Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Gsr 600 din 2007 pt un incepator?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
Raul2017

Raul2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.08.2017
Buna as avea si eu o intrebare si as ruga persoanele care nu se pot abtine de la comentarii aiurea sa nu comenteze .

Am 37 de ani si conduc din '98 . Carnetul de moto l-am luat anul aceste . As dori sa imi achiziționeze un gsr 600 din 2007 . Am mai mers pe motociclete dar nu de 600 au fost doar 125cc sau 250cc si am avut un Yamaha raptor de 700 quad.  As dori sa stiu daca gsr 600 este ok pentru cineva care nu este asa de experimentat .

Multumesc

#2
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Totul depinde de tine ! Poti sa calaresti , domol sau poti sa uiti mana in gaz si sa faci poc ... astea-s intrebari de gradinita ?!
Intrebarea este daca ai " A " -ul ?!

Edited by Baxon, 12 August 2017 - 11:15.


#3
Raul2017

Raul2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.08.2017
Da am A si sunt un om calculat.  Este doar pentru a merge la lucru si pentru a scăpa de traficul infernal

#4
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
N-ai treaba cat timp nu exagerezi si ai echipament complet ( rca , itp , anvelope bune dot recent etc ) .

Edited by Monitoxus, 12 August 2017 - 11:38.
Domol cu links...


#5
Raul2017

Raul2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.08.2017
Eu stau in Irlanda iar aici legea este mai diferită decat in Romania si esti obligat sa ai echipament ca sa nu fi luat la întrebări și în plus daca ai peste 30 de ani este mai usor sa iti deschizi o asigurare . Preturile sunt foarte mari la.asigutari moto

Am pus tot nou pe motor . Eu doar vrea sa intreb daca este ok pentru incepatori? Daca este usor de manevrat in trafic ? Daca este mai iertator decat un gsxr sau un cbr rr sau or r6 ?

Multumesc

#6
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Si cu 125cc si cu 600cc ajungi la fel de repede in lumea celor drepti daca mergi ca nebunul.
In rest, benzina si drumuri bune!

#7
Raul2017

Raul2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.08.2017
Ericmario crede-mă că nu ma prea intereseaza viteza am familie si tin mult la ei cea ce ma face sa nu trag de maneta .

#8
Alexandru611

Alexandru611

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 07.02.2017
Depinde foarte mult de tine. Daca esti atent si nu ii dai prea mult gaz, ar merge.

#9
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 Raul2017, on 12 august 2017 - 11:30, said:

... nu ma prea intereseaza viteza am familie si tin mult la ei cea ce ma face sa nu trag de maneta .
In cazul asta nu vad rostul topicului pt ca foarte bine poti merge si pe un 1100 cc sau 1500cc ( moto ) ; daca esti cumpatat la " maneta " sigura ingrijorare a ta ar fi asigurarea si intretinerea motoretei , cat te " arde " la buzunar .

#10
Raul2017

Raul2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.08.2017
Asigurarea este ok 365 € pe an iar întreținerea am facut o acuma tot nou pe motor . Ulei filtre gume michelim pilot care ai fost destul de scumpe crash paduri etc.

#11
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Raul2017, on 12 august 2017 - 11:30, said:

Ericmario crede-mă că nu ma prea intereseaza viteza am familie si tin mult la ei cea ce ma face sa nu trag de maneta .
Ok, atunci care e rostul topicului asta?

#12
Raul2017

Raul2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.08.2017
Bun scuze daca am gresit cu ceva am vrut doar să stiu cum este un gsr 600 pentru un începător pentru ca M-am uitat si alte modele dar nu mi-au placut si de aceea am ales un gsr 600 .

#13
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 Raul2017, on 12 august 2017 - 11:30, said:

Ericmario crede-mă că nu ma prea intereseaza viteza am familie si tin mult la ei cea ce ma face sa nu trag de maneta .

Si pentru servici doar ai nevoie de 600 cc ?

#14
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Important e sa-ti placa tie, sa te simti bine pe ea si sa nu abuzezi de acceleratie. Depinde doar de tine.

#15
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Tinand cont ca ai 37 de ani familie si zici ca esti cumpatat etc nu vad nici un impediment sa iei ceva chiar mai mare de 600 , insa te intreb : te-ai urcat pe una sa vezi daca ti-e comoda , ca de placut stim ca-ti place . Inainte de orice decizie de achizitie e bine sa testezi inainte si sa alegi ceva comod , usor de manevrat nu ceva care e " cool " pt tine .

#16
Raul2017

Raul2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.08.2017
Lucrez la 50 de km de unde stau iar cand ma întorc spre casă este un trafic infernal iar in centru pentru a parca te costa o.gramda de bani pentru o mașină.


M-am urcat pe ea si am mers putin . Este o poziție bună fața de un ss pe care stai cocoșat . Imi place cum stai pe el si înălțimea acestuia ajung bine cu picioarele jos .


#17
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Cum naiba intrebi daca e ok motocicleta si apoi ne zici ca ai facut si ai schimbat tot nou pe motor ? Pana la urma ai sau nu ai motocicleta ?

#18
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Este acelasi motor de pe gsxr, doar ca montat pe un naked.
Pe scurt: ai scapat mina in gaz, nasol. 600 e lesinat in ture mici, iar cind sare mai sus are un salt brusc de putere, care te va lua pe nepregatite.
Pentru commuting eu iti recomand un dual sport, sint mult mai iertatoare. Daca totusi insisti cu gsr-ul, iti doresc multa bafta, si o asigurare de viata buna, sa ramina si familia cu ceva de pe urma ta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate