Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

A reinceput Premier League in SD ! Bataia de joc din partea Eurosport pentru români

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 16.05.2005
Ce frumos se vede Eurosport 1 Romania pe un televizor de 55" , EXECRABIL !!! Chiar asa noi romanii sunt bataie de joc a Europei sa ne nea Premier League la aceasta calitate mizerabila ??? In alte tari Arsenal - Leicester se transmite in 4k iar la noi la romani, considerati cetateni europeni de mana a doua ni se da cu japca numai in SD fara posibilitatea de a alege si o transmisie in HD.

As dori sa ne strangem mai multi sa bombarbam site-ul Premier League si cel al Eurosport cu plangeri, cu cat suntem mai multi cu atat va conta mai mult.

Noroc ca exista si alti provideri in afara Romaniei.

Sa nu se planga cei de la Premier League daca cetatenii Romaniei cauta streamuri HD pirat pe net cu calitate a transmisiei net superioara Eurosport 1 Romania.

Va multumesc si imi cer scuze pentru modul de exprimare.

Edited by serpiko33, 11 August 2017 - 20:57.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eurosport 1 nu se vede execrabil...

#3
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 16.05.2005
Nu se vede execrabil, se vede EXECRABIL+MIZEABIL la puterea a doua. HaHaHa ce gluma buna.

Edited by serpiko33, 11 August 2017 - 21:23.


#4
hitachi

hitachi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 21.10.2013

View Postalfa_alfa, on 11 august 2017 - 21:06, said:

Eurosport 1 nu se vede execrabil...
Era vorba de Eurosport 1 Romania ,cel care transmite campionatul de forbal din Anglia si Moto GP (chiar se vede prost daca il compari cu Eurosport 1 hd)

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ştiu, dar dacă chiar vreţi o transmisie mizerabilă, urmăriţi Duna pe RCS. Aia e mizerabil.

#6
cbz

cbz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 03.02.2007
Duna ~2,1 MBit
Eurosport 1 SD ~3.5 MBit
Digisport 4 ~ 4.3 MBit

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Faţă de DIGI Sport 4, Eurosport 1 se vede parfum...

#8
mariancristea1982

mariancristea1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 31.07.2017

View Postserpiko33, on 11 august 2017 - 20:56, said:

Ce frumos se vede Eurosport 1 Romania pe un televizor de 55" , EXECRABIL !!! Chiar asa noi romanii sunt bataie de joc a Europei sa ne nea Premier League la aceasta calitate mizerabila ??? In alte tari Arsenal - Leicester se transmite in 4k iar la noi la romani, considerati cetateni europeni de mana a doua ni se da cu japca numai in SD fara posibilitatea de a alege si o transmisie in HD.
In alte tari NUMAI ca sa vezi meciurile alea de care pomenesti platesti extraoptiune fata de abonamentul de baza si in functie de campionat CHIAR si pe bani grei, n-ai sa le vezi in abonamentul de baza in HD sau 4k si la vreo 3 lei cat ia pe luna eurosportul per abonat in Romania sa zici mersi ca vezi acele meciuri si in SD.

View Postserpiko33, on 11 august 2017 - 20:56, said:

In alte tari Arsenal - Leicester se transmite in 4k iar la noi la romani, considerati cetateni europeni de mana a doua ni se da cu japca numai in SD fara posibilitatea de a alege si o transmisie in HD.
Asa sunt romanii, vor 4K-uri si HD-uri cat mai multe in abonamentul de baza, cer zeci de programe iar daca-i pui sa plateasca acele programe intr-o extraoptiune... mai mult de jumatate au si uitat de "doleantele" lor iar "prosteala" de genul "1% se uita si 100% platesc" nu tine pentru marii operatori de cablu si DTH din Romania sa le bage in pachetele de baza

Edited by mariancristea1982, 12 August 2017 - 07:27.


#9
misanul

misanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 17.09.2010
ce tot vb de alte tari ...traim in romanica deci daca ei un campionat de fotbal premium il dai la calitate maxima ...ce ne intereseaza pe noi bazaconii de genul ca romanul plateste atat si englezul plateste mai mult ..aberatiii maxime ...jegosii de yanchei sa puna mana sa faca un post hd de calitate exact cum fac in germania ptr.bundesliga punct

#10
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013
AICI RDS(CEL MAI MARE PROVIDER ÎN SERVICII DE CABLU TV ȘI CU CEI MAI MULȚI ABONAȚI)CĂND AU REÎNOIT CONTRACTUL ÎN PRIMĂVARĂ CU CEI DE LA EUROSPORT TREBUIEA PUSĂ CONDIȚIA CA PĂNĂ ÎN LUNA AUGUST CĂND ÎNCEPE PREMIERE LEAGUE SĂ AIBĂ VARIANTA DE EUROSPORT ROMĂNIA ÎN HD!SI DACĂ NU O ÎNDEPLINESC SĂ-I SCOATĂ DIN GRILĂ CU TOATE STĂRVURILE LOR DE CANALE!

Edited by valy277, 12 August 2017 - 10:08.


#11
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
eu am eurosport 1 hd

#12
mariancristea1982

mariancristea1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 31.07.2017

View Postmisanul, on 12 august 2017 - 08:34, said:

...traim in romanica deci daca ei un campionat de fotbal premium il dai la calitate maxima ...
Cine te-a mintit cu asa ceva? Daca traiesti in "romanica" ce? Esti "miezul din dodoasca" si aia de la eurosport n-au auzit de tine? CREDE-MA ca-i doar fix in basca pe aia de la Eurosport ca traiesti in Romania.  REALITATEA este alta.... sa transmiti un eveniment sportiv in HD sau 4K inseamna bani in plus sub forma unei extraoptiuni. La 3 lei/luna cat iti cere Eurosportul sa spui MERSI ca vezi acel eveniment sportiv si in SD ca daca nu dadeai si 10 lei la LookTV sa te multumesti vazand liga 1 la UPC cum spuneau ei atunci "in urmatorii 5 ani NUMAI la UPC"

PS- ..si-n plus mai este o chestie... eu ca abonat la rcs-rds care nu le am cu fotbalu, nu ma uit nici cand joaca nationala ca stiu sigur ca-si iau bataie..nu-mi place acest sport.... te intreb....  de ce as mai plati 1-2 lei in plus?...  ca altii sa vada meciuri de fotbal in HD pe Eurosport ?ca extraoptiunie nu vor sa plateasca

View Postmisanul, on 12 august 2017 - 08:34, said:

...jegosii de yanchei sa puna mana sa faca un post hd de calitate exact cum fac in germania ptr.bundesliga punct
posturile alea de care spui si maine le-ar lansa in Romania da' te-ar pune sa platesti pe ele undeva la 10-15 euro/luna deoarece acele evenimente sportive premium costa NISTE bani.... te-ai baga sa te abonezi la ele?

View Postgumball3000, on 12 august 2017 - 10:09, said:

eu am eurosport 1 hd
ei zic de versiunea pentru Romania a eurosportului.... precum ca, costa 3 lei/luna (undeva la 60 de eurocenti..vreo 35 eurocenti eurosporturile si restul discovery cu  tlc) .. mai vor si moaca transmisiuni HD

View Postvaly277, on 12 august 2017 - 10:07, said:

DACĂ NU O ÎNDEPLINESC SĂ-I SCOATĂ DIN GRILĂ CU TOATE STĂRVURILE LOR DE CANALE!
..esti naiv, visezi prea frumos, transmisia acestui campionat in SD pentru Romania a fost o concesie e Eurosportului sa vada si romanii acele meciuri. In vestul Europei meciurile alea sunt NUMAI in extraoptiune si pe bani frumosi

Edited by mariancristea1982, 12 August 2017 - 10:42.


#13
marmota_vasi

marmota_vasi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 13.02.2008
pachetul optional  sky sports e 35-40 euro/luna . ajustat la salariile din ro, ar trebui sa fie 7 euro . Cate mii de client vor sa plateasca 7 euro in plus doar ca sa aiba sky sports ?

ps: pachetul  ' cu de toate  - baza, sports, cinema , etc' e pe la 90-100 euro . si pe satelit si pe cablu dvb-c. regula e ca daca vrei calitate platesti ; daca nu, cauti alte solutii : canale pe satelit din Romania/polonia , iptv illegal, etc


@offtopic: meciul in HD il vezi la inceput , primele 20 min;  dupa  cateva beri iti amorteste simtul visual, si nu mai e important calitatea video, ci comentariile din jurul mesei ;-)  ca toti ne pricepem la ...fotbal

Edited by marmota_vasi, 12 August 2017 - 12:07.


#14
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013

View Postmariancristea1982, on 12 august 2017 - 10:28, said:


Cine te-a mintit cu asa ceva? Daca traiesti in "romanica" ce? Esti "miezul din dodoasca" si aia de la eurosport n-au auzit de tine? CREDE-MA ca-i doar fix in basca pe aia de la Eurosport ca traiesti in Romania.  REALITATEA este alta.... sa transmiti un eveniment sportiv in HD sau 4K inseamna bani in plus sub forma unei extraoptiuni. La 3 lei/luna cat iti cere Eurosportul sa spui MERSI ca vezi acel eveniment sportiv si in SD ca daca nu dadeai si 10 lei la LookTV sa te multumesti vazand liga 1 la UPC cum spuneau ei atunci "in urmatorii 5 ani NUMAI la UPC"

PS- ..si-n plus mai este o chestie... eu ca abonat la rcs-rds care nu le am cu fotbalu, nu ma uit nici cand joaca nationala ca stiu sigur ca-si iau bataie..nu-mi place acest sport.... te intreb....  de ce as mai plati 1-2 lei in plus?...  ca altii sa vada meciuri de fotbal in HD pe Eurosport ?ca extraoptiunie nu vor sa plateasca


posturile alea de care spui si maine le-ar lansa in Romania da' te-ar pune sa platesti pe ele undeva la 10-15 euro/luna deoarece acele evenimente sportive premium costa NISTE bani.... te-ai baga sa te abonezi la ele?


ei zic de versiunea pentru Romania a eurosportului.... precum ca, costa 3 lei/luna (undeva la 60 de eurocenti..vreo 35 eurocenti eurosporturile si restul discovery cu  tlc) .. mai vor si moaca transmisiuni HD


..esti naiv, visezi prea frumos, transmisia acestui campionat in SD pentru Romania a fost o concesie e Eurosportului sa vada si romanii acele meciuri. In vestul Europei meciurile alea sunt NUMAI in extraoptiune si pe bani frumosi
Eu oricum meciurile de duminică le văd în HD pe Dolce Sport iar celelalte le pot vedea pe net tot în hd prin acestream!dar eurosportul din romănia își bate joc de abonații companiilor de cablu!dacă tot ai dat o căruță de bani pt drepturi dă-le dracu în hd nu îți bate joc de romăni!

#15
misanul

misanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 17.09.2010

View Postvaly277, on 12 august 2017 - 12:44, said:

Eu oricum meciurile de duminică le văd în HD pe Dolce Sport iar celelalte le pot vedea pe net tot în hd prin acestream!dar eurosportul din romănia își bate joc de abonații companiilor de cablu!dacă tot ai dat o căruță de bani pt drepturi dă-le dracu în hd nu îți bate joc de romăni!
Asta era si ideea , da calitate daca tot le-ai luat ...prea multi a fost pe afaraPosted Image  si stiu ei cum merge treaba si cat trebuie noi sa platim extra ,bla,bla bla   prostii .Daca esti canal paneuropean si te respecti dai drepturile la calitatea maxima posibila

#16
mariancristea1982

mariancristea1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 31.07.2017

View Postvaly277, on 12 august 2017 - 12:44, said:

dacă tot ai dat o căruță de bani pt drepturi dă-le dracu în hd nu îți bate joc de romăni!
...asta ar insemna inca o crestere la abonamentul de baza de la undeva 3lei/abonat/lunar la 4-5 lei/abonat/lunar. Posturile HD si mai ales transmisiile evenimentelor sportive in HD costa si asta nu vrea sa inteleaga abonatul de cablu sau DTH din Romania. Toata lumea vor posturi HD si 4K daca se poate iar cand este sa se creeze extraoptiune nici macar 20-30% nu se aboneaza la ea

Edited by mariancristea1982, 13 August 2017 - 07:03.


#17
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 02.02.2009

View Postmariancristea1982, on 13 august 2017 - 07:01, said:


...asta ar insemna inca o crestere la abonamentul de baza de la undeva 3lei/abonat/lunar la 4-5 lei/abonat/lunar. Posturile HD si mai ales transmisiile evenimentelor sportive in HD costa si asta nu vrea sa inteleaga abonatul de cablu sau DTH din Romania. Toata lumea vor posturi HD si 4K daca se poate iar cand este sa se creeze extraoptiune nici macar 20-30% nu se aboneaza la ea

Daca nu sunt în stare trebuiau sa ai lase pe alții.
La fel au făcut și cu MotoGP.
Își bat joc de competiție.
Si la nivel de imagine și la nivel de comentariu.

#18
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Interesantă moderare...Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate