Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Ansambluri recomandate in urma cautarilor noastre...

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#1
carcotasulus

carcotasulus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.05.2007
Deschid acest topic nou dupa experienta mea in cautarea unui apartament cu 3 camera in Cartier Nou.

Dupa mai multe cautari ne-am oprit la Ibiza Sol din Pipera (in spate scoala Americana). Noua ne-a placut destul de mult acest cartier. Idea este ca pana ne-am hotarat noi nu au mai fost unitati disponibile spre vanzare.

Asadar, fac apel la experientele voastre in aceasta directie si va intreb ce cartiere, cumva similare sau nu v-au placut.

PS. noi suntem o familie tanara cu un bebe mic si ideea de spatiu, piscine si ap cu suprafete >100mp ne-a atras atentia la Ibiza Sol.

#2
tenzen

tenzen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,797
  • Înscris: 28.06.2007
Reclama !
Am verificat  pe site-ul lor si au ap de vanzare aia de care spui.

Edited by tenzen, 12 September 2017 - 22:32.


#3
stan108

stan108

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 23.04.2017
Daca ai gasit ceea ce cautai de ce trebuie neaparat sa ne anunti? Aaa, da. Reclama mascata.

#4
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Cauta in suburbii Posted Image
Sustine ca doreste spatiu mare Posted Image
Vrea curte Posted Image
Are buget (incepand de la 125.000 euro) Posted Image

Inseamna ca tu cauti o casa si dintr-o regretabila eroare ai ramas blocat pe un apartament la bloc.

Daca nu e reclama, cum zice colegul.

View Posttenzen, on 12 septembrie 2017 - 22:24, said:

Reclama ! Am verificat  pe site-ul lor si au ap de vanzare aia de care spui.
A, da? Hai ca am rezervat 2-3.

De curiozitatate am intrat si eu pe site. Parcare unde e? Ca eu am 5 masini. Banuiesc ca si bastanii de acolo au mai multe de familie.

#5
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
E beton rau acolo.


https://forum.softpe...6680-ibiza-sol/

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postcarcotasulus, on 12 septembrie 2017 - 21:38, said:

PS. noi suntem o familie tanara cu un bebe mic si ideea de spatiu, piscine si ap cu suprafete >100mp ne-a atras atentia la Ibiza Sol.

Nu trebuie sa te uiti doar la apartament (Ibiza Sol pare ok) ci trebuie urmarit cu atentie daca nu s-au instalat deja tzarani in bloc, care iti pot face viata un calvar.. Ideal ar fi sa fie lume tanara, civilizata, cu servici si cu copii educati si normali la cap... ca sa fie totul ok.

Edited by rosix, 13 September 2017 - 06:41.


#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

View Postrosix, on 13 septembrie 2017 - 06:40, said:

Nu trebuie sa te uiti doar la apartament (Ibiza Sol pare ok) ci trebuie urmarit cu atentie daca nu s-au instalat deja tzarani in bloc, care iti pot face viata un calvar.. Ideal ar fi sa fie lume tanara, civilizata, cu servici si cu copii educati si normali la cap... ca sa fie totul ok.

N-ai idee cat de repede se transforma un om tanar,civilizat intr-un om tanar,tzaran.De copii nu mai vorbesc.

#8
salal

salal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 22.03.2017

View Postcarcotasulus, on 12 septembrie 2017 - 21:38, said:

Deschid acest topic nou dupa experienta mea in cautarea unui apartament cu 3 camera in Cartier Nou.

Dupa mai multe cautari ne-am oprit la Ibiza Sol din Pipera (in spate scoala Americana). Noua ne-a placut destul de mult acest cartier. Idea este ca pana ne-am hotarat noi nu au mai fost unitati disponibile spre vanzare.

Asadar, fac apel la experientele voastre in aceasta directie si va intreb ce cartiere, cumva similare sau nu v-au placut.

PS. noi suntem o familie tanara cu un bebe mic si ideea de spatiu, piscine si ap cu suprafete >100mp ne-a atras atentia la Ibiza Sol.

În acel buget vă puteţi uita şi aici: http://jasminegarden.ro/ Mai nou au şi piscină.

#9
protocala

protocala

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 04.04.2017
La ibiza sol eu m am inscris pe o lista de asteptare si am cumparat dupa ce s a terminat contractul de inchiriere.
Au prioritate la cumparare cei ce stau in chirie.
Nu mai sunt de ceva vreme apartamente libere la vanzare.


#10
tenzen

tenzen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,797
  • Înscris: 28.06.2007

View Postbladhaund, on 12 septembrie 2017 - 22:44, said:

Cauta in suburbii Posted Image
Sustine ca doreste spatiu mare Posted Image
Vrea curte Posted Image
Are buget (incepand de la 125.000 euro) Posted Image

Inseamna ca tu cauti o casa si dintr-o regretabila eroare ai ramas blocat pe un apartament la bloc.

Daca nu e reclama, cum zice colegul.

A, da? Hai ca am rezervat 2-3.

De curiozitatate am intrat si eu pe site. Parcare unde e? Ca eu am 5 masini. Banuiesc ca si bastanii de acolo au mai multe de familie.

Apartament 3 camere mansarda + Loc de parcare + Boxa
99.000 €
acum prin rate la dezvoltator cu avans de doar 10%


Blocurile nu au locuri de parcare pentru tori sultanii care au patruj de catralioane de masini.

Edited by tenzen, 13 September 2017 - 18:22.


#11
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Posttenzen, on 13 septembrie 2017 - 18:15, said:

Blocurile nu au locuri de parcare pentru sultanii care au patruj de catralioane de masini.
Pai vezi ca prin pozele de pe site nu au locuri nici pentru sultanii la care vine in vizita o singura masina. Adica au vreo 4 locuri / bloc. Plus ca, sa-ti zic o smecherie. La apartamente in Bucuresti de peste 100 mp urbanismul zice 2 locuri / ap. Noroc ca nu-s in Bucuresti.

#12
carcotasulus

carcotasulus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.05.2007

View Postbladhaund, on 12 septembrie 2017 - 22:44, said:

Cauta in suburbii Posted Image
Sustine ca doreste spatiu mare Posted Image
Vrea curte Posted Image
Are buget (incepand de la 125.000 euro) Posted Image

Inseamna ca tu cauti o casa si dintr-o regretabila eroare ai ramas blocat pe un apartament la bloc.

Daca nu e reclama, cum zice colegul.

A, da? Hai ca am rezervat 2-

De curiozitatate am intrat si eu pe site. Parcare unde e? Ca eu am 5 masini. Banuiesc ca si bastanii de acolo au mai multe de familie.

View Postbladhaund, on 12 septembrie 2017 - 22:44, said:

Cauta in suburbii Posted Image
Sustine ca doreste spatiu mare Posted Image
Vrea curte Posted Image
Are buget (incepand de la 125.000 euro) Posted Image

Inseamna ca tu cauti o casa si dintr-o regretabila eroare ai ramas blocat pe un apartament la bloc.

Daca nu e reclama, cum zice colegul.

A, da? Hai ca am rezervat 2-3.

De curiozitatate am intrat si eu pe site. Parcare unde e? Ca eu am 5 masini. Banuiesc ca si bastanii de acolo au mai multe de familie.

Nu am postat pentru ca sa ma laud,.., am dat un nume de cartier rezidential ca exemplu, pentru a descrie mai usor ce caut.
Altfel spus NU, nu am gasit apartament aici, am scris ai sus; nu mai aveau disponibile.

De fapt ce voiam de la cei care au mai cautat, Cartiere similare cu Ibiza Sol...mie unul mi-a ramas gandul la ceva de genul asta...

View Posttenzen, on 12 septembrie 2017 - 22:24, said:

Reclama !
Am verificat  pe site-ul lor si au ap de vanzare aia de care spui.

View Posttenzen, on 12 septembrie 2017 - 22:24, said:

Reclama !
Am verificat  pe site-ul lor si au ap de vanzare aia de care spui.

Fi curios si suna pt o programare, sau fa o solicitare online si spune-mi ce radpuns primesti.

View Postrosix, on 13 septembrie 2017 - 06:40, said:



Nu trebuie sa te uiti doar la apartament (Ibiza Sol pare ok) ci trebuie urmarit cu atentie daca nu s-au instalat deja tzarani in bloc, care iti pot face viata un calvar.. Ideal ar fi sa fie lume tanara, civilizata, cu servici si cu copii educati si normali la cap... ca sa fie totul ok.

Am un amic care sta in Ibiza si este incantat. La momentul asta am inteles ca sunt destul de multi expati.
Ma gandesc ca poate pretul mai triaza din tzarani/cocalari

#13
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postcarcotasulus, on 14 septembrie 2017 - 08:01, said:

Nu am postat pentru ca sa ma laud,.., am dat un nume de cartier rezidential ca exemplu, pentru a descrie mai usor ce caut.
Am un amic care sta in Ibiza si este incantat. La momentul asta am inteles ca sunt destul de multi expati.
Ma gandesc ca poate pretul mai triaza din tzarani/cocalari
Dude, repeat after me: la pretul si cerintele tale tu cauti C-A-S-A. Nu bloc.

#14
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,140
  • Înscris: 08.12.2008

View Postcarcotasulus, on 14 septembrie 2017 - 08:01, said:

Am un amic care sta in Ibiza si este incantat. La momentul asta am inteles ca sunt destul de multi expati.
Ma gandesc ca poate pretul mai triaza din tzarani/cocalari

Stai linistit. Taran poti sa fii si cu Golf 3, dar si cu Range Rover ultimul tip. Iti recomand sa nu te iei dupa criteriul asta, ca altfel iti doresti sa traiesti singur in munti.
Adica nu zic sa stai ca intr-o mahala. Vezi si tu ce fel de oameni sunt. Pana la urma, nu uita ca e vorba de o comunitate de oameni. Inevitabil sunt situatii care unora nu le convine ceva, altora li se pare deplasat altceva, unul merge cu viteza prin cartier, altul da muzica mai tare, altul face un gratar.
, altul parcheaza aiurea... Incerc sa spun ca niciunde nu sunt "oameni frumosi" asa cum se crede. Fie ca e vorba de tzarani sau nesimtiti cu bani. Cel mai important e sa nu-ti bati capul cu toate prostiile.

Edited by LauCalin, 14 September 2017 - 22:13.


#15
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

View Postbladhaund, on 14 septembrie 2017 - 11:04, said:

Dude, repeat after me: la pretul si cerintele tale tu cauti C-A-S-A. Nu bloc.
Cum sa dai 125k pe un apartament in periferie? Asta e o gluma proasta ;)
Cred ca omul a vrut sa faca o mica rclama si a apucat sa intre in vorbe :)

#16
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Dacă e pă pițiponceală, dau și mai mult. Iar acum pițiponceala dictează să ai pișcină. Că e la bloc nu deranjeaza prea mult, romanii in general nu doresc locuinte individuale. Păi ce pițiponceală poate fi mai mare decât să-ți vină tovarășii în vizită și să le arăți din balcon cum practic locuiești pe un fel de ștrand?

Pișcină și baie separată la dormitor. Astea sunt cele mai căutate chestii.

Nu mă credeți, nu? Interpreta Delia, care nu cred că duce lipsă de bani, și-a făcut un bloc cu pișcină pe acoperiș. Presa zice că a dat 1,4 meleoane (desigur că sunt barbi). Dar orișicât.

#17
carcotasulus

carcotasulus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.05.2007
In afara de Jasmine rezidence, nu mai aveti alte recomandari/experiente, vizite in cartiere de acest fel?

#18
gheste

gheste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 24.05.2011
ar mai fi asta: https://catted.ro/ in aceeasi zona dar mult mai scump. totusi arata foarte bine. in afara bucurestiului, la corbeanca, ar mai fi asta: http://www.paladinresidence.ro/
am fost acolo, arata bine de tot, singura problema e cu naveta spre oras.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate