Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Lanseta Bokor Spin 10-30

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
euxirius

euxirius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 15.08.2007
Salutari. Stiu ca nu e forum de profil dar, as dori sa imi achizitionez o noua lanseta pentru spinning. Ce parerea aveti de lanseta din titlu? O voi folosi cel mai des la stiuca. E cineva care o detine? Ce mulineta s-ar potrivi cel mai bine? Vreau o mulineta de 3000 cu tambur de rezerva la maxim 250 de lei.

Edited by euxirius, 12 September 2017 - 18:54.


#2
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
Nu o detin dar pare a fi o lanseta foarte buna pentru ce vrei tu.
Iti recomand sa mergi in magazin si sa o vezi acolo impreuna cu modelul Spin Blade tot de la energoteam.
Alege-o pe cea care iti place tie mai mult si crezi ca se potriveste mai bine pt nalucile pe care vrei sa le folosesti la stiuca.

Mulinete la 200-250 ron gasesti destul de bune dar cam toate necesita intretinere periodica mai multa decat modelele mai scumpe...in special gresare.
Mai tine cont si de faptul ca spre exemplu un 3000 de la Shimano este relativ echivalent cu un 2500 de la Daiwa cand vine vorba de capacitatea tamburului.



#3
euxirius

euxirius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 15.08.2007
Multumesc pentru informatii. Lanseta in cauza o detine un prieten, dar nu am avut ocazia sa o incerc. El o are combinata cu o mulineta Ryobi Ecusima. Cu prima ocazie cand o sa ne intalnim la o partida de stiuca, o sa incerc cateva lanseuri cu ea sa vad cum se comporta. Cel mai des pentru stiuca folosesc lingurite oscilante.

#4
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
Eu am vrut sa imi cumpar mai demult o lanseta Energoteam Spin blade dar pentru ca nu se mai gasea nicaieri pe stoc am luat o Daiwa Exceler de 2.10 metri si 10-30 grame la recomandarea cuiva.
Este cea mai buna lanseta pe care o am...nimeni nu are voie sa puna mana pe ea...Posted Image
Din pacate nu se mai gaseste modelul acela decat pe piata Americana.
Are blancul din IM-6 Graphite.

Mai am si alte lansete de spin de la Shimano sau Okuma dar nu se compara.

Edited by Vladutz_ddd, 12 September 2017 - 21:58.


#5
euxirius

euxirius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 15.08.2007
Ce lanseta ai recomanda in acelasi buget ca lanseta Bokor Spin? S-ar gasi altceva cu raport calitate/pret mai ok? Ce mulinete folosesti si care ti se pare cea mai buna din cele pe care le detii? Ai vreuna care se incadreaza in bugetul de maxim 250 de lei?

#6
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
Nu le-am incercat pe toate si mai e chestia ca alegerea unei lansete e de cele mai multe ori subiectiva...adica preferintele difera de la o persoana la alta.
Degeaba e calitate daca tie nu iti place cum se comporta sau cum se simte in mana.
Cel mai bine este sa mergi in magazine si sa le vezi acolo...nu pot decat sa iti recomand brandurile Daiwa,Shimano,Okuma sau Energoteam pentru gama asta de pret (circa 200 lei).

Eu am o mulineta Daiwa Exceler X 2500 pe care o folosesc cel mai des si vreau sa mai achizitionez un Shimano Stradic in viitorul apropiat.
Ambele depasesc cu mult bugetul tau dar ti-as recomanda sa mai pui 50-60 de lei si sa cumperi un Shimano Exage 3000.
Este o mulineta excelenta care te va tine mult timp fara probleme.

#7
euxirius

euxirius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 15.08.2007
Multumesc frumos pentru informatii si ajutor. Cred ca pana la urma o sa raman la lanseta din titlu. Din ce mi-a zis prietenul ce o detine, e un best buy raport pret/calitate. Ii place atat de mult incat si-a cumparat 2. Cand o sa ma intalnesc cu el, o sa fac cateva lansari cu ea sa vad cum se comporta. Deocamdata detin un combo de la Okuma, dar din segmetul ieftin si vreau sa avansez putin.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate