Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Cum mai tine bateria la iPhone 7 la voi?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
euxirius

euxirius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 15.08.2007
Salut. La voi cum se comporta bateria telefonului? Mie, la utilizare normala, in ultimele 4-5 zile a inceput sa se descarce mult mai repede.

#2
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Si mie mi se pare ca al meu (7 Plus) tine mai putin. Asta de cateva luni.

#3
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006
Da si al meu e mai tot timpul cu bacteria pe rosu, desi la Apple Store mi-au spus ca bateria e ok. Adevarul e ca am folosit mult whatsapp-ul, dar problema e ca nu mai ma tine bateria nici măcar o zi.

#4
bogdanchesa

bogdanchesa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 14.01.2015
E de la ultimul update, nu mai poate duce cât ducea înainte...

#5
momentsuk

momentsuk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 24.03.2018
Salut, pe mine ma tine o zi de munca (12 h) completa si ma intorc la masina cu 40 la suta. Wi-Fi and 4G non-stop on, mai citesc mesaje si stau pe facebook in scurte pauze, iar in pauzele adevarate ma uit pe youtube.

#6
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Problemele erau in august anul trecut :)

#7
momentsuk

momentsuk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 24.03.2018
Irelevant aspectul asta, e o problema des intalnita la toate telefoanele. Trebuie sa invatam ca telefoanele sunt telefoane, nu mini-computere, cu care poti face de toate :) consumand minim. Nu se poate. :)

#8
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Ba din contra,sunt mini computere .

#9
Danielle33

Danielle33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 27.02.2018

 momentsuk, on 24 martie 2018 - 03:01, said:

Salut, pe mine ma tine o zi de munca (12 h) completa si ma intorc la masina cu 40 la suta. Wi-Fi and 4G non-stop on, mai citesc mesaje si stau pe facebook in scurte pauze, iar in pauzele adevarate ma uit pe youtube.
Cam asa si la mine, plus ascultat muzica pana la munca de cele mai multe ori pe youtube si bluetooth activat.

#10
george251

george251

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 26.07.2007
Sunt un utilizator destul de "prietenos" cu telefonul. L-am cumparat in 13 aprilie si deja aplicatia de sanatate a bateriei imi arata 98%. Nu se degradeaza oare cam repede? Folosesc ocazional waze prin oras si whatsup. Nu am jocuri instalate si nici facebook.

#11
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006

 george251, on 26 mai 2018 - 18:13, said:

Nu se degradeaza oare cam repede?
Nu.  Telefonul meu, 8 plus, e la 95%. Acum cateva zile am cerut o diagnoza la Apple, si mi-au spus ca bateria e ok chiar daca e la 95. Bateria mea a aratat 95% cand au facut update-ul la ios, telefon luat la lansare. De arunci nu s-a mai modificat deloc. Oricum ai garantia la el, asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji.

#12
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
Salutare băieți!
Căutând pe forum subiecte legate de bateria iPhone 7 am găsit aceea topic, chiar daca e mai vechiut, este subiectul care mă interesează!
Situația mea sta in felul următor:
- iPhone 7 cumpărat în august 2018 (vechimea actuala 1 an și jumătate)
- capacitatea bateriei 86%
- diagnoza iPhone in timpul apelului cu un asistent a ieșit ok
Cu toate acestea de la ultimul update iOS 13.3.1 baterie telefonului mă ține undeva la 5 ore (utilizare medie), iar asistentul iPhone spune că este ok procentajul de 86% al capacității bateriei, în condițiile în care au intervenit și 2 închiderii neașteptate în ultima perioadă
Asistentul iPhone a insistat că ar fi recomandat sa schimb bateria in momentul când capacitatea ei ajunge sub pragul de 80%, dar... daca eu doresc și insist, se poate schimba și acum!
Totuși mi-a recomandat și o verificare înainte într-un centru autorizat Apple.
Acum interesant este faptul că deși garanția iPhone este de 1 an, mi-a sugerat ideea să trec si pe la magazinul Altex de unde l-am achiziționat, deoarece legea in România/ Protectia Consumatorului spune că garanțiile sunt de 2 ani.
Există careva printre voi care a beneficiat de garanție și în al doilea an de folosință?
Vă mulțumesc frumos încă de pe acum!

#13
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006

 planner26, on 04 martie 2020 - 10:28, said:


Acum interesant este faptul că deși garanția iPhone este de 1 an, mi-a sugerat ideea să trec si pe la magazinul Altex de unde l-am achiziționat, deoarece legea in România/ Protectia Consumatorului spune că garanțiile sunt de 2 ani.
Există careva printre voi care a beneficiat de garanție și în al doilea an de folosință?
Are perfecta dreptate!

https://forum.softpe...2#entry24523127

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate