Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Sfat achizitionare smartphone maxim 5,1inch

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Bergero

Bergero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 21.11.2004
Buna, rog un sfat vizavi de achizitionarea unui smartphone cu ecran de maxim 5,1 inch (nu-mi plac cele mai mari, as dori sa poata fi tinut lejer cu o singura mina). Nu pentru jocuri, dar pentru internet, muzica, mesaje, etc. Ma intereseaza si autonomia bateriei si evident calitatea foto. Buget: maxim 2000 lei. Dupa ce am studiat destul specificatii, design, review-uri, preturi m-am oprit la 3 modele. De aceea as dori un sfat strict intre:
Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S6 si Huawei Nova. Strict intre acestea. Multumesc mult.

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
As alege S7 fara prea multe dubii.

#3
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Dintre alea trei, clar S7 care sta mai bine la poze, baterie, in general tech decat Huawei. Dar nu uita ca inca mai exista S7 sau S7 Edge care bubuie din cand in cand. (foarte rar acum)
Bateriile lor nu au fost tocmai perfecte...

OFFtopic// Daca iti place Samsung, S8 e alegerea ideala. E destul de mic si cu un ecran gigant vs cele clasice.
Incearca la un Orange shop sau Vodafone si vezi cum iti place in mana. Mie mi se pare mic, dar cred ca depinde si de persoana.
148.9 x 68.1 x 8.0 mm S8 vs 142.4 x 69.6 x 7.9 mm S7. E un pic mai inalt dar ai 5.8" si tech super nou plus o baterie mult mai buna si mai...safe. Ca pret scade si mai scade ca apare Note 8. Nu cred ca va fi 20 dar la bonament sau ceva puncte si il scoti prin zona.

#4
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
S7 e un telefon decent, dar uită-te și la HTC 10 (5.2", tot relativ compact) și la Xperia XZ sau XZs (tot 5.2"). Nu te limita doar la Samsung sau Huawei.

Oricum, strict dintre alea, S7 e evident alegerea cea mai buna. S6 are baterie foarte slabă și e prea scump pentru ce oferă, iar Nova e doar un mid-ranger.

Dacă vrei să cazi în extrema cealaltă, există Xperia X Compact (4.6"), super ușor de folosit cu o singură mână.

#5
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,228
  • Înscris: 12.02.2014
S7

#6
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
S7 EDGE

#7
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
P9 ... ce mi-e 5.1, ce mi-e 5.2 ...

#8
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Poate gasesti (OLX) S7 edge.

#9
Bergero

Bergero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 21.11.2004
Multumesc pt sfaturi. Initial doream max 5 inch, nu mi se par deloc comode cele cu ecran mai mare de 5,2 inch inclusiv. De aceea am exclus din start S7 Edge (plus pretul). Ramin pe S7, pare a fi raportul cel mai bun intre ceea ce vreau ca dimensiune, performante si pret.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate