Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Este adevarat ca testiculele devin mai mici cand urmezi un tratament cu testosteron?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Este adevarat ca testiculele devin mai mici când urmezi un tratament cu testosteron?
A doua intrebare este ,dupa ce renunti la tratament ce se intampla?
Totusi nimeni nu a facut un tratament cu  testosteron

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
La ce iti trebuie acest tratament ? Posted Image

#3
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Faci tratamentul ala de capul tau sau ai nevoie de asa ceva?
Oricum, coaele mici sa fie principala ta problema dupa aia.

#4
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Ai vrut sa scapi de cosuri si ai scapat si de oua? :)

#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011
cred ca vrea sa isi bage steroizi in bicepsi,

da este adevarat ca ti se micsoreaza oole

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbusiness11, on 03 august 2017 - 15:46, said:

cred ca vrea sa isi bage steroizi in bicepsi,

da este adevarat ca ti se micsoreaza oole
Apoi banuiesc ca revin la normal nu?

View PostReynolds, on 03 august 2017 - 15:40, said:

Faci tratamentul ala de capul tau sau ai nevoie de asa ceva?
Oricum, coaele mici sa fie principala ta problema dupa aia.
Normal ca nu  ,  prima oara fac analizele  apoi vorbesc cu un doctor , find mereu in atentia unui doctor

View Postbarbosa, on 03 august 2017 - 15:46, said:

Ai vrut sa scapi de cosuri si ai scapat si de oua? Posted Image
De cosuri am scapat de multi anii

#7
mihai190

mihai190

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 18.07.2013

View PostRay25tm, on 03 august 2017 - 15:56, said:

Normal ca nu  ,  prima oara fac analizele  apoi vorbesc cu un doctor , find mereu in atentia unui doctor
In sfarsit ceva logic.

Si acum altceva : eu am oole prea mari si mereu arata putin ciudat pana gasesc perechea potrivita de pantaloni.
Nici nu m-am gandit ca cineva ar putea fi vreodata ingrijorat ca i s-ar reduce in dimensiune de la testosteron dar nu s-ar gandi ca testesteroul te face chel.

Edited by mihai190, 03 August 2017 - 16:06.


#8
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017
[ https://www.whatsteroids.com/wp-content/uploads/2013/07/testicular-shrinkage-steroids.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmihai190, on 03 august 2017 - 16:01, said:


In sfarsit, ceva logic.
Inca nici nu stiu daca chiar am un nivel mic al acelui hormon , lucru care ma enervează este ca nu am barba la 27 de anii,plus ca e bun pentru masa musculara

#10
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

View PostRay25tm, on 03 august 2017 - 16:03, said:

Inca nici nu stiu daca chiar am un nivel mic al acelui hormon , lucru care ma enervează este ca nu am barba la 27 de anii,plus ca e bun pentru masa musculara
Tu nici nu stii daca ai probleme reale cu nivelul testosteronului si deja te gandesti la tratament?
Sunt o gramada care nu au barba la varsta ta.

Vrei sa-ti creasca asa mare ca sa-ti pui bolul cu cereale pe ea?

#11
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
da. iar incepi?

#12
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011

View PostRay25tm, on 03 august 2017 - 15:56, said:

Apoi banuiesc ca revin la normal nu?

cu siguranta doresti sa aplici datorita masei musculare nu?

Unu la mana, oole nu mai cresc la loc ba mai grav, exista o lista intreaga de probleme paralele atunci cand bagi steroizi in tine, de la caderea parului, pana la boli de ficat, de piele, cosuri, etc.

Cine doreste masa musculara, trebuie sa aplice testosteronul sub control medical, un doctor o sa iti ofere o lista de medicamente paralele care trebuiesc luate pentru a lupta impotriva altor probleme, gen zinc, fier, nu stiu ce pastile, etc. Plus ca odata pe saptamana trebuie sa iti iei sange.

Am o cunostinta care trage la fiare profesionist, isi baga steroizi deoarece cand ajungi la un punct anume, muschiul nu se mai dezvolta si are nevoie de ajutoare precum testosteronul, astfel ca alimenteaza cu testosteroni aplicati de un cabinet medicinal, pe langa asta trebuie sa inghita o gramada de alte pastile ca sa nu ii cada parul si alte rahaturi, plus ca in fiecare saptamana se duce la control de sange sa vada daca valoriile in corp sunt ok.

Eu zic ca e periculos si nu e de joaca cu asa ceva.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostReynolds, on 03 august 2017 - 16:07, said:

Tu nici nu stii daca ai probleme reale cu nivelul testosteronului si deja te gandesti la tratament?
Sunt o gramada care nu au barba la varsta ta.

Vrei sa-ti creasca asa mare ca sa-ti pui bolul cu cereale pe ea?
Nu stiam asta ,eu vad barbati care au barba si sunt tineri

View Postbusiness11, on 03 august 2017 - 16:08, said:


cu siguranta doresti sa aplici datorita masei musculare nu?

Unu la mana, oole nu mai cresc la loc ba mai grav, exista o lista intreaga de probleme paralele atunci cand bagi steroizi in tine, de la caderea parului, pana la boli de ficat, de piele, cosuri, etc.

Cine doreste masa musculara, trebuie sa aplice testosteronul sub control medical, un doctor o sa iti ofere o lista de medicamente paralele care trebuiesc luate pentru a lupta impotriva altor probleme, gen zinc, fier, nu stiu ce pastile, etc. Plus ca odata pe saptamana trebuie sa iti iei sange.

Am o cunostinta care trage la fiare profesionist, isi baga steroizi deoarece cand ajungi la un punct anume, muschiul nu se mai dezvolta si are nevoie de ajutoare precum testosteronul, astfel ca alimenteaza cu testosteroni aplicati de un cabinet medicinal, pe langa asta trebuie sa inghita o gramada de alte pastile ca sa nu ii cada parul si alte rahaturi, plus ca in fiecare saptamana se duce la control de sange sa vada daca valoriile in corp sunt ok.

Eu zic ca e periculos si nu e de joaca cu asa ceva.

Cam multe efecte negative  ,doar pentru barba

#14
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011

View PostRay25tm, on 03 august 2017 - 16:10, said:

Nu stiam asta ,eu vad barbati care au barba si sunt tineri

fiecare om are o alta gena, unii mai cu par, altii mai fara, popoarele mai inchise de culoare gen arabii sunt mult mai parosi decat persoanele blonde si deschise la culoare precum nordicii sau asiaticii.

Asa ca asteapta si o sa iti creasca, lu' tata i-a dat barba deasa pe la 35-40 de ani.

#15
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Una peste alta...don't skip leg day.

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbusiness11, on 03 august 2017 - 16:12, said:


fiecare om are o alta gena, unii mai cu par, altii mai fara, popoarele mai inchise de culoare gen arabii sunt mult mai parosi decat persoanele blonde si deschise la culoare precum nordicii sau asiaticii.

Asa ca asteapta si o sa iti creasca, lu' tata i-a dat barba deasa pe la 35-40 de ani.

serios ? dar vocea cum o pot face mai groasa?  masa musculara?

View Postbusiness11, on 03 august 2017 - 16:12, said:


fiecare om are o alta gena, unii mai cu par, altii mai fara, popoarele mai inchise de culoare gen arabii sunt mult mai parosi decat persoanele blonde si deschise la culoare precum nordicii sau asiaticii.

Asa ca asteapta si o sa iti creasca, lu' tata i-a dat barba deasa pe la 35-40 de ani.

Tu ai merita fundita  , foarte bun raspunsul

#17
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011

View PostRay25tm, on 03 august 2017 - 16:15, said:


serios ? dar vocea cum o pot face mai groasa?  masa musculara?



Tu ai merita fundita  , foarte bun raspunsul


ce varsta ai?

femeile au probleme cu sanii, cu fundul, cu buzele si se pare ca barbatii din anul 2017 au probleme cu vocea si cu barba.

Banuiesc ca ai pana in 16 ani, este normal sa nu ai nici barba nici vocea unui urs, asteapta si lasa timpul sa treaca si nu pune mana pe rahaturi de steroizi si testosteron ca o sa iti blestemi zilele.

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbusiness11, on 03 august 2017 - 16:17, said:



ce varsta ai?

femeile au probleme cu sanii, cu fundul, cu buzele si se pare ca barbatii din anul 2017 au probleme cu vocea si cu barba.

Banuiesc ca ai pana in 16 ani, este normal sa nu ai nici barba nici vocea unui urs, asteapta si lasa timpul sa treaca si nu pune mana pe rahaturi de steroizi si testosteron ca o sa iti blestemi zilele.

27 de anii ,de asta ma mir ,hai daca avem pana in 20 ,dar nu am barba deloc la 27 de ani plus o voce foarte feminima

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate