Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Urme de vampiri (aka lilieci)

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
57 replies to this topic

#55
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Vecinu are in pod o colonie de lilieci, Iasa printr-o gaura care este spre curtea mea. Am numarat intr-o seara peste 150 de lilieci ce au iesit de acolo apoi m-am plictisit. Desi lilieci exista de cand ma stiu eu, iar in noptile cand iasa (au un ciclu anume) e plin de ei, nu am avut niciodata problema sa ma atace/muste pe mine sau pe altcineva. De multe ori mi-au intrat in casa dar au fost pasnici. Totusi am auzit povesti cum ca ar suge sange de la animale (nu de la oameni). Am prins odata un exemplar si l-am tinut in borcan, dupa 3 zile a inceput sa isi suga propiul sange de la picior.

#56
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postlogy, on 10 septembrie 2017 - 21:23, said:

Vecinu are in pod o colonie de lilieci, Iasa printr-o gaura care este spre curtea mea. Am numarat intr-o seara peste 150 de lilieci ce au iesit de acolo apoi m-am plictisit. Desi lilieci exista de cand ma stiu eu, iar in noptile cand iasa (au un ciclu anume) e plin de ei, nu am avut niciodata problema sa ma atace/muste pe mine sau pe altcineva. De multe ori mi-au intrat in casa dar au fost pasnici. Totusi am auzit povesti cum ca ar suge sange de la animale (nu de la oameni). Am prins odata un exemplar si l-am tinut in borcan, dupa 3 zile a inceput sa isi suga propiul sange de la picior.
Deci, până la urmă, ei sug sânge. Indiferent ce m-a mușcat (liliac, păianjen ori altceva) nu m-a afectat mai mult de o usturime în zona respectivă. Dacă era să mă infecteze cu ceva în acel moment deja a trecut ceva timp de atunci și simptomele apăreau. Sunt ok, chiar mă simt bine. Vreau să mă odihnesc pentru că mâine dimineață la ora 4:40 îmi trezesc copiii ca să mănânce și să se pregătească pentru tren ca să meargă la școală, de mâine începe un an nou școlar. Dă-le naibii de înțepături, alea-s un mizilic.

#57
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Văd că nu s-a terminat discuția asta.

Hai să o înveselesc eu un pic(că încă mai e duminică):

Dacă te-a mușcat liliacul radioactiv riști să te transformi în BatmanAttached File  Bale_as_Batman.jpg   18.22K   8 downloads

Sau:Attached File  Batman(popa).jpg   15.23K   8 downloads

E o diferență foarte mică,nu se poate ști în ce te vei metamorfoza.

Așa că,mare grijă,și fii atent zilele următoare la manifestări.

Dacă îți vine cheful de a umbla noaptea după corupți înfășurat într-o prelată neagră,înseamnă că ești pe drumul cel bunPosted Image.

#58
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Totusi e recomandat sa iti faci vaccinul antirabic, lilieci sunt cei mai mari purtatori de rabie, cu mult peste vulpi. Si Ozzy Osbourne a facut vaccinul dupa ce a muscat din liliac.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate