Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

ce parere aveti despre Serious Gainz

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
ialex2000

ialex2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 20.07.2013
Salut ce parere aveti despre acest produs https://www.amazon.c...ios mass  ? Foloseste cineva ? Ajuta la luat in greutate (KG).Vreau pareri doar de la cunoscatori  pro si contra dar cu argumente clare .Multumesc

P.S : scuze daca nu am postat unde trebuie sunt pe fuga :D

Edited by ialex2000, 01 August 2017 - 10:50.


#2
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017
Nu mai luati toate prostiile, iar daca vrei sa iei  '' kg bune'' mai bine te apuci de sala daca esti prea slab.

Edited by sSorsy, 01 August 2017 - 10:50.


#3
ialex2000

ialex2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 20.07.2013

View PostsSorsy, on 01 august 2017 - 10:50, said:

Nu mai luati toate prostiile, iar daca vrei sa iei  '' kg bune'' mai bine te apuci de sala daca esti prea slab.

Argumente clare de ce spui ca e prostie pentru  ca e mai ieftin ai citit pe cutie ?

Nu e bun pentru ca .............. e bun pentru ca ..............

cand cumperi de la FastFood sau de la supermarketuri numai E-uri alea nu sunt prostii?

P.S: Va rog dati numai raspunsuri legate de produs fara dute la sala mananca mai mult etc

Edited by ialex2000, 01 August 2017 - 11:10.


#4
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Poti sa-ti faci o idee dupa review-urile cumparatorilor, nu sunt tocmai putine.

#5
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 19.12.2012

View Postialex2000, on 01 august 2017 - 10:55, said:



cand cumperi de la FastFood sau de la supermarketuri numai E-uri alea nu sunt prostii?



Pe principiu asta poti lua orice cutie cu chimicale care promite ce te intereseaza pe tine. Ideea era sa faci un progres intr un mod sanatos pt ca la cate nebunii se fac in china... Nu ai garantia ca in salamul cu sunca e doar sunca, dapai intr o cutie cu praf de culori dubioase. Pana la urma e in joc sanatatea ta

#6
ialex2000

ialex2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 20.07.2013
stiu ce zici tocmai de asta am intrebat aici pe forum parerea voastra despre acest produs dar primesc raspunsuri doar pe langa.Vreau 1 raspuns frumos cu explicatie da e bun sau nu e bun pentru ca ...... cineva care e in domeniu care face fitness de ceva timp nu doar asa de a raspunde la subiect

#7
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Nu-mi plac 2 chestii la el:

1. majoritatea carbohidratilor sunt maltodextrina.
2. principala proteina e soia.

Nu as lua un produs cu soia. Daca maltodextrina e mai greu de evitat (desi sunt gainere si fara), fara soia sigur gasesti foarte usor.

#8
ialex2000

ialex2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 20.07.2013
mie mi lea recomandat cineva de la magazin de specialitate a spus ca sunt bune pentru obiectivul meu de aluat cateva kg in greutate datorita caloriilor ridicate.Acuma nu stiu ori ca vrea sa isi vinda si produsele care nu prea sunt vandute ori chiar sunt bune pentru a lua in greutate mai era si varianta cu https://www.amazon.c...ass.  Uitasem la varianta serious gainz 3 cupe se pun la 1 singur shake?Daca beau 2 shake-uri pe zi impart 3 cupe in 2 ?

Edited by ialex2000, 01 August 2017 - 12:27.


#9
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Pentru a adauga cateva kg poti sa mananci niste sunca si iti vei atinge obiectivul Posted Image), avand in vedere ca sunt multe calorii.

Ideea aici era sa adaugi cateva kg cu ceva produse cat mai ok ca si calitate, dar care sa fie si foarte comod de consumat. Intr-adevar, produsul e ok pentru a creste in greutate. Daca vrei doar asta si nu te intereseaza nimic altceva, ia-l fara probleme.

In privinta modului de administrare, o portie (indiferent ca are 3 cupe, 5 cupe, etc) se ia odata. Deci in mod normal, daca iti faci 2 shakerui, vei consuma 6 cupe. Acum, in functie de cat de mult si de repede vrei sa iei in greutate, poti sa iei 6-9-12 cupe pe zi, sau poti sa imparti 3 cupe in 2 shakeuri. Totul depinde de cat de multe calorii vrei sa adaugi (aici trebuie sa fii foarte atent ca intr-adevar sa le adaugi, multi oameni iau un astfel de produs si mananca mai putin iar apoi se plang ca nu functioneaza).

In caz ca te intereseaza o varianta mai sanatoasa, citeste mai departe.

Eu as lua un concentrat proteic (daca o sa cauti pe forumuri, grupuri de profil, toata lumea e impotriva gainer-elor ca acest produs), ceva de genul: http://www.supliment...ein-2-kg-stevia care are o proteina de o foarte buna calitate si un indulcitor mult mai ok. Pui in blender o cupa din asta, 1-2 linguri de unt de arahide si 50-100g fulgi de ovaz. Amestecat cu lapte, o sa ai mai multe calorii decat in cele 3 cupe ale produsului in discutie si vor fi si mai ok pentru sanatatea ta.

Edited by warchilde, 01 August 2017 - 12:57.


#10
ialex2000

ialex2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 20.07.2013
daca pun 3 cupe asta ar insemna 200-250Grame de pudra  + lapte + unt de arahide +miere de albine+fulgi asta ar ajunge peste 3000 calorii la 1 shake asta nu poate sa imi afecteze ficatul sau stomacul ?

#11
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Hai sa incercam altfel :))

Tu acum consumi din mancare (sa zicem) 2.000 calorii si iti mentii greutatea, nu creste, nu scade. Vrei sa cresti in greutate. Recomandat ar fi sa cresti timp de o saptamana cu 500 calorii pe zi, deci mananci ca si acum cele 2.000 de calorii si mai adaugi 500 calorii prin vreunul din modurile de mai sus. Vezi cat iei in greutate. Daca vrei sa cresti mai mult, mai adaugi saptamana urmatoare inca 500 calorii, deci mananci 2.000 calorii si mai adaugi din suplimente 1.000 calorii. Si tot asa pana esti multumit.

Shake-ul ala al tau (de 3.000 calorii !!! ) n-o sa-ti afecteze stomacul, probabil nici ficatul in mod direct. Eu unul insa nu vad de ce ai vrea sa adaugi brusc 3.000 calorii zilnice, dar poate sunt cazuri utile. Eu nu-ti recomand sa o faci si nu as face-o pe pielea mea.

Iarasi, recomandarea mea de supliment+lapte+unt de arahide+fulgi se referea la produsul recomandat de mine si am zis sa pui 1 cupa, nu 3! ca sa ajungi la ceva asemanator produsului de care ai intrebat tu, intr-o varianta mai sanatoasa. Nu as adauga la suplimentul tau toate celelalte insa!

#12
ialex2000

ialex2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 20.07.2013
ok mersi mult problema la mine e ca nu ma ingras orcat as manca de aia apelez la in supliment

#13
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Sunt ok si proteinele din soia, contin toti aminoacizii esentiali.

Daca vrei doar sa te ingrasi poti incerca cum zice colegul mai sus, si sa iei doua portii pe zi in plus la ce mananci normal. Caloriile sunt calorii, le poti lua din mancare si bautura, praful asta nu e magic, insa e mai ieftin si mai rapid sa faci un shake ca sa inlocuiesti o masa.

Deci poti lua orice vezi ca are calorii multe, in Ro gasesti Pro Mass la pret bun.

Edited by Mizu, 02 August 2017 - 08:49.


#14
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Da, la proteinele din soia problema nu erau aminoacizii, ci faptul ca are cam mult estrogen pentru un barbat, de cele mai multe ori se obtine din organisme modificate genetic si prin mijloace de prelucrare toxice.

#15
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Cat estrogen contine soia? Contine 0 estrogen. Contine fito-estrogen asa cum contin toate plantele si care nu are efect hormonal la oameni. Nuci, arahide, seminte mananci? De ce?! Contin mai mult fito-estrogen decat soia!
Clinical studies show no effects of soy protein or isoflavones on reproductive hormones in men: results of a meta-analysis.

Stii cat estrogen contin produsele cu origine animaliera? Adica estrogen de mamifer, identic cu cel uman si care se foloseste in terapia umana. Laptele, zerul, carnea? Stii? Afla si spune-ne si noua.

Stiati ca exista sectiune dedicata pentru suplimente, alimentatie pentru sportivi etc.?
https://forum.softpe...-sala-de-forta/
Cateva titluri:
Administrare Mass Gainer
Animal pack
Ajutor ingrasare asistata?
Pareri proteina & creatina?
Shake proteic
Myprotein - Proteine UK
INGRASARE - Alimente bogate in calorii
Crestere masa musculara cu brutal anadrol
Shake proteic pentru a inlocui micul dejun
PINNED  Diete, mese si alimentatie (34 pagini!)

Edited by EXIT, 02 August 2017 - 09:27.


#16
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Relax, daca ar fi totul asa alb/negru in nutritie viata ar fi simpla.

https://labdoor.com/...in-good-for-men

"Everything in moderation. Soy included. Current evidence suggests that excessive intake of soy protein may lead to decreased testosterone/estrogen ratio and attributed side effects in men, with the effect likely mitigated by increasing regularity of physical activity, primarily resistance training."

#17
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View PostA10, on 01 august 2017 - 11:15, said:

Pe principiu asta poti lua orice cutie cu chimicale care promite ce te intereseaza pe tine. Ideea era sa faci un progres intr un mod sanatos pt ca la cate nebunii se fac in china... Nu ai garantia ca in salamul cu sunca e doar sunca, dapai intr o cutie cu praf de culori dubioase. Pana la urma e in joc sanatatea ta

Lol, de unde apareti? Nu moare nimeni de la proteine.

View Postialex2000, on 01 august 2017 - 15:35, said:

daca pun 3 cupe asta ar insemna 200-250Grame de pudra  + lapte + unt de arahide +miere de albine+fulgi asta ar ajunge peste 3000 calorii la 1 shake asta nu poate sa imi afecteze ficatul sau stomacul ?

Daca ai luat-o razna, poti face asta, eu mananc 3000 de calorii pe zi, nu mai vrei sa manci altceva in afara de shake-uri?

#18
JokerVL

JokerVL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 09.11.2014

View Postialex2000, on 01 august 2017 - 10:47, said:

Salut ce parere aveti despre acest produs https://www.amazon.c...ios mass  ? Foloseste cineva ? Ajuta la luat in greutate (KG).Vreau pareri doar de la cunoscatori  pro si contra dar cu argumente clare .Multumesc

P.S : scuze daca nu am postat unde trebuie sunt pe fuga :D
Da, am folosit eu 2 galeti de 5kg fiecare. Parerea mea e ca e bun si isi merita banii, am pus 9 kg in 2 luni cu el, bineinteles ca o sa pui si ceva grasime dar asta e. Am  luat cu aroma de vanilie o galeata  si cirese negre a doua. Ambele au gust mediocru.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate