Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Sudul Croatiei

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Salutare salutare,

m-am gandit sa plec saptamana viitoare in Croatia ca un ultim concediu pe anul asta. Pana acum am vizitat partea nord-vestica (Krk, Rijeka, Rovinj, Umag), de data asta ma intereseaza ceva mai in sud si nu cunosc locatiile.

Locatia sa fie mai pentru tineret, unde sa gasesc si ceva de distractie (jetski, inchiriere barci) plus ceva de vizitat. Nu doresc o statiune pentru turisti mai in varsta, ceva mai tineresc unde poti sa te distrezi.

Multumesc!

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Dubrovnik, nu stiu cat este pentru tineret, dar face toti banii... cam tot ce ai vazut pana acum, la un loc.

#3
AdiTot

AdiTot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,401
  • Înscris: 29.05.2006
Tocmai ce m-am intors saptamana trecuta din Baska Voda, cativa KM sud de Brela. Recomand cu toata increderea. Singura conditie: sa nu te uiti la bani.

#4
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,574
  • Înscris: 17.08.2007
https://news.sky.com...ngered-12366985

#5
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007
In 2010 cand cred ca am trecut ultima data prin zona era deja inceput podul asta ... Stiu ca n-au lucrat continuu, au fost diverse probleme si mai luau cate o pauza.

#6
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007
Podul asta inseamna ca Peninsula Pelijesac nu o sa mai ramana o zona 'izolata'. Din pacate .. O sa fie mare trafic prin zona, iar Ston-ul o sa fie pe ruta principala.

#7
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,581
  • Înscris: 13.06.2005
Pe Maps - satelit se vad doar picioarele și ceva macarale...credeam că actualizează mai des :)

#8
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007
Din ce citesc, practic in ultimii 2 ani au facut podul efectiv. Restul - incepand din 2007- au fost pentru dispute cu bosniacii, cu mediul, probleme cu banii, constructorii, etc. ...
Ce zic eu de 2010 erau doar capetele.

#9
Cronos1

Cronos1

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.08.2021

View Postrosix, on 28 august 2017 - 15:39, said:

Dubrovnik, nu stiu cat este pentru tineret, dar face toti banii... cam tot ce ai vazut pana acum, la un loc.
Foarte corect.  O shaorma, cu de toate!

#10
Cronos1

Cronos1

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.08.2021
Tie cum ti s-a părut Dubrovnikul, business11?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate