Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

FCSB

* * - - - 11 votes
  • Please log in to reply
3584 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Pentru „liniștea unor suporteri”, vă rog să postați aici despre Steaua lui Becali - FCSB din Liga I.

Edited by megafanro, 10 September 2017 - 15:23.


#2
catalin_petrescu

catalin_petrescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 08.01.2014
Imaginea care-i face pe cei de la FCSB să se ruşineze în faţa rivalilor de la Steaua http://www.prosport....steaua-16732082

#3
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Eu stiu asa: de la infiintare si pana acum, echipa STEAUA a fost si a ramas una singura.
Asta a lui Becali ...
Ca s-au facut manarii la vanzarea/preluarea echipei catre/de catre Becali, asta-i alta ciorba.
Manariile, daca s-au facut, nu s-au putut face de o singura parte.
In speta, a fost bine cand au luat banii de la Becali, atata timp; plus schimburi de terenuri si alte-alea ...
Maimutoiul al de jurist a avut ani la randul semnatura pe toate actele facute intre Becali si clubul CSA, cat timp au jucat in Ghencea.
Cand li s-a facut mult prea foame, de la generali la ultimul colonel din club, ce-au zis: hai sa o dam pe preluare ilegala.
Pana una-alta, boul ala de Becali a tot bagat bani in echipa asta.
Ca a si scos, e reversul medaliei ...
Fara unul ca el, fotbalul romanesc era pa de multa vreme.
Avem mult prea putini investitori d-astia.
Ca are mult prea multi lingai pe langa el, care-l papa de bani si care fac mai mult rau decat bine, la echipa, asta iar e in planul doi ...
Ce viitor are noua echipa ??
Atata timp cat in ligile profesioniste nu au voie echipe departamentale, care-i rostul acestei echipe ???
Sunt in liga a 4-a ... cand vor promova si se vor apropia de liga 1, o vor vinde catre un investitor, nu ??
Adica exact acelasi lucru pe care l-au facut cu Becali ...
Mda, e destul de rentabil sa vinzi acelasi nume de mai multe ori ... mai ales cand gasesti de partea ta si cate un judecator cretin.
Problema e ca manevra asta se face din ce in ce mai des, de am ajuns sa nu mai avem echipe cu traditie in tara asta, si-asa de rahat.
Tot pe aceeasi "reteta" au pus pe butuci si Rapidul, tot asa vor sa ingroape si Dinamo; si toate celelalte echipe (Timisoara, etc) care s-au trezit peste noapte cu cate 2-3 echipe cu acelasi nume (cu mici adaugiri).

Edited by shymano, 18 September 2017 - 00:00.


#4
catalin_petrescu

catalin_petrescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 08.01.2014
GSP.ro, Joi, 12 Octombrie, 00:00

FCSB = FC Scandal București » Dezvăluiri incredibile cu femei, petreceri nocturne și imagini compromițătoare!

Cătălin Golofca, mijlocașul de 27 de ani adus de la FC Botoșani, a dispărut din echipa FCSB-ului în ultimele etape de campionat, iar Gigi Becali a dezvăluit marți seară adevăratul motiv.

"El era deja cam vagabond... A venit la București și credea că toate curvele din București o să fie ale lui! I-am zis că nu mai are voie să iasă din casă, nu are voie să se mai ducă nici măcar la restaurant. Dacă vrea să mănânce, să mănânce la el acasă, nu în oraș! Când a venit la București și a văzut atâția fani, atâția bani și atâtea femei, el a înnebunit. Să mănânce acasă parizer cu pâine. Dacă l-am văzut încă o dată în restaurant, adio!", a spus Becali la TV Digi Sport.

Cătălin Golofca nu este singurul jucător care a îmbrăcat tricoul FCSB și a avut o viață extrasportivă tumultuoasă. Gazeta vă prezintă și alte cazuri celebre:


DENIS ALIBEC: Campion la agățat online

Alibec s-a implicat într-un scandal erotic la scurt timp după ce-a semnat cu FCSB. "M-am uitat la 2-3 poze cu el, a fost drăguţ la început. Mi-a scris acum 2-3 săptămâni. Mi-a făcut şi o aluzie intimă. I-am scris că toţi bărbaţii se gândesc numai la p..., i-am scris cu puncte, puncte. Şi el mi-a zis: «Bine, mă, că voi nu vă gândiţi la p...». Dar el mi-a scris cuvântul acela complet, cu toate literele. Nici nu ştie să agaţe! Nu toate femeile sunt prostituate", spunea Mariana Roşca, un personaj din showbiz-ul românesc.


GABI MATEI: "Ăsta e bolnav psihic?!"

Fundașul stelist a avut-o ca iubită, în 2013, pentru câteva luni, pe Mădălina Pamfile, atunci când a avut o tentativă de sinucidere după ce aceasta a decis să-l părăsească, el ajungând chiar la Spitalul Floreasca, imobilizat. A mai avut o relaţie de scurtă durată şi cu Denisa Botcari, cea care a pozat pentru Playboy în iulie 2014. După ameninţările cu moartea sau tentativele de suicid, Gigi Becali nu pricepea nimic: "Ăsta e bolnav psihic?!".


STEFAN NIKOLICI: "O să ajungă un boschetar"

În octombrie 2012, muntenegreanul a fost surprins de paparazzi vomitând direct de pe geamul taxiului care l-a luat dintr-un restaurant unde a băut până dimineață. "Ce să mai zic? Să bei până ajungi să vomiţi pe geamul maşinii... E prea mult, nu-mi vine să cred aşa ceva! E păcat de el! Era în programul lui liber, ce să-i fac, să-l ţin ca la puşcărie?", spunea Becali.


http://www.gsp.ro/fo...are-522979.html

#5
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
IRELEVANT. Asa cum e, tot a fost este si va fi cea mai performanta echipa din Ro!! Toata lumea vrea la Steaua, inclusiv asa zisii copii de fc Regal(actual cesea) sau cum plm se cheama =))))))

#6
catalin_petrescu

catalin_petrescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 08.01.2014
FCSB nu poate fi Steaua nici daca esti comentator cu experienta

Sentintele definitive si, evident, executorii din litigiile dintre Steaua Bucuresti si FC FCSB sunt in continuare ignorate si ocolite de reprezentantii echipei lui Becali, dar, mai grav decat atat, sunt ignorate si ocolite si de unii jurnalisti cu mare experienta, cu pretentia de a fi formatori de opinie.

Recent, Consiliul National al Audiovizualului a dezbatut sutele de sesizari primite de la suporterii Stelei. Acestia au reclamat ca mai toate posturile TV de sport, dar si unele generaliste, se refera in continuare la FCSB ca fiind Steaua, incalcand astfel sentintele justitiei.

Dezbaterea din cadrul CNA a fost una cu accente amuzante, iar votul final, 4-4, a impiedicat Consiliul sa aplice vreo sanctiune. Un punct de vedere foarte interesant a avut Radu Calin Cristea, acesta lovind direct in jurnalistii care, cu buna stiinta, incalca o sentinta judecatoreasca.

"Nu mi se pare un titlu de glorie ca un comentator sa foloseasca, in aceeasi fraza, si Steaua si FCSB. Sunt extrem de suparat ca vad ca sunt chiar si comentatori cu mare experienta, de la care aveam alte asteptari, si care folosesc fara niciun fel de ezitare cuvantul Steaua."

Dupa aceasta declaratie s-a autosesizat chiar unul dintre comentatorii cu experienta din Romania, in speta Emil Gradinescu. Acesta a avut o prima reactie pe un site de socializare, spunand despre interventia lui Radu Calin Cristea ca a fost una "viscerala, dar explicabila. Domnul in cauza a fost crainic in Giulesti." Aceasta explicatie mi se pare fabuloasa si imi aminteste de perioada gradinitei, atunci cand disputele dintre colegi se reduceau la universalul "dar de ce n-ai sapca?".

Joi seara, Gradinescu si colegul sau de comentariu, Bogdan Cosmescu, au fost invitati la postul la care lucreaza, Telekom Sport, pentru a comenta pe larg aceasta situatie.
Marturisesc ca de foarte putine ori mi s-a intamplat sa ascult o discutie mai lipsita de argumente. In esenta, cei doi comentatori de mare calibru au sustinut ca pentru ei FCSB este Steaua si ca nicio instanta nu poate schimba acest lucru. In sprijinul acestui fapt au adus continuitatea sportiva si site-ul UEFA.

Legat de dezamagirea exprimata de Radu Calin Cristea, domnul Gradinescu a marturisit ca si el este dezamagit de membrul CNA pentru ca, cu ani in urma, pe cand acesta era director al TVR, a blocat televizarea unui meci de la Campionatul European! Iar in ceea ce priveste comunicatul oficial al celor de la Steaua, care au anuntat ca fiecare comentariu in care se face referire la FCSB ca fiind Steaua aduce prejudicii marcii inregistrate, acelasi Emil Gradinescu a replicat cu o acuzatie legata de neutilizarea stadionului Ghencea in ultimii ani!

Din punctul meu de vedere, este foarte greu sa gasesti jurnalisti sportivi cu adevarat impartiali, fara ca asta sa fie un lucru negativ. Marea majoritate a celor care activam in acest sector avem una sau mai multe echipe pentru care simtim o afinitate. Si este normal pentru ca, inainte de a fi jurnalisti sportivi, am fost suporteri. Prin urmare, mi se pare perfect normal ca Emil Gradinescu si Bogdan Cosmescu sa aiba echipe preferate. Si mi s-ar parea la fel de normal daca una dintre echipele lor favorite ar fi FCSB.

Totusi, de la avea o echipa preferata pana la a ignora o sentinta definitiva a unei instante este cale lunga. Joi seara, doi jurnalisti sportivi cu foarte mare experienta au renutat la simbolica penita pentru a purta fularul echipei favorite.

Si spun asta gandindu-ma la motivarea sentintei Curtii de Apel Bucuresti din procesul in care Becali a fost obligat de instanta sa schimbe numele echipei sale. Motivare care, printre altele, spune si asta: "Partile desfasoara servicii in parte identice si similare in sfera activitatii, parata revendicandu-si in materialele de promovare si pe site-ul propriu palmaresul reclamantului si pretinde fata de public a fi continuator a acestuia, utilizeaza pentru a da identitate si distinctivitate echipei sportive culorile specifice marcilor reclamantului, riscul de confuzie pentru consumator fiind astfel demonstrat."

Tradus pentru jurnalistii-suporteri, FC FCSB si Steaua trebuie prezentate ca doua entitati diferite, care au inclusiv denumiri diferite, pentru ca activeaza in acelasi domeniu si pentru ca una dintre ele, in speta echipa lui Becali, a incercat si a reusit pana la un punct sa paraziteze imaginea celeilalte.

Cu alte cuvinte, judecatorii spun ca este obligatoriu ca aceasta diferentiere dintre Steaua si FC FCSB sa fie facuta pentru ca cei din urma sa nu mai poata profita de marca notorie a stelistilor. Ori prin comentariile lor, cei doi jurnalisti cu experienta au facut exact contrariul, facand un joc care ii indeparteaza serios de principiile acestei meserii.

Sentintele din procesele dintre Steaua si FC FCSB sunt definitive. Chiar daca ne convin sau nu, ele trebuie puse in aplicare. Astea sunt regulile societatii in care traim. Nu exista interpretari proprii in cazul sentintelor si nici o respectare selectiva a lor, in functie de cum se pliaza pe afinitatile de suporter ale unuia sau altuia.

Iar daca in cazul unui fan care merge in peluza la meciurile FCSB pot sa accept ca exista logica aceasta de a incerca sa ignore o sentinta care i se pare nedreapta, sa faca un mic act de fronda in tribune, jurnalistul este primul care trebuie sa respecte sentintele instantelor. Sigur, orice jurnalist are dreptul de a nu fi, la nivel personal, de acord cu o decizie judecatoreasca si poate explica publicului care sunt argumentele care il imping sa nu fie de acord, dar este obligat de principiile meseriei s-o respecte si s-o aplice.

http://www.ziare.com...erienta-1484889

#7
catalin_petrescu

catalin_petrescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 08.01.2014
Face orice să râdă de Steaua » Becali susține Rapidul! http://www.gsp.ro/fo...csa-523132.html

[ https://s1.postimg.org/5vm7t5msbz/854983-06-gigi-becali.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



#8
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
Lasand aberatiile debitate de trompetele talpaniste si ceseatiste, azi Steaua, sub acelasi patronat a lui Becali , continua seria performantelor in plan european, conducat autoritar grupa de UEL cu 9 p din tot atatea posibile. Si...se vede calificarea in faza superioara a competitiei, loc cu care Steaua sub conducerea aceluiasi Becali hulit de anumiti imbecili, e mai mult decat familiara, echipa jucand o semifinala de UEL!!! Performanta ce nu a mai fost atinsa DE NICI O ALTA ECHIPA de dupa 90!!! Dar cand esti o clona comunista, incerci sa distrugi si putinii oameni ce fac performanta in sport. Asta e Romania, cu armata si justitia ei "dreapta" =))))))

Edited by Silviudeep, 20 October 2017 - 00:20.


#9
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,917
  • Înscris: 11.07.2016

 catalin_petrescu, on 13 octombrie 2017 - 10:38, said:

FCSB nu poate fi Steaua nici daca esti comentator cu experienta

Sentintele definitive si, evident, executorii din litigiile dintre Steaua Bucuresti si FC FCSB sunt in continuare ignorate si ocolite de reprezentantii echipei lui Becali, dar, mai grav decat atat, sunt ignorate si ocolite si de unii jurnalisti cu mare experienta, cu pretentia de a fi formatori de opinie.

Recent, Consiliul National al Audiovizualului a dezbatut sutele de sesizari primite de la suporterii Stelei. Acestia au reclamat ca mai toate posturile TV de sport, dar si unele generaliste, se refera in continuare la FCSB ca fiind Steaua, incalcand astfel sentintele justitiei.

Dezbaterea din cadrul CNA a fost una cu accente amuzante, iar votul final, 4-4, a impiedicat Consiliul sa aplice vreo sanctiune. Un punct de vedere foarte interesant a avut Radu Calin Cristea, acesta lovind direct in jurnalistii care, cu buna stiinta, incalca o sentinta judecatoreasca.

"Nu mi se pare un titlu de glorie ca un comentator sa foloseasca, in aceeasi fraza, si Steaua si FCSB. Sunt extrem de suparat ca vad ca sunt chiar si comentatori cu mare experienta, de la care aveam alte asteptari, si care folosesc fara niciun fel de ezitare cuvantul Steaua."

Dupa aceasta declaratie s-a autosesizat chiar unul dintre comentatorii cu experienta din Romania, in speta Emil Gradinescu. Acesta a avut o prima reactie pe un site de socializare, spunand despre interventia lui Radu Calin Cristea ca a fost una "viscerala, dar explicabila. Domnul in cauza a fost crainic in Giulesti." Aceasta explicatie mi se pare fabuloasa si imi aminteste de perioada gradinitei, atunci cand disputele dintre colegi se reduceau la universalul "dar de ce n-ai sapca?".

Joi seara, Gradinescu si colegul sau de comentariu, Bogdan Cosmescu, au fost invitati la postul la care lucreaza, Telekom Sport, pentru a comenta pe larg aceasta situatie.
Marturisesc ca de foarte putine ori mi s-a intamplat sa ascult o discutie mai lipsita de argumente. In esenta, cei doi comentatori de mare calibru au sustinut ca pentru ei FCSB este Steaua si ca nicio instanta nu poate schimba acest lucru. In sprijinul acestui fapt au adus continuitatea sportiva si site-ul UEFA.

Legat de dezamagirea exprimata de Radu Calin Cristea, domnul Gradinescu a marturisit ca si el este dezamagit de membrul CNA pentru ca, cu ani in urma, pe cand acesta era director al TVR, a blocat televizarea unui meci de la Campionatul European! Iar in ceea ce priveste comunicatul oficial al celor de la Steaua, care au anuntat ca fiecare comentariu in care se face referire la FCSB ca fiind Steaua aduce prejudicii marcii inregistrate, acelasi Emil Gradinescu a replicat cu o acuzatie legata de neutilizarea stadionului Ghencea in ultimii ani!

Din punctul meu de vedere, este foarte greu sa gasesti jurnalisti sportivi cu adevarat impartiali, fara ca asta sa fie un lucru negativ. Marea majoritate a celor care activam in acest sector avem una sau mai multe echipe pentru care simtim o afinitate. Si este normal pentru ca, inainte de a fi jurnalisti sportivi, am fost suporteri. Prin urmare, mi se pare perfect normal ca Emil Gradinescu si Bogdan Cosmescu sa aiba echipe preferate. Si mi s-ar parea la fel de normal daca una dintre echipele lor favorite ar fi FCSB.

Totusi, de la avea o echipa preferata pana la a ignora o sentinta definitiva a unei instante este cale lunga. Joi seara, doi jurnalisti sportivi cu foarte mare experienta au renutat la simbolica penita pentru a purta fularul echipei favorite.

Si spun asta gandindu-ma la motivarea sentintei Curtii de Apel Bucuresti din procesul in care Becali a fost obligat de instanta sa schimbe numele echipei sale. Motivare care, printre altele, spune si asta: "Partile desfasoara servicii in parte identice si similare in sfera activitatii, parata revendicandu-si in materialele de promovare si pe site-ul propriu palmaresul reclamantului si pretinde fata de public a fi continuator a acestuia, utilizeaza pentru a da identitate si distinctivitate echipei sportive culorile specifice marcilor reclamantului, riscul de confuzie pentru consumator fiind astfel demonstrat."

Tradus pentru jurnalistii-suporteri, FC FCSB si Steaua trebuie prezentate ca doua entitati diferite, care au inclusiv denumiri diferite, pentru ca activeaza in acelasi domeniu si pentru ca una dintre ele, in speta echipa lui Becali, a incercat si a reusit pana la un punct sa paraziteze imaginea celeilalte.

Cu alte cuvinte, judecatorii spun ca este obligatoriu ca aceasta diferentiere dintre Steaua si FC FCSB sa fie facuta pentru ca cei din urma sa nu mai poata profita de marca notorie a stelistilor. Ori prin comentariile lor, cei doi jurnalisti cu experienta au facut exact contrariul, facand un joc care ii indeparteaza serios de principiile acestei meserii.

Sentintele din procesele dintre Steaua si FC FCSB sunt definitive. Chiar daca ne convin sau nu, ele trebuie puse in aplicare. Astea sunt regulile societatii in care traim. Nu exista interpretari proprii in cazul sentintelor si nici o respectare selectiva a lor, in functie de cum se pliaza pe afinitatile de suporter ale unuia sau altuia.

Iar daca in cazul unui fan care merge in peluza la meciurile FCSB pot sa accept ca exista logica aceasta de a incerca sa ignore o sentinta care i se pare nedreapta, sa faca un mic act de fronda in tribune, jurnalistul este primul care trebuie sa respecte sentintele instantelor. Sigur, orice jurnalist are dreptul de a nu fi, la nivel personal, de acord cu o decizie judecatoreasca si poate explica publicului care sunt argumentele care il imping sa nu fie de acord, dar este obligat de principiile meseriei s-o respecte si s-o aplice.

http://www.ziare.com...erienta-1484889


Cataline, sentinta judecatoreasca se aplica doar clubului.
Coteste-o atent, si vezi ca doar clubului FCSB i s-a interzis sa foloseasca numele STEAUA.
Atat!
Restul lumii poate sa-i spuna cum vrea, inclusiv STEAUA ...

#10
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005

 Malus_Dacus, on 20 octombrie 2017 - 08:13, said:



Cataline, sentinta judecatoreasca se aplica doar clubului.
Coteste-o atent, si vezi ca doar clubului FCSB i s-a interzis sa foloseasca numele STEAUA.
Atat!
Restul lumii poate sa-i spuna cum vrea, inclusiv STEAUA ...

Sentinta aberanta. Cate cluburi nu sunt care contin cuvantul Steaua...dar in Romania, justitia este "dreapta" !! :))))

#11
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,917
  • Înscris: 11.07.2016
Intre timp, aseara, la Turnu Severin, FCSB=STEAUA:

Attached Files


Edited by Malus_Dacus, 30 October 2017 - 14:13.


#12
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

 shymano, on 17 septembrie 2017 - 23:59, said:

Eu stiu asa: de la infiintare si pana acum, echipa STEAUA a fost si a ramas una singura.
Asta a lui Becali ...

Posted Image  a infiintat Becali echipa asta?? comunistii au infiintat,e echipa comunistilor si asa va ramane la fel cu surata ei Dinamo,asta este adevarul

 shymano, on 17 septembrie 2017 - 23:59, said:

Ca s-au facut manarii la vanzarea/preluarea echipei catre/de catre Becali, asta-i alta ciorba.
Manariile, daca s-au facut, nu s-au putut face de o singura parte.

A incercat Becali prin manevre,oameni corupti de pe la armata dar n-a reusit in totalitate

 shymano, on 17 septembrie 2017 - 23:59, said:

In speta, a fost bine cand au luat banii de la Becali, atata timp; plus schimburi de terenuri si alte-alea ...
Maimutoiul al de jurist a avut ani la randul semnatura pe toate actele facute intre Becali si clubul CSA, cat timp au jucat in Ghencea.
Cand li s-a facut mult prea foame, de la generali la ultimul colonel din club, ce-au zis: hai sa o dam pe preluare ilegala.
Pana una-alta, boul ala de Becali a tot bagat bani in echipa asta.
Ca a si scos, e reversul medaliei ...

N-a bagat nici un ban nici macar un leut la risc,tu il vezi pe Becali prost sa bage fara sa aibe acoperire?? omu e destept descurcaret a manarit in fel si chip,bine ca nu numai el toate campionatele de pana acum au fost trucate si dupa 90 si inainte,a manjit arbitrii,jucatori de la alte echipe,blaturi,aranjamente etc Cine e prost sa arunce cu banii fara acoperire? pai in doi ani te-ai curatat.
Nici macar la inceput nu a bagat bani,lua jucatorii si ii trecea pe numele lui,erau ai lui dar jucau la Steaua,apoi prin fel si fel de relatii,comisioane,impresari ii vindea afara.


 shymano, on 17 septembrie 2017 - 23:59, said:

Fara unul ca el, fotbalul romanesc era pa de multa vreme.


Asa este fara el eram morti demult,noroc cu el,soarele rasare numai daca ii da voie Becali

#13
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Era vorba de continuitatea echipei, nu ca a infiintat-o Becali.
Dar, e prea greu ...
Si, da, fara Becali, Steaua era de multa vreme doar istorie. Daca era dupa Zisu si restul de betivi de pe langa el, nu se mai stia demult de numele asta.
Campionate trucate ... astea-s clisee de care comunistii nu vor scapa niciodata.
Daca s-a mai cumparat cate un meci, daca s-a mai umblat la cate un arbitru ... asta au facut-o mai toti, nu doar Steaua/Becali.
Sa nu uitam ca, ani buni, campionatul a fost luat de altii ... ani buni, Steaua a fost furata pe fata de arbitri.
Totusi, chiar daca ni s-a scos mingea din poarta, pe nedrept, de multe ori, parerea mea e ca multe chestii d-astea s-au facut mai mult din prostie, decat cu rea credinta. Asa imi place sa cred ...
Arbitrii sunt mult prea slabi la noi ...

Edited by shymano, 05 November 2017 - 00:40.


#14
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

 shymano, on 05 noiembrie 2017 - 00:38, said:

Si, da, fara Becali, Steaua era de multa vreme doar istorie. Daca era dupa Zisu si restul de betivi de pe langa el, nu se mai stia demult de numele asta.
Campionate trucate ... astea-s clisee de care comunistii nu vor scapa niciodata.

Astea sunt povesti,aberatii ce spui tu,pai cum sa fie istorie dar ce a venit Becali Dumnezeu si a luat-o din divizia a 2 ,3, ca era vai mama ei,pai cand a venit Becali in perioada aia Steaua castigase vreo  6 campionate la rand,cupe,participari in Champions League etc,era campioana cand a venit asta in 2000 2001,cu lot de jucatori pe la echipa nationala,cu stadion plin de suporteri,expunere mediatica tot ce vrei

 shymano, on 05 noiembrie 2017 - 00:38, said:

Daca s-a mai cumparat cate un meci, daca s-a mai umblat la cate un arbitru ... asta au facut-o mai toti, nu doar Steaua/Becali.
Sa nu uitam ca, ani buni, campionatul a fost luat de altii ... ani buni, Steaua a fost furata pe fata de arbitri.
Totusi, chiar daca ni s-a scos mingea din poarta, pe nedrept, de multe ori, parerea mea e ca multe chestii d-astea s-au facut mai mult din prostie, decat cu rea credinta. Asa imi place sa cred ...
Arbitrii sunt mult prea slabi la noi ...

Toti au furat intr-o masura mai mare sau mai mica,s-au furat intre ei,etc

#15
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Ti-am explicat si pe celalalt topic cum e cu preluarea asta ...
Eu sunt stelist de mic ... si asa vad lucrurile.
Mai mult, prin natura serviciului, am idee si de alte chestii petrecute acolo ... pe scurt, tot balamucul asta a fost la comanda, ca asa au vrut "niste stele" de pe umarul unui taran devenit peste noapte mare general. Un analfabet (mai rau ca Becali) ... numai la ambitia lui s-au facut anumite chestii si numai din aceasta cauza s-a ajuns aici.

#16
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015
Nu-ti face griji Steaua cea adevarata din liga 4 e pe drumul cel bun,daca dadeati de unul cum am dat noi de Copos care sa va bage in faliment?? nu e bine cu patroni nu stii pe ce maini ajunge clubul
Sa se faca o lege a sportului sa existe un parteneriat cu investitori ceva semi-privat altfel nu se poate,te pomenesti cu unu care nu te lasa nici sa mori nici sa traiesti,te tine 20 de ani in liga 2 ca asa vrea el ca e patron in conditiile actuale n-ai ce sa-i faci nu poti sa-l dai afara.
Trebuie sa fie un caiet de sarcini,niste obiective ceva acolo pentru patroni,il dai afara faci ceva,sportul este pentru mase nu poti sa pui asa stapanire ca vrei tu pe atate suflete.

#17
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Pe care dracu drum bun ??
Sunt echipa departamentala ... nu vor avea drept de joc in Liga 1, asa ca vor fi nevoiti sa o vanda/privatizeze si p-aia, in caz ca vor putea ajunge in Liga 1.
Deci, care-i diferenta ?? Aaa, nu va fi Becali patron, va fi altul ... ete pu...a. Acelasi drac.

#18
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,917
  • Înscris: 11.07.2016
Din cate stiu eu, nici in liga a2a nu au voie ca echipa departamentala...
Adica trebuie sa gaseasca un investitor care sa preia echipa...probabil nu va fi greu, gen o primarie...
Dar  si investitorul va vrea niste garantii ca armata nu va face din nou ca cu Becali....
Si poate nu va fi multumit cu 49%, si va vrea minim 51%...
Nu stiu...mie nu mi-ar veni usor sa fac vreo afacere cu CSA in privinta echipei de fotbal...
Iti trebe o haita de avocati beton, pentru ca apevistii nu prezinta nici o incredere in acest tip de afaceri...
Si am mai multe exemple:
- vezi afacerea cu schimburile de terenuri cu becali, din care a rezultat parnaie si ptr. becali si ptr. babiuc+generalul cioflina
- predarea/preluare echipei de fotbal Steaua in 1998, in urma carora s-au "razgandit" si s-au judecat si inca se mai judeca cu Jiji

Deci nu poti sa ai incredere in generalii sulii...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate