Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

Accesorii Samsung Galaxy Note 8: huse, carcase, folii protectie ecran, etc

- - - - -
  • Please log in to reply
933 replies to this topic

#127
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 10.07.2014
Tempered glass si husa,ambele Cellara montate intr-un centru Vodafone.

Edited by lawrence74, 30 September 2017 - 11:40.


#128
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 10.07.2014

 iuli777, on 26 septembrie 2017 - 20:57, said:



Doua saptamani am tinut telefonul fara nicio sticla de protectie iar in doua zile am schimbat doua si tot nu ma multumeste.Sticlele cu adeziv doar pe margine arata bine,protejeaza dar la mine touchul are de suferit.Sa scriu ceva la tastatura e o adevarata aventura si ma folosesc de pen.Cred ca cele mai bune sticle sunt cele care trebuie sa le pui solutia aceia pe display sa realizeze contactul(Loca parca).Cred ca o s-o dau jos si folosesc husa flip.

#129
iuli777

iuli777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 20.10.2010

 lawrence74, on 30 septembrie 2017 - 16:30, said:



Doua saptamani am tinut telefonul fara nicio sticla de protectie iar in doua zile am schimbat doua si tot nu ma multumeste.Sticlele cu adeziv doar pe margine arata bine,protejeaza dar la mine touchul are de suferit.Sa scriu ceva la tastatura e o adevarata aventura si ma folosesc de pen.Cred ca cele mai bune sticle sunt cele care trebuie sa le pui solutia aceia pe display sa realizeze contactul(Loca parca).Cred ca o s-o dau jos si folosesc husa flip.
Si eu o sa apelez la sticla plus adeziv dar mai întâi aștept sa stric folia pe care o am acum.
Sticla ta de la arsis/vodafone are puncte pe ea, cum arata pe laterale e cat de cat apropiata de ecran sau e cu spațiu ca a mea?

#130
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 10.07.2014
Uite cum este la mine.Cea de la Cellara nu e pana in rama ca cea 3D si nu mai stiu cum ii spune.Ramane aer intre sticla si display si pe alocuri trebuie sa apesi mai sustinut. :)

Edited by lawrence74, 30 September 2017 - 17:19.


#131
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,148
  • Înscris: 26.09.2005
Eu am pus tempered si merge foarte bine...am avut multe si pe s6,s7 edge note 7 dar niciuna nu a fost buna...am luat 2 tempered cu gandul ca nu o sa tina mult...dar culmea e foarte ok pana acu,face contact pe toata suprafata telefonului si cu spenul.Oricum mai am si o folie Alien inafara de astea 2 de sticla tempered...dar daca ar fi la noi solutie de lipit as cumpara si de asta ..poate comanda cineva si in mai multi putem plati bine toata afacerea asta...ar fi o idee !!!!

#132
iuli777

iuli777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 20.10.2010

 gelu_dh, on 30 septembrie 2017 - 18:31, said:

Eu am pus tempered si merge foarte bine...am avut multe si pe s6,s7 edge note 7 dar niciuna nu a fost buna...am luat 2 tempered cu gandul ca nu o sa tina mult...dar culmea e foarte ok pana acu,face contact pe toata suprafata telefonului si cu spenul.Oricum mai am si o folie Alien inafara de astea 2 de sticla tempered...dar daca ar fi la noi solutie de lipit as cumpara si de asta ..poate comanda cineva si in mai multi putem plati bine toata afacerea asta...ar fi o idee !!!!
Se găsește și la noi adeziv Loca 2500 ca cel folosit la sticla Whitestone dome http://www.accesorii...-50-grame-15158

#133
crixalis

crixalis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.10.2007
Si eu fara folie il tin, am deja 3 zgarieturi destul de mari si vizibile. Am avut super mare grija de el... e praf sticla de telefon...

#134
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 10.07.2014
Am dat jos sticla de protectie.Sa simti display.ul fantastic e o adevarata placere.Sticla Cellara chiar si fara husa afecteaza touchul.Merge dar cu penul in special pe tastatura.Folia cealalta 3D de la tempered glass era ceva mai buna in schimb fiind mai mare,pana in rama iti trebuie si o husa cu marginile mai inalte ca sa nu o dezlipeasca.Eu nu am o problema cu zgarieturile ci un eventual impact care sa-mi crape display.ul.

#135
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
Eu am pus folia asta:
https://www.amazon.d...0?ie=UTF8&psc=1

si semi-husa asta:
https://www.amazon.d...0?ie=UTF8&psc=1


Folia are adeziv pe toată fața de contact și s-a lipit foarte bine, nu sesizez practic nici o diferență fața de display-ul fără folie.

Attached File  Captură.PNG   1.45MB   69 downloads

#136
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
Loca de la whitestone e mult mai lichida. Aia din link are vascozitate 2500. Eu am pus de 1000 si tot nu e ca aia de la whitestone

#137
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,148
  • Înscris: 26.09.2005

 niggaru, on 01 octombrie 2017 - 19:33, said:

Loca de la whitestone e mult mai lichida. Aia din link are vascozitate 2500. Eu am pus de 1000 si tot nu e ca aia de la whitestone
Inseamna ca sunt riscuri mari cu aia din link ?

#138
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
Nu,doar ca e mai vascoasa, si se intinde mai incet si mai greu decat whitestone. Dar e safe.

#139
crixalis

crixalis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.10.2007
Dar nu e periculos pe termen lung sa strice ecranu ? Cum dai jos adezivu ?

#140
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
Cu un foehn, incalzesti, tragi de un colt si tragi, nu brusc.


A postat un thailandez pe youtube, cum o da jos si pune alta, dupa ce o da jos pe prima lipita cu loca, sterge ecranul, se vede ca oleofobul e inca acolo.

#141
crixalis

crixalis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.10.2007
Dar exista ceva mai ieftin ca whitesone, am vazut ca aia e foarte scumpa. Ceva mai ieftin tot pe acelasi principiu cu chit complet exista ?

#142
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
Nope. Eu am cumparat de pe amazon: loca tp1000 de 30ml, 15 euro,folie otao cu tot cu sablon 10 lire, lampa uv 8 lire. Doar ca loca la 30ml ajung ptr 10 folii. Cum eu am 2 telefoane cu ecran curbat in casa, m.a coafat sa iau asa. Am mai facut pt 2 cunostinte, deci a meritat.

#143
crixalis

crixalis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.10.2007
Mersi de info.
Lampa UV am deja, are prietena mea, o foloseste la unghiile cu gel. Deci ar fi 25 lire pt mine. Nu ar fi mult pana la urma pentru ceva ce merge sigur. Poti te rog sa-mi dai un link cu produsele respective ? As dori sa fac o comanda. Multumesc.

#144
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
https://www.amazon.d...1000&th=1&psc=1

asta e lipiciul. Cat despre folie, vad ca astia de la otao nu au scos inca ptr note. Cauta o folie, case friendly cu sablon de montare.  

Ptr ghid, cauta pe youtube s8 tempered glass loca glue


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate