa centralizez adresele mele de mail doar pe un cont de la alt client, sa nu tot le deschid pe toate, ci doar unu si acolo sa fie toate mail-urile de la toate adresele ce le folosesc la firma, multumesc mult.

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Penru word:
Tools menu, click pe AutoCorrect Options.
Click pe AutoCorrect tab.
Check box Capitalize first letter of sentences
Click OK.

Pentru email poti de ex. sa folosesti Outlook- https://outlook.live.com/owa/

Edited by pasilla, 13 September 2017 - 15:45.


#3
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010

View Postpasilla, on 13 septembrie 2017 - 15:42, said:

Penru word:
Tools menu, click pe AutoCorrect Options.
Click pe AutoCorrect tab.
Check box Capitalize first letter of sentences
Click OK.

Pentru email poti de ex. sa folosesti Outlook- https://outlook.live.com/owa/
Da, si cum fac sa primesc pe acest mail restul de mailuri de la alti clienti, Yahoo, Gmail, etc? Ca am mai multe adrese de la firme vechi si nu le pot sterge. Vreau sa le centralizez toate doar pe un clinet de mail si pe o adresa, sa nu fiu nevoit sa deschid zece adrese zilnic.

#4
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
cred ca daca vrei sa folosesti in continuare toate cele 10 adrese sau cate ai, tre sa intri in fiecare si sa activezi redirectarea automata catre acea unica adresa.
alternativa e ca de ex in outlook sa le configurezi pe toate.
atla optiune, sa renunti incet la cele 10 pt una. sa informezi pe toti care iti trimit de unica adresa de email.

#5
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010

View Postandreim77, on 13 septembrie 2017 - 15:50, said:

cred ca daca vrei sa folosesti in continuare toate cele 10 adrese sau cate ai, tre sa intri in fiecare si sa activezi redirectarea automata catre acea unica adresa.
alternativa e ca de ex in outlook sa le configurezi pe toate.
atla optiune, sa renunti incet la cele 10 pt una. sa informezi pe toti care iti trimit de unica adresa de email.
Da, dar pierzi clienti asa, daca tot schimbi adresa. Deci in outlook din windows sau outlook live ?

#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostLife2Live, on 13 septembrie 2017 - 15:46, said:

Da, si cum fac sa primesc pe acest mail restul de mailuri de la alti clienti, Yahoo, Gmail, etc? Ca am mai multe adrese de la firme vechi si nu le pot sterge. Vreau sa le centralizez toate doar pe un clinet de mail si pe o adresa, sa nu fiu nevoit sa deschid zece adrese zilnic.
Configurezi la fiecare POP/IMAP si in Outlook adaugi fiecare adresa de email cu datele de autentificare.

View PostLife2Live, on 13 septembrie 2017 - 15:52, said:

Da, dar pierzi clienti asa, daca tot schimbi adresa. Deci in outlook din windows sau outlook live ?
Poti sa alegi ce iti place de aici: http://www.softpedia...arch_term=email

Recomand Oulook Express 6, Thunderbird, Windows live mail, depinde si ce Win folosesti.

Edited by pasilla, 13 September 2017 - 16:00.


#7
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010

View Postpasilla, on 13 septembrie 2017 - 15:58, said:

Configurezi la fiecare POP/IMAP si in Outlook adaugi fiecare adresa de email cu datele de autentificare.


Poti sa alegi ce iti place de aici: http://www.softpedia...arch_term=email

Recomand Oulook Express 6, Thunderbird, Windows live mail, depinde si ce Win folosesti.
Multumesc frumos, am windows 7, problema este ca nu stiu daca voi reusi sa configurez tot, ca nu ma prea pricep, POP/IMAP folosesc si YAHOO, GMAIL si OUTLOOK ? Si astea le introduc in Windows live Mail ? Sau care are mai multe optiuni si este mai bine optimizat, intre Thunderbird, Windows Live Mail sau Outlook Express, si legat de word, care este acea setare sa puna automat liera mare la inceput de rand ?

#8
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,097
  • Înscris: 30.04.2007
incearca Thunderbird cum a zis pasila. chiar si un neofit ca mine intr-ale calculatoristicii a reusit fara nici o problema sa seteze mailuri pe yahoo (chiar 2, diferite) goagle si rds.

#9
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
setare word: am scris in postul #2.

Te pot ajuta cu gmail, yahoo nu folosesc.

Edited by pasilla, 13 September 2017 - 16:21.


#10
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostLife2Live, on 13 septembrie 2017 - 15:46, said:

Da, si cum fac sa primesc pe acest mail restul de mailuri de la alti clienti, Yahoo, Gmail, etc? Ca am mai multe adrese de la firme vechi si nu le pot sterge. Vreau sa le centralizez toate doar pe un clinet de mail si pe o adresa, sa nu fiu nevoit sa deschid zece adrese zilnic.
POP3 sau IMAP pentru cei care oferă acest serviciu.
Din câte știu Yahoo nu, Gmail da.

#11
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Yahoo sunt al dracu, de aia, dar cand ai un motor de cautare si un portal de stiri si alte chestii care sunt cautate tot mai putin pentru ca competitia e acerba o sa vrei sa ii faci sa se logheze de pe site-ul tau, ca poate mai da un click pe ceva, vede un add etc.

Edited by marius87ism, 13 September 2017 - 16:46.


#12
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010
Va multumesc frumos la toata lumea, am sa incerc si voi reveni daca nu ma descurc, am sa incerc sa pun toti clientii de mail in

View PostDaculScoril0, on 13 septembrie 2017 - 16:34, said:

POP3 sau IMAP pentru cei care oferă acest serviciu.
Din câte știu Yahoo nu, Gmail da.
Si atunci cum pot conecta conturile de la Yahoo prin un singur client ? Sa nu mai stau sa le deschid pe toate ? Si care este mai bun, care are antispam, de exemplu, dintre Thunderbird, Windows Live, Outlook 6 ?

Si pot gestiona, care email este de la care client ?

#13
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Are si yahoo serviciul gratuit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate