Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Prima TV, în negocieri de vânzare cu un grup de oameni de afaceri apropiați de RCS-RDS.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
71 replies to this topic

#1
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
PRIMA TV, ÎN NEGOCIERI DE VÂNZARE CU UN GRUP DE OAMENI DE AFACERI APROPIAȚI DE RCS-RDS


Quote

Vechiul vis al lui Zoltan Teszari de a avea o televiziune generalistă ”care să se lupte cu Pro și Antena”, se poate împlini.
Cristi Burci, patronul Prima TV, a ajuns la o înțelegere cu Adrian Tomșa ca să-i cedeze televiziunea. Înțelegerea va intra în vigoare doar dacă Prima reușește să rezolve problemele legate de insolvență. Avocat și om de afaceri din Transilvania, partener al lui Zoltan Teszari, Tomșa are lângă el și alți antreprenori, deocamdată nedivulgați.
Mișcarea face parte dintr-un mai vechi plan.
Teszari a investit masiv în Digi Sport și Digi 24, însă dorința sa dintotdeauna este aceea de a avea ”o televiziune populară, care să deservească publicul masiv al RCS-RDS”, conform propriilor vorbe rostite către asociați.
În noua formulă, Prima TV ar urma să folosească și o parte din dotarea tehnică folosită acum de Digi 24. Nemulțumiți de performanța postului de știri, acționarii vor să-l restructureze.
Până în ultima clipă, cei care vor să cumpere ai Prima TV au sperat să-l aducă pe postul de la care speră o audiență cât mai mare pe Dragoș Pătraru, dar acesta și echipa sa au ales TVR.
Dacă Burci rezolvă problemele de insolvență și vânzarea va avea loc, Prima TV ar urma să intre și în discuțiile legate de drepturile de transmisie a Ligii 1, drepturile de fotbal intrând din nou într-un interval de negocieri Sursa: http://www.tolo.ro/2...ti-de-rcs-rds/.

Edited by megafanro, 12 August 2017 - 19:05.


#2
Florin9

Florin9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 13.07.2017
Deci dacă se vinde o sa devina Digi One sau Digi Sport 5.

#3
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Poate va reinvia ''Cronica Carcotasilor''...

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu ma intreb cum de inca mai exista, au aceleasi emisiuni rasuflate de acum 15 ani.

#5
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Sunt ani de zile de cand nu m-am mai uitat la PrimaTV.

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostErwin_Rommel, on 12 august 2017 - 11:39, said:

Poate va reinvia ''Cronica Carcotasilor''...
e deja in stadiul de zombi, nu va mai exista inviere, e fumata de mult.

#7
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Macar mai dau filme romanesti.

#8
Florin9

Florin9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 13.07.2017
Prima TV e plin de reluări,publicitate si teleshoping.

Da mai dau filme romanesti de la ora 16:00 pana la 18:00.

Pai daca au mai putut să o tina asa in faliment dar nu se mai poate tine in faliment.

Si tot cu acele reluări ca Pro Cinema cu serialul ,,La Bloc".

#9
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
Sper sa-l salveze, sa vad ceva interactiv la acest canal, păcat de el cum a ajuns așa

#10
Florin9

Florin9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 13.07.2017
Dacă nu mai poate investi in el asa a ajuns, Realitatea TV e de ani de zile  in insolventa dar nu se închide sau vinde.

#11
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015
Ar putea fi transformat de careva in post de stiri, nu stiu daca multi dintre voi isi mai aduc aminte insa pe vremuri B1tv era tot un post de divertisment, dadeau emisiuni precum cele ale lui Capatos, rating-ul il obtineau din destrabalare, emsiuni pentru onanisti precum "Fata de la Miezul Noptii" => de trebuia sa controlez daca nu cumva se uitau copii. Asta ce va spun eu se intampla undeva prin 2003, intr-adevar Prima TV avea si pe atunci aceleasi emisiuni de doi lei ca si azi, ce i-a tinut in viata atata timp a fost apropierea investitorului Burci de regimul Basescu si apoi de binom, intre timp insa au devenit irelevanti iar Burci probabil ca a cam inchis robinetul cu bani, ca si Udrea la EVZ de altfel, etc.
Un alt post tv care ma mir cum de a reusit sa reziste atat timp e National TV al fratilor Micula, nu cred ca publicul celor care vizioneaza productii indiene e atat de mare in Romania, grila lor e un nouazecista... reluari expirate de acum 15 ani cu Stela & Arsinel si grupul Voua, vai si amar si de aia.
Cateva instantanee cu acea perioada din istoria postului B1tv:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/f3qdD6oVH-Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by doxan, 12 August 2017 - 12:31.


#12
Florin9

Florin9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 13.07.2017
Si N24 era de stiri nu generalist.

#13
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
O sa fie postu' generalist al RCS-RDS. PRO-TV-ul lui Teszari.

#14
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017
lasati...prima tv a fost cu 10 clase peste multe alte canale....intre timp s-a suparat sistemul comunist pe ei si i-a falimentat
se poate daca sistemul vrea

#15
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Nu ma injurati, dar eu cred ca la Prima TV daca vine cineva cu bani, se poate face ceva interesant. Huidu are experienta de la Kiss FM si ar putea face ceva misto acolo, dar trebuie bani.

#16
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Intre 2000 si 2004, perioada liceului meu, numai la Prima ma uitam, erau emisiuni una si una, Cronica Carcotasilor am urmarit-o din 2000 pana in 2010 cand a dat Huidu cu capul de pom, din 2010 sa nu mai aud de Prima TV.

La Caciulata la pensionari au doar cateva canale in regie proprie ca sa nu plateasca patronii cablu TV, dar Prima TV e unul dintre ele, inseamna ca pensionarii se uita, in loc de Kiss TV au bagat 1 Music acolo.

#17
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008

View Postericmario, on 12 august 2017 - 11:39, said:

Sunt ani de zile de cand nu m-am mai uitat la PrimaTV.

M-am uitat recent la seria JandarmulPosted Image

#18
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostFlorin9, on 12 august 2017 - 11:36, said:

Deci dacă se vinde o sa devina Digi One sau Digi Sport 5.
iar audienta o sa tinda brusc spre zero, dupa care o sa se inchida.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate