Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

recomandare/pareri telefon 450-500 lire

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
Salut, a venit timpul sa-mi schimb xiaomiul note 3. Telefonul va fi luat din uk, caut ceva nou, nu neaparat din magazin. Ma intereseaza sa arate bine cat de cat, nu in colturi, bateria sa tina mai mult decat tine actualul telefon, daca ar avea dual sim ar fi un avantaj. Folosesc destul de mult gps-ul de pe telefon, asadar as avea nevoie ca atunci cand pun telefonul la incarcat la masina, nu neaparat sa se incarce, insa sa nu scada nivelul bateriei (asa cum se intampla la cel actual). Am gasit urmatorul telefon pe ebay, am contactat vanzatorul si spune ca e sigilat, ce parere aveti? Am tinut unul in mana (s8 simplu,  nu plus), si mi-a placut.  Singurul lucru mai putin placut (deocamdata asa consider),  sunt cele 3 butoane care de la s8 sunt in ecran,  nu mai sunt butoane fizice.  As gasi variante mai bune? Multumesc!

http://www.ebay.co.u...=item1c8e2398bc

Edited by debusy, 11 August 2017 - 20:03.


#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Imi pare curios de ieftin, chiar daca vânzătorul are numai calificative bune.

Daca vrei o varianta mai safe, in sensul ca poti sa-l cumperi nou din magazin, atunci arunca o privire si la Huawei Mate 9.

#3
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
El mi-a zis ca e sigilat, plus ca are si chitanta de cand l-a luat. A pus acolo si motivul pt care il da (bine,  asta e mai putin relevant)

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Pai autonomie mai buna ca la note 3 de la xiaomi nu cred ca o sa gasesti.
Pune si tu incarcator calumea la masina, nu o chinezarie care ti-l descarca cand folosesti gps-ul...

#5
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
un incarcator adevarat nu numai ca nu-ti descsarca tel cand folosesti gps-ul, dar ti-l si incarca, daca ai o trompeta de 500 mA ce sa incarce....poate sa-ti incarce bateria masinii de la tel :))) minim 2A trebuie sa aiba

#6
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Este super ciudata abordarea vanzatorului. Am ceva experienta pe Ebay si nu as cumpara de la el. Pret ciudat de mic, conditii super ciudate ... nope!
Sunt prea multe flag-uri dar pana la urma, daca insisti, devine problema ta :) Eu nu as lua. Posibil sa fie cont spart, ca in general astia au rating cat casa si iei teapa. Bine, banii ti-i iei dar NUMAI daca platesti prin Paypal si faci tranzactia full pe Ebay si nu cum vrea el.

Due to issues i am having with how i get paid i need this item to be collected and paid for with cash.

Cand iesi din conditiile Ebay, nu mai beneficiezi nici de garantia cu banii inapoi.

In alta ordine de idei, stiu 5 persoane din UK care au probleme grave cu S8+, probleme pe care aici nu am putut sa le reproduc :) Din nou, S8+ luat din UK nu suna bine. Aparent loturile pt UK au avut ceva probleme hardware.

Asta este strict parerea mea. Tu faci cum crezi.

#7
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012

View Postxcit, on 11 august 2017 - 20:25, said:

un incarcator adevarat nu numai ca nu-ti descsarca tel cand folosesti gps-ul, dar ti-l si incarca, daca ai o trompeta de 500 mA ce sa incarce....poate sa-ti incarce bateria masinii de la tel :))) minim 2A trebuie sa aiba
Exact aceeasi trompeta de incarcator o folosesc si sa incarc telefonul sotiei la masina (doar cu alt cablu usb , pt iphone),  intr-o ora e incarcat full de pe la 10-20%. De multe ori pun gps-uo de pe al ei,  si nu numai ca nu se descarca,  insa se si incarca.

View PostTruculMagic, on 11 august 2017 - 20:20, said:

Pai autonomie mai buna ca la note 3 de la xiaomi nu cred ca o sa gasesti.
Pune si tu incarcator calumea la masina, nu o chinezarie care ti-l descarca cand folosesti gps-ul...
Acelasi lucru se intampla daca e pus si la priza la incarcar. Daca navighez pe net,  ma uit la video-uri,  sau pe YouTube,  el se descarca.

#8
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
atunci cablul e prost, schimba-l de urgenta

ca sa te convingi instaleaza aplicatia ampere din play si testeaza cablurile sa vezi ce pierderi ai pe ele, eu am 2 cabluri identice la exterior si pe unul incarca cu 2100 mA iar pe celalalt 360 maxim

#9
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 06.07.2005

View Postdebusy, on 11 august 2017 - 19:59, said:

as avea nevoie ca atunci cand pun telefonul la incarcat la masina, nu neaparat sa se incarce, insa sa nu scada nivelul bateriei (asa cum se intampla la cel actual).
Ai nevoie de incarcator zdravan + cablu zdravan, problema nu e de la telefon.

#10
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012

View PostMonitoxus, on 11 august 2017 - 20:27, said:

Este super ciudata abordarea vanzatorului. Am ceva experienta pe Ebay si nu as cumpara de la el. Pret ciudat de mic, conditii super ciudate ... nope!
Sunt prea multe flag-uri dar pana la urma, daca insisti, devine problema ta :) Eu nu as lua. Posibil sa fie cont spart, ca in general astia au rating cat casa si iei teapa. Bine, banii ti-i iei dar NUMAI daca platesti prin Paypal si faci tranzactia full pe Ebay si nu cum vrea el.

Due to issues i am having with how i get paid i need this item to be collected and paid for with cash.

Cand iesi din conditiile Ebay, nu mai beneficiezi nici de garantia cu banii inapoi.

In alta ordine de idei, stiu 5 persoane din UK care au probleme grave cu S8+, probleme pe care aici nu am putut sa le reproduc :) Din nou, S8+ luat din UK nu suna bine. Aparent loturile pt UK au avut ceva probleme hardware.

Asta este strict parerea mea. Tu faci cum crezi.
Si s8 a avut probleme? Am gasit pe amazon cu 560 lire, tot nou!

View Postxcit, on 11 august 2017 - 20:57, said:

atunci cablul e prost, schimba-l de urgentaca sa te convingi instaleaza aplicatia ampere din play si testeaza cablurile sa vezi ce pierderi ai pe ele, eu am 2 cabluri identice la exterior si pe unul incarca cu 2100 mA iar pe celalalt 360 maxim
Le-am mai schimbat odata anul trecut. Am instalat aplicatia, l-am pus la incarcat si astept sa vad, cam cat ar trebui sa fie minim? Merci de info!

#11
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VeuiA92fxZI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006

View Postdebusy, on 11 august 2017 - 21:54, said:


Le-am mai schimbat odata anul trecut. Am instalat aplicatia, l-am pus la incarcat si astept sa vad, cam cat ar trebui sa fie minim? Merci de info!
cat mai aproape de cat scrie pe incarcator

nu ai ce sa astepti decat vreo 20 de sec, vezi cati mah incarca

#13
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Vezi si OnePlus 5 https://oneplus.net/uk/5

Dash Charge:
Spoiler


#14
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012

View Postxcit, on 11 august 2017 - 22:26, said:

cat mai aproape de cat scrie pe incarcatornu ai ce sa astepti decat vreo 20 de sec, vezi cati mah incarca
1450 mah arata

#15
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
si pe incarcator cat scrie ca scoate?

#16
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006
E clar ca e/era ceva in neregula.
Deja l-a scos de la vanzare.

#17
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postalexa32, on 11 august 2017 - 23:27, said:

E clar ca e/era ceva in neregula.
Deja l-a scos de la vanzare.

Pai s-a prins Ebay. E doar o chestie de timp. Dupa cum ziceam, 99% teapa. Bine ca a disparut.

#18
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
am vazut videoclipul respectiv cu testul de cablurile de date. Ceva asemanator ca cele taiate am si eu :)) poate pana la urma cablurile sunt de vina. Cabluri originale xiaomi nu prea gasesc, oare pot lua de la samsung, sony etc? Si poate nu mai schimb telefonul deocamdata!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate