Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Avengers : Infinity wars part 1 2018

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#73
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012

View Posttyrionpiticul, on 30 aprilie 2018 - 13:07, said:


Se stie de ce, ca sa arate cat de puternici sunt negrii din Wakanda -propaganda corecta politic.  
Evident, da' de data asta nu m-am legat de propaganda corecta politic. Negrii din Wakanda puteau sa fie la fel de grozavi daca se bateau cu niste aliens cu aspect mai futurist. Consider ca aici au dat dovada de lipsa de creativitate. Poate subiectivitatea mea e de vina, care nu apreciaza orcii nici la ei acasa, in LOTR.

#74
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008
Pentru cei ce se întreabă cum de nu l-a ucis pe Thor, răspunsul e foarte simplu : mai avea rate la ciocan, la banca la care Thanos e acționar majoritar ! Na ! :)

#75
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
L-am vazut si eu, e bun, dar sunt ceva faza din trailer pe care nu le-am vazut in film...
Attached File  adadsdasdsadascsafd.jpg   145.92K   33 downloads
Asta cand e in film?

#76
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Sigur nu e in film, ca Hulk nu a vrut sa mai apara dupa ce si-a luat bataie la inceput.

#77
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008

View PostDaniJ90, on 02 mai 2018 - 12:02, said:

L-am vazut si eu, e bun, dar sunt ceva faza din trailer pe care nu le-am vazut in film...
Attachment adadsdasdsadascsafd.jpg
Asta cand e in film?

Cred că asta e doar o secvență tip promo , ca și posterele filmului.

#78
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Pana la urma care sunt chiar morti? Loki, Gamora si Vision, de care apropo, am fost extrem de dezamagit...

De la minutul 1:59...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B65hW9YYY5A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by DaniJ90, 02 May 2018 - 15:29.


#79
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Cam jumate is morti. Intrebarea e, cati o sa invie?

#80
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
In afara de loki, gamora si vision, toti...si nici cu aia trei nu sunt sigur... :))

#81
c_moldo

c_moldo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.04.2018

View PostDaniJ90, on 03 mai 2018 - 01:52, said:

In afara de loki, gamora si vision, toti...si nici cu aia trei nu sunt sigur... Posted Image)

S-o dus si Bucky al nostru?

#82
andrei_chivut

andrei_chivut

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.04.2018

View Posttyrionpiticul, on 27 aprilie 2018 - 22:09, said:

Loki, Gamora, Vision, Heimdal, Collector  . Era logic ca Gamora sa moara pentru ca are filmari la Avatar 2 si 3.
Restul care se dezintegreaza vor reveni la viata cu siguranta in urmatorul film.
In fond, Spidey   are un film in 2019, Black Panther trebuie sa aiba si el o continuare la ce succes financiar a avut, plus ca afro-americanii il adora,  Star-Lord,Drax, Mantis, Rocket  si cu Groot trebuie sa apara in Guardians of the Galaxy vol. 3
Cat despre restul, in mod sigur vor supravietui si vor mai avea continuari.




Acum m-am intors si eu de la cinema.Din toti actorii, asa cum era de asteptat,  doar Josh Brolin (Thanos) mi-a placut cum a jucat. Ma asteptam sa fie mai crunt, demn reputatiei de Mad Titan, dar avand in vedere ca filmul e mai pentru copii,  s-a descurcat de bine, avand destul sarm si performanta artistica.

N-am inteles cum naiba supereroii respirau pe Titan fara sa poarte casca de astronaut........CUM????

In rest, supereroii s-au purtat ca o adunatura de prostalai pe care chiar ii voiai morti.  Poate doar  Benedict Cumberbatch  (Dr. Strange) s-a straduit ceva mai bine.
Si oarecum Bradley Cooper ca actor vocal (Rocket).  
Thor la fel de idiot ca inainte  (de fapt, chiar multumita lui  o sa avem Avengers 4)  , Captain America aproape cat sa nu-l recunosc, Iron Man la fel de nesuferit ca inainte, Hulk doar pentru 1 minut, in rest acelasi  Bruce Banner asa cum stim noi,  Black Widow cam stearsa (nu inteleg de ce au facut-o blonda, poate pentru alt film),  Hawkeye si Ant Man disparuti,  acelasi Spidey  in ipostaza de catelusul lui  Iron Man, Star Lord parca si asta incepe sa o arda pe alfa-male-ul nemaifiind tipul simpatic,  Drax-  la fel de mascarici ca inainte, Groot-nesuferit si asta, aflat in faza de pubertate, Gamora devine tipa sensibila si plangacioasa, restul.....usor de uitabili.  
Povestea si scenariul sunt  de o abominatie prosteasca
6/10 pentru efecte CGI, cateva glume si Thanos  


De fapt,  fix asa a vrut Dr. Strange sa se intample.  El a spus ca numai o solutie e castigatoare si a aplicat-o, chiar daca asta insemna sa sacrifice jumatate de univers care oricum va fi readus la viata.
Dar a considerat ca numai daca Thanos va obtine toate pietrele infinitului se va gasi o metoda salvatoare care sa-l invinga.  
E vorba de cauzalitate si efect pana la urma, deci gasind toate pietrele infinitului, Thanos tocmai a declansat ceva care il va invinge. Probabil  ca daca nu se intampla asa, Adam Warlock nu-si va face aparitia.  Se stie ca numai el il va putea invinge.  
Ma rog, e o tampenie scenariul, demn de un serial de tip DIGIMON de la 2000 toamna!  
Toti castiga pana la urma si revin la viata in afara de cateva personaje.



Sa nu uit sa spun ca  multe secvente ce apareau in trailere n-au mai aparut in film.

WOW! Atât aş vrea să zic...

#83
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postc_moldo, on 03 mai 2018 - 16:03, said:


S-o dus si Bucky al nostru?
S-a dus, adica asa vor ei sa credem...apare in partea a doua...

Cand am zis ca nu sunt sigur ca au murit nici aia trei, ma refeream in special la Gamora, e de stiut ca in filmele de genul asta nu se moare asa, trebuia o faza mai lacrimogena intre ea si StarLord, un fel de despartire, nu prea cred ca e moarta...

#84
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Posted Image Posted Image
Attached File  31747881_10157603344271840_2467444310526656512_n.jpg   40.07K   74 downloads

#85
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
Ma amuza faptul ca la un film cu super-eroi, plin de chestii SF, uni se intreaba cum respirau aia pe Titan fara costum?!
Plus multe alte intrebari existentiale, ca de ce l-au lasat in viata pe Thor, de ce e aia blonda,de ce aia, de ce cealalta?!
Daca vreti un film de Oscar mergeti la Shape of water sau mai stiu eu ce.
Filmul mi s-a parut bun spre foarte bun pentru un film cu super-eroi.
Batai, efecte speciale, cateva glumite.
La asta m-am asteptat asta mi s-a livrat.

#86
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Am fost de l-am vazut si eu.
Bani cheltuiti foarte bine deoarece a fost un film bun, da' foarte bun !
Chiar nu mi-a venit sa cred cum au reusit americanii sa bage in film "actiune, comedie, drama etc." in cele doua ore.

Acum nu am dispozitia necesara sa fac spoiler, dar spun ca motivul pt. care se putea respira pe planeta lu' Thanos e ca actiunea se petrece intr-un Univers paralel asemanator cu asta al nostru din viata reala.

Revin mai tarziu sa povestesc filmul  Posted Image

#87
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
pai gardienii galaxiei topaie de pe o planeta pe alta si respira fara probleme. la fel e in star wars, star trek, etc. e un latimotiv al filmelor sf. tyrion care isi zice si pitic se asteapta de la un film pt copii sa fie smecheria filmelor de arta. filmele sf abunda dintotdeauna in paradoxuri si nepotriviri. si mie mi s-a parut thanos mai "uman", soft decat era cazul dar pt un film cu batai si explozii nu e cazul sa ne urzicam asa. e divertisment pana la urma, unul putin cam patologic, prea multa violenta.

#88
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Gardienii galaxiei au niste masti pe fata cand ies in spatiu. In rest... sunt oricum extraterestri. Dar la Thanos erau niste oameni acolo, si oamenii stim sigur ca nu pot supravietui in spatiu.

#89
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007
Super filmul.
E ciudat ca am tinut cu Thanos?



#90
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostMizu, on 17 martie 2018 - 09:38, said:

Jumatate din film va fi cu batai si explozii, iar in cealalta jumatate vom avea cate 5 minute de interactiune pentru fiecare din cele 20 de personaje principale. Reteta succesului, prevad ca va rupe in boxoffice.
Zis si facut, 1,157 miliarde in boxoffice Posted Image

Edited by YourFan, 07 May 2018 - 23:30.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate