Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Nelamuriri extras CF Prima Casa

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
LenutaC

LenutaC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 28.07.2017
Eu as depune de Extras dupa nr cadastral care ti l-am zis. O sa primesti un raspuns oficial de la Ocpi cu situatia terenului. Apoi sa vorbesti la banca

View Poststefimihalache, on 03 septembrie 2017 - 16:47, said:


am solicitat extras online pentru CF 20561, 4310/2005 si am primit mesaj ca nu se gaseste in arhiva electronica, dar ca, daca doresc sa continui, se va face reconversia la arhiva electronica. am platit si acum astept. Dar oare cat va dura? asta inseamna ca se va cauta in arhiva cartea funciara veche, nu?
Nr ala de carte nu e a apartamentului? Terenul are o alta carte fata de apartament

#20
stefimihalache

stefimihalache

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.08.2017

View PostLenutaC, on 03 septembrie 2017 - 16:54, said:

Eu as depune de Extras dupa nr cadastral care ti l-am zis. O sa primesti un raspuns oficial de la Ocpi cu situatia terenului. Apoi sa vorbesti la banca

Nr ala de carte nu e a apartamentului? Terenul are o alta carte fata de apartament
aia e, ca nu se specifica. eu numarul asta 4310/2005 l-am gasit pe releveu. si pe asta l-am trecut in cererea de extras.

oare nr. 4310/2005 trebuia sa il trec la numar topografic? ca asta nu inteleg.

Edited by stefimihalache, 03 September 2017 - 17:21.


#21
LenutaC

LenutaC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 28.07.2017
E doar 4310 .. nu 4310/2005

#22
stefimihalache

stefimihalache

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.08.2017

View PostLenutaC, on 03 septembrie 2017 - 18:16, said:

E doar 4310 .. nu 4310/2005
aaa... fir-ar. presupun insa ca o sa-mi gaseasca si asa, nu?

#23
LenutaC

LenutaC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 28.07.2017

View Poststefimihalache, on 03 septembrie 2017 - 18:20, said:


aaa... fir-ar. presupun insa ca o sa-mi gaseasca si asa, nu?
nu cred.. eu m-am uitat azi in aplicatie si imi apare nr ala cadastral. E ciudat ca nu apare nimic la nr cartii deaia ziceam sa depui dupa nr ala cadastral

#24
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
.

#25
stefimihalache

stefimihalache

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.08.2017

View Poststefimihalache, on 03 septembrie 2017 - 16:47, said:

am solicitat extras online pentru CF 20561, 4310/2005 si am primit mesaj ca nu se gaseste in arhiva electronica, dar ca, daca doresc sa continui, se va face reconversia la arhiva electronica. am platit si acum astept. Dar oare cat va dura? asta inseamna ca se va cauta in arhiva cartea funciara veche, nu?
ne-au mutat... dar e ok. o sa merg la ei sa caut in cartea funciara veche. cred ca e cel mai bine asa. si mai rapid.
acum am incercat si doar cu nr ala. si ziceau ca nu e in arhiva electronica. asa ca mai bine merg acolo.

Edited by stefimihalache, 03 September 2017 - 20:16.


#26
LenutaC

LenutaC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 28.07.2017

View Poststefimihalache, on 03 septembrie 2017 - 20:07, said:


ne-au mutat... dar e ok. o sa merg la ei sa caut in cartea funciara veche. cred ca e cel mai bine asa. si mai rapid.
acum am incercat si doar cu nr ala. si ziceau ca nu e in arhiva electronica. asa ca mai bine merg acolo.
Mai bine.. o sa te lamureasca ei care e situatia.

#27
LenutaC

LenutaC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 28.07.2017

View Poststefimihalache, on 03 septembrie 2017 - 20:07, said:

ne-au mutat... dar e ok. o sa merg la ei sa caut in cartea funciara veche. cred ca e cel mai bine asa. si mai rapid.
acum am incercat si doar cu nr ala. si ziceau ca nu e in arhiva electronica. asa ca mai bine merg acolo.
Ai mai rezolvat ceva?

Edited by LenutaC, 05 September 2017 - 10:32.


#28
stefimihalache

stefimihalache

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.08.2017

View PostLenutaC, on 05 septembrie 2017 - 10:31, said:

Ai mai rezolvat ceva?
Am primit un referat de la OCPIin care se spune ca serviciul solicitat nu poate fi furnizat pentru ca pozitiile respective nu sunt active. Adica terenul respectiv nu a fost intabulat separat ci bucata cu bucata per unitate de apartament. Asa se facea la casele vechi. L-am trimis la Fond, dar nu am primit raspuns daca asta lamureste sau nu problema.

#29
cipanuu_bv

cipanuu_bv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.10.2017

View Poststefimihalache, on 05 septembrie 2017 - 11:29, said:


Am primit un referat de la OCPIin care se spune ca serviciul solicitat nu poate fi furnizat pentru ca pozitiile respective nu sunt active. Adica terenul respectiv nu a fost intabulat separat ci bucata cu bucata per unitate de apartament. Asa se facea la casele vechi. L-am trimis la Fond, dar nu am primit raspuns daca asta lamureste sau nu problema.

Si sa rezolvat ceva cu hartia de la ANPC
Ca si eu sunt in sitiatia cu CF pe teren si astept, vreau sa cumpar apartament cu carte funiciara veche(format hartie ) in care e trecut in CF apartament cota de teren , nu se poate separat
Am o hartie de la BCPI BV in carele explica situatia si am inteles ca iar lau retrimis la banca

#30
catalinstate26

catalinstate26

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.03.2019
Bună ziua, am și eu o problema asemănătoare cu aceea care se discuta aici, poate ma puteți ajuta.

In câteva zile, urmează sa achiziționez un apartament în complexul pallady tower din sector 3, de o la persoana fizica
Blocul este construit în anul 201p și îl voi achita prin credit bancar.

Am o problema la banca și as avea nevoie de ajutorul cuiva care deja locuiește aici: pentru a îmi aproba creditul, banca are nevoie sa ii prezint extrasul de carte funciara colectiv a blocului cu privirea cota indiviza din spatii comune și teren al blocului.
Extrasul obținut de la OCPI la partea mențiunea "null" la partea de proprietari.
Ma poate ajuta cineva cu clarificare?
Ce trebuie sa prezint băncii pentru a aproba creditul? Mulțumesc frumos?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate