Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Garantie iPhone 7

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
dan1994

dan1994

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.09.2012
Inca o intrebare; nu este primul meu iPhone, dar este primul la care am nevoie de garantie(in general nu prea am avut nevoie de garantie la majoritatea produselor pe care le-am cumparat); daca eu l-am cumparat din magazinul mare din Crangasi(nu Apple shop-ul aparent, magazinul mare care il detine este trecut pe factura) pot merge de exemplu la magazinul Apple din Baneasa pentru o constatare si o eventuala remediere? Nu inteleg cum e cu garantia asta la Apple... Sper ca am facut sens

Edited by dan1994, 04 August 2017 - 09:55.


#2
old_jhon

old_jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 17.05.2009

 dan1994, on 04 august 2017 - 09:53, said:

Inca o intrebare; nu este primul meu iPhone, dar este primul la care am nevoie de garantie(in general nu prea am avut nevoie de garantie la majoritatea produselor pe care le-am cumparat); daca eu l-am cumparat din magazinul mare din Crangasi(nu Apple shop-ul aparent, magazinul mare care il detine este trecut pe factura) pot merge de exemplu la magazinul Apple din Baneasa pentru o constatare si o eventuala remediere? Nu inteleg cum e cu garantia asta la Apple... Sper ca am facut sens

Nu înțeleg de unde l-ai cumpărat. De la eMAG?

#3
dan1994

dan1994

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.09.2012

 old_jhon, on 04 august 2017 - 10:03, said:

Nu înțeleg de unde l-ai cumpărat. De la eMAG?
Nu as fi vrut sa mentionez nici un magazin.
Da, telefonul l-am luat de la eMAG si mi-e mai ok sa merg in iStyle din Baneasa dar nu stiu cum e cu garantia asta Apple.

Edited by dan1994, 04 August 2017 - 10:07.


#4
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
În primul an de garanție îl poți duce la iStyle/Noumax si emag, în al doilea an de garanție îl poți duce doar la emag.

#5
old_jhon

old_jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 17.05.2009

 dan1994, on 04 august 2017 - 10:07, said:

Nu as fi vrut sa mentionez nici un magazin.
Da, telefonul l-am luat de la eMAG si mi-e mai ok sa merg in iStyle din Baneasa dar nu stiu cum e cu garantia asta Apple.

De ce nu ai menționa magazinul? Cum a zis și colegul mai sus, in primul an la orice service autorizat Apple, in al doilea an la eMAG. Vezi mai exact unde are istyle service, in Băneasa e posibil sa fie doar magazin.

#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,483
  • Înscris: 19.04.2009
Btw de service-uri.

In Turcia nu dau refurbished (din considerente legale) ci terminal nou (dar fără accesorii). Vorbisem la o bere cu un Apple Genius.

Dar aici au Apple store oficial nu reselleri.

#7
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008
Și eu am primit device nou în Cluj la noumax,telefonul fiind luat de la Vodafone.

#8
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Foștii androizi au tratament preferențial :))

#9
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 Lex404, on 04 august 2017 - 18:05, said:

Btw de service-uri.

In Turcia nu dau refurbished (din considerente legale) ci terminal nou (dar fără accesorii). Vorbisem la o bere cu un Apple Genius.

Dar aici au Apple store oficial nu reselleri.

Ce considerente legale? Daca device-ul este livrat in cutie alba fara accesorii, este 99% refurbished, turcii nu sunt mai cu motz. Sau ma rog, au motzul ala pe caciula dar nu se pune.

#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,483
  • Înscris: 19.04.2009
Nu au voie sa dea produs refurbished la garantie. Se repara sau inlocuieste -nou-.
Cum politica Apple e ca le inlocuieste, nu are decat varianta -nou-.

Si eu m-am mirat. Tipul imi spunea ca sunt inclusiv bulgari care vin in TR pentru inlocuiri :lol:

#11
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Eu nu cred sa existe o astfel de lege in Turcia. Cred ca prietenul era prost informat si te-a prost informat si pe tine.

Adica poti sa dai un link spre astfel de informatie? Adica un link de unde s-au informat si Bulgarii...

Daca ar fi pe bune informatia era pelerinaj de Romani la Istanbul sa schimbe iphoanele.

Edited by izometric, 04 August 2017 - 20:18.


#12
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Era pe naiba, la alea refurbished daca nu ai stii ce-i cu el, ai putea jura ca-i nou. Nu inteleg obsesia asta, pentru o placa de baza refolosita. Ceea ce vezi si ce simti, ecran si carcasa sint absolut noi, fara nici cea mai mica urma. Deci wtf?

#13
eugen_udroiu

eugen_udroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 15.12.2009
Politica Apple ...a fost , este si va fi precum in Romania .
Se inlocuiese cu refurbished. Putine sunt situatiile cand il da nou sigilat ( la promovarea iphone7 s-a intamplat asa ) , doar pana spre craciun si asta depinde de magazinul Apple.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate