Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Merita Asus Zenfone 300 Lei ?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,886
  • Înscris: 12.11.2012
A venit un prieten la mine si mi-a zis ca are un Asus Zenfone 2 Laser ZE500KL si mi-l da mie cu 300 Lei.
Telefonul il are din 2015 si e foarte ingrijit, doar bateria ce trebuie schimbata ca se consuma repede si a ratacit incarcatorul.
Ce parere aveti despre acest telefon ? merita sa dau 300 Lei ?

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Zenfone 2 sunt telefoane problematice, nu recomand.

#3
icebreacker

icebreacker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 15.02.2007
Sotia mea foloseste unul identinc de aproape 2 ani care inca functioneaza fara nicio problema, prin urmare il recomand. Daca mai lasa 50 lei la pret, si mai bine, dat fiind ca trebuie sa inlocuiesti bateria!

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu merita.
E vreo 7-800lei unul nou cu garantie 2 ani in acest moment, iar la ce specificatii are nu merita nici 600lei NOU. Acesta fiind folosit deja 2 ani, isi poate da "duhul" in orice moment. Bateria care nu o sa mai tina ca cea originala te costa vreo 100lei.

#5
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Si eu am unul (ZE500KL) din octombrie 2015 si este foarte bun. Cele cu probleme sunt (sau au fost) cele cu procesor intel.
Daca il iei, trebuie sa ii cumperi o baterie noua (cu 44 de lei plus transport am luat eu) si sa ai noroc sa nimeresti una buna: cea noua tine cat cea uzata la mine. Posted Image

Edited by vladutgm, 13 September 2017 - 15:13.


#6
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
In niciun caz nu merita, dar ce buget ai si la ce il vei folosi ?

#7
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,886
  • Înscris: 12.11.2012
Pana acum sunt doua pareri pro si trei pareri contra.
Telefonul arata bine, nu are nici o zgarietura si are instalat Android 6 si se misca foarte fluid.
A zis ca bateria s-ar putea sa fie necesar sa o schimb daca vreau sa ma tina mai mult daca ma joc jocuri pe el.
Insa a zis ca s-a descarcat 10% in stand-bay 10-11 ore dupa ce la scos de la incarcat tinand telefonul aprins fara cartela in el. E posbil sa nu fie necesar sa schimb bateria ?

View PostEmyBoss7, on 13 septembrie 2017 - 15:16, said:

In niciun caz nu merita, dar ce buget ai si la ce il vei folosi ?
Maxim 300 ca telefonul il folosesc mai mult pentru jocuri si sa mai intru pe internet.
Cam ca o tableta mica vreau sa folosesc telefonul.
Sau e mai buna o tableta de 7-10 inch ?

#8
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Eu zic ca nu este ok in banii astia; as recomanda sa mai lase din pret. Snapdragon 410 inca este capabil, rezolutia ok, camera ok. Ia-l, dar mai ieftin, mai ales ca trebuie sa-i schimbi bateria.

Edited by BlueHazard, 13 September 2017 - 15:29.


#9
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
Daca vrei doar jocuri si net, atunci da, o tableta e ok. Uite una care merita din plin : https://altex.ro/tab...rshmallow-black doar ca mai trebuie sa pui 100 de lei.

Edited by EmyBoss7, 13 September 2017 - 15:31.


#10
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,886
  • Înscris: 12.11.2012
Sa inteleg ca nu merita mai mult de 250 Lei din cauza ca trebuie schimbata bateria ? atunci sa vad daca il lasa la 250 Lei.
EmyBoss7, telefonul are 2GB Ram iar tableta aia are doar 1GB.

#11
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostBlueHazard, on 13 septembrie 2017 - 15:27, said:

Snapdragon 410 inca este capabil, rezolutia ok, camera ok. Ia-l, dar mai ieftin, mai ales ca trebuie sa-i schimbi bateria.


Snapdragon 410 este capabil de ce ? Ala nu a fost bun nici cand a fost nou, dapoi in 2017.

#12
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015

View Postpateu_98, on 13 septembrie 2017 - 14:58, said:

A venit un prieten la mine si mi-a zis ca are un Asus Zenfone 2 Laser ZE500KL si mi-l da mie cu 300 Lei.
Telefonul il are din 2015 si e foarte ingrijit, doar bateria ce trebuie schimbata ca se consuma repede si a ratacit incarcatorul.
Ce parere aveti despre acest telefon ? merita sa dau 300 Lei ?
Fara a jignii posesorii de Asus dar sunt niste petarde aceste telefoane,in esenta nu merita banii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate