Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Avengers : Infinity wars part 1 2018

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#19
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Jumatate din film va fi cu batai si explozii, iar in cealalta jumatate vom avea cate 5 minute de interactiune pentru fiecare din cele 20 de personaje principale. Reteta succesului, prevad ca va rupe in boxoffice.

#20
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Ma intreb daca era mai bine sa arate tot filmul interactiunea tuturor personajelor si batalia sa fie vreo 5-10 minute ?
Da' parca s-a zis ca vor fi doua parti din Avengers: Infinity War (2018) ! deci mi se pare logic ca in prima parte va fi o informare si o pregatire a razboiului si in a doua parte se va desfasura actiunea.

Sau daca nu va exista si partea a doua, oare toata povestea va incapea in durata de 2h 36min. a filmului ?

#21
Furiosa

Furiosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2017
La prezentarea Avengers-Infinity War cei de la Marvel au anuntat 2 parti,prima parte in 2018 si a doua in 2019.
Se pare ca lui Robert Downey Jr(Iron Man) i-a expirat intelegerea cu universul Marvel de 10 ani iar Chris Evans(Captain America) nu a mai dorit sa prelungeasca un nou contract. Asta ce am citit pe forumuri/retele socializare etc. Deci e foarte posibil ca cei doi sa moara intr-una din cele doua parti. Cam asta pare sa se inteleaga si din noul trailer aparut ieri dar nu se stie niciodata ce surprize ne mai aduc cei de la Marvel :) Si ca o parere personala cred ca asa ar trebui sa se termine totul si anume cu Iron Man pentru ca tot cu el a inceput nebunia asta frumoasa exact acum 10 ani.

#22
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Oh, si cu alte cuvinte nu o sa se mai faca filme cu super-eroii din benzile desenate (Posted Image ) ?!
Poate asa se vor face din nou filme originale si de calitate, nu inspirate din desene cartonate, idei reciclate etc.

#23
Furiosa

Furiosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2017
Cred ca piata este imensa si atat sa multumeasca pe toata lumea. Filmele din benzi desenate vor continua atat timp cat americanii si numai sunt innebuniti dupa filme de genul.

Marvel a vandut de curand pentru 4 miliarde de dolari cateva caractere celor de la Disney si in acelasi timp au anuntat ca au cel putin 200 personaje ptr urmatorii ani in special pentru filme. Deci...:) nu vei scapa de super-eroi :)

Edited by Furiosa, 17 March 2018 - 15:20.


#24
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Imi place de astia care merg la filmele marvel doar pentru a se putea vaita dupa ca sunt doar batai, explozii si CGI.

#25
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005

View Postsodikezo, on 17 martie 2018 - 01:31, said:

Vai de capul meu, cati actori celebri  bagati in distributie alandala .

Cred ca o sa iasa un FIASCO TOTAL!
E imposibil sa digeri ceva intr-un film de genu' si sa valorifici un personaj. Pare ceva de tip un concert unde se intrunesc toti MANELISTII!

De ce nu pot cei .de la Marvel  sa faca toti filme cu supereroi ca Deadpool? Sau ca Logan? Sau un film mai fara efecte CGI  si mai putin colorat ca Dark Knight. Simplitate frate!

Acolo 2-3 persponaje, un erou, un antagonist cat de cat si aia e....si fara efecte CGI bling-bling si exagerat de colorat ca sa-ti  omoare retina cum am patit-o la ultimul Guardians of the Galaxy 2
Vai de capul tau cat te afecteaza filmele astea! Eu iti recomand sa te uiti doar la filme alb negru si mute.

#26
Furiosa

Furiosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2017
https://m.cinemagia....a-nlocui-39669/

Se pare ca se confirma ce scriam zilele trecute :(

#27
wanilia144

wanilia144

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 25.03.2018

View PostMr. Incredible, on 20 martie 2018 - 22:29, said:

Vai de capul tau cat te afecteaza filmele astea! Eu iti recomand sa te uiti doar la filme alb negru si mute.
Uite ca mi-au placut foarte mult filmele  cu supereroi de calitate ca Dark Knight , Batman din 1989,    Deadpool,  primul film  X-Men ,  Logan , precum si primul Spider-Man si nu erau deloc alb-negru si nici mute!  Cred ca si Watchmen bate la fund orice film din seria Avengers la capitolul logica, scenariu, poveste coerenta, interpretare actoriceasca etc.  
Si ca sa stii, imi plac adaptarile dupa benzile desenate (evident, sa fie de calitate) si am urmarit   desenele  animate cu supereroii Marvel/DC cand eram mic cand erau difuzate pe Fox Kids si Cartoon Network prin 2000.


Doar ca eu spun ca filmele din seria Avengers de la Iron Man, Thor si Captain America  incoace  sunt de un puerilism total pe care nici macar un copil de 8-12 ani cu ceva judecata nu le-ar putea digera!
Nici DC nu-i mai prejos ca s-au stricat de la Man of Steel incoace.





In cazul de fata, e un terci, un talves-valmes total, un ciolobot de actori bagati aiurea si mult CGI de ti se face rau.
Oricum, veti vedea voi ca o sa iasa un fiasco total, mai ales la final cand o sa va lase in ceata  fiindca urmeaza sa mai lanseze si Avengers 4 anul viitor.

View PostFuriosa, on 24 martie 2018 - 11:21, said:

https://m.cinemagia....a-nlocui-39669/

Se pare ca se confirma ce scriam zilele trecute Posted Image

Parca si banuiesc ca o sa-i inlocuiasca cu actori negri si hispanici! Posted Image

Spider-Man o sa fie acusi interpretat de un actor negru,   Captain America  interpretat de  un mexican imigrant ilegal ,  Thor jucat de o femeie, Hulk interpretat de un Gay, Iron Man o sa fie jucat de un gras ratat social ,    ramanand doar Scarlet in rolul lui Black Widow  de supereroina feminista suprema!

#28
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,646
  • Înscris: 09.05.2008

View Postsuper8, on 17 martie 2018 - 14:39, said:

Oh, si cu alte cuvinte nu o sa se mai faca filme cu super-eroii din benzile desenate (Posted Image ) ?!
Poate asa se vor face din nou filme originale si de calitate, nu inspirate din desene cartonate, idei reciclate etc.
Ooo, da, filme originale si de calitate!!
Ia de poftim!
https://forum.softpe...-film-romanesc/

View Postwanilia144, on 25 martie 2018 - 04:24, said:


Spider-Man o sa fie acusi interpretat de un actor negru,   Captain America  interpretat de  un mexican imigrant ilegal ,  Thor jucat de o femeie, Hulk interpretat de un Gay, Iron Man o sa fie jucat de un gras ratat social , ramanand doar Scarlet in rolul lui Black Widow  de supereroina feminista suprema!
+10000000

#29
Furiosa

Furiosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2017
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/trcditUaQJg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

10 ani de la primul film Marvel si o saptamana pana la lansarea Avengers Infinity War cel mai asteptat film al anului!

#30
tyrionpiticul

tyrionpiticul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 20.04.2018
Am cazut pe jos  de ras  la replica cu   I hope they remember you.....
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3DGlk_JAm8U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]







Acum pe bune, voi chiar credeti ca Thanos ii va depasi pe  Darth Vader, Palpatine,   Joker, Lex Luthor, Loki, Voldemort, Sauron, Xenomorph, Megatron, oricare model   malefic Terminator,   Agent Smith si Hannibal Lecter la ferocitate?

NU CRED!  

Ok, hai sa zicem ca majoritatea antagonistilor sunt oameni rationali sau irationali cu care mai poti conversa/negocia/interactiona, spirite malefice sau roboti  ce pot fi vulnerabili si usor de invins , avand puncte slabe.
Thanos in mod sigur are puncte slabe.




Thanos pare un amator pe langa ce ar putea sa faca un Xenomorph pe care il consider cea mai ingrozitoare creatura imaginata vreodata de mintea umana si care e chiar probabil sa existe undeva in galaxia asta un asemenea specimen extraterestru, creat de natura extrema a unei planete sau creat genetic de alte civilizatii pentru scopuri distructive sau stiintifice.

Serios, cred ca in toata istoria cinematografiei si a culturii umane nu s-a putut crea un personaj mai odios ca Xenomorph, un demon in adevaratul sens  al cuvantului.

Edited by tyrionpiticul, 24 April 2018 - 15:50.


#31
tyrionpiticul

tyrionpiticul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 20.04.2018
Si au aparut deja primele informatii SPOILER de la avanpremiera din SUA!

Nu cititi daca nu ati vazut filmul. Va avertizez, nu dati scroll jos!  

Spoiler

Edited by megafanro, 25 April 2018 - 12:43.


#32
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Apreciezi gestul tau cu spoilerul, @tyrionpiticul !
Insa era de asteptat ca prima parte sa lase un gust amar.

Asa e la orice film ! lasa un final tragic si o farama de speranta iar deznodamantul e cu final fericit.
Prima parte din seria Lord of The Ring nu a fost la fel ?

#33
OutofmyMind

OutofmyMind

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.04.2018

View PostMizu, on 17 martie 2018 - 09:38, said:

prevad ca va rupe in boxoffice.

Va avea cele mai mari incasari din istorie, zic io.

In alta ordine de idei, bun gasit via CG.

#34
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,944
  • Înscris: 12.07.2008
E și Chuck Norris ?

#35
tyrionpiticul

tyrionpiticul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 20.04.2018

View Postsuper8, on 25 aprilie 2018 - 11:38, said:

Apreciezi gestul tau cu spoilerul, @tyrionpiticul !
Insa era de asteptat ca prima parte sa lase un gust amar.

Asa e la orice film ! lasa un final tragic si o farama de speranta iar deznodamantul e cu final fericit.
Prima parte din seria Lord of The Ring nu a fost la fel ?


Nu e vorba despre cat de tragic sau cat de fericit e finalul.E vorba de scenariul in sine fiind un alt film generic cu supereroi care va avea un happy end .In prima parte e tragedie, inamicul invinge, aia buni sunt coplesiti, in a doua parte e cu final fericit. Eu sunt cam satul de chestile astea. Plus ca asa cum s-a mai spus,  producatorii nu renunta asa usor la personajele principale (adica  sunt ucisi doar doi eroi si aia neimportanti, ca restul eroilor e de asteptat sa supravietuiasca fiindca au contracte cu MCU  si dupa 2020).
De ce nu avem mai multe filme cu supereroi care sa aiba de exemplu un final ca-n Deadpool?  nici tragic, nici fericit, ci GRI!



View PostOutofmyMind, on 25 aprilie 2018 - 12:01, said:

Va avea cele mai mari incasari din istorie, zic io.


Nu cred si nici nu are sanse.   In afara de Thanos, nu cred ca distibutia uriasa de actori celebri  in filmul asta   sa produca un HYPE si niste asteptari comparabile cu primul Avengers in 2012.  Dimpotriva, distributia uriasa mai mult extenueaza spectatorii si face filmul dificil  de urmarit. Si degeaba interpreteaza Thanos bine daca scenariul nu-i permite sa-si foloseasca puterile la capacitati maxime si sa comita ororile pentru care este recunoscut in benzile desenate ca TITANUL NEBUN.
S-a confirmat ca nu toti supereroii si personajele anuntate vor aparea in acest film, ceea ce pentru multi fani e dezamagitor.
Dar daca  va depasi la box-office global   petardele de Jurassic World si Star Wars 7 si ajunge pe locul 3,   eu unul ma declar multumit ca nu s-a tampit atat de tare audienta cinematografica  .
Daca depaseste insa Titanicul si Avatarul, e cam grav, ceea ce inseamna ca ne asteapta inca 50 de ani de filme cu supereroii Marvel si nu mai scapam de Robert Downey si glumitele lui in rolul de Iron Man pana la pensionare.
OFICIAL,  Avengers Infinity Wars  este pe locul 4 in topul celor mai scumpe filme din istorie dupa Justice League si Piratii din Caraibe 3 si 4.
List of most expensive films - Wikipedia

Ce pot sa zic...asta a ajuns Hollywoodul.


View Postramurel, on 26 aprilie 2018 - 09:03, said:

E și Chuck Norris ?
Ala mai lipsea intr-adevar.
Dar in schimb, il ai pe Vin Diesel in rolul lui Groot.

Pana una alta, iata rezumatul filmului pe  Wikipedia   (SPOILER : pentru cine nu a vazut inca filmul, sa nu acceseze link-ul)
Avengers: Infinity War - Wikipedia
Cam dezamagitor  personajul jucat de Peter Dinklage. Ma asteptam la mai mult, sa fi fost antagonist mai cunoscut, nu  un simplu pitic nordic care apare doar 2-3 minute.

Scorul pe rotten tomatoes e unul cam scazut contrar asteptarilor:86%
Avengers: Infinity War (2018) - Rotten Tomatoes

E de asteptat sa scada si scorul de pe IMDb, avand momentan 9.

Edited by tyrionpiticul, 26 April 2018 - 14:02.


#36
tyrionpiticul

tyrionpiticul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 20.04.2018
Daca ar fi sa fac un top al filmelor MCU vazute la cinema si la TV in ultimii 10 ani, sincer, nici cu anterioarele nu mi-e rusine.Au devenit tot mai previzibile si superficiale, exceland doar la efecte vizuale.
Pentru mine, cel mai bun film MCU ramane primul Iron Man, singurul film care a avut un scenariu cat de cat normal si bine lucrat, care n-a apelat la propaganda corecta politic supra-exagerata , existand un echilibru intre cascadorie si efectele CGI ,avand si ceva replici memorabile si actori care si-au interpretat rolurile excelent.

De la Iron Man 2 insa s-au prostit producatorii. Iron Man 2  a fost o abominatie  enervanta de plictisitoare si plina de publicitate si glume proaste la orice colt unde il vedeam pe Tony Stark facand cu totul altceva , mancand gogosi si pisandu-se in armura la o betie cu gagicile si jucandu-se cu hologramele, avand doar 25 de minute de actiune in cele 2 ore de film.
Iron Man 3 a fost o alta abominatie unde se punea accent mai mult pe "omul" , dar degeaba, avand un final tipic de film din categoria B si care culmea, a scos incasari de 1 miliard.   Cred ca am vazut filme SF proaste cu scenarii mult mai complexe.Final mai prost insa cred ca n-am vazut in viata mea la un alt film cu buget.


Thor 1 a fost cat de cat decent la capitolul poveste , poate chiar exceptional pentru fete si avand in sfarsit un antagonist mai carismatic ca Loki. Thor Dark World a fost o plictiseala totala demna de uitat, dar o placere pentru fete , iar Thor Ragnarok a fost o bataie de joc, prea mult umor la tot pasul si haz de necaz, avand senzatia ca ma uit la un film retro prost de la 1990 vara.

Captain America First Avenger a fost decent , dar plictisitor,  Captain America Winter Soldier a avut ceva suspans, dar cu faze cam de tot rasul-plansul, si Captain America   Civil War care a fost un fel de "tara, tara, vrem ostasi"  cu aceeasi poveste ca-n Batman v Superman. Pacat de intriga totusi...





The Incredible Hulk - o incredibila plictiseala, Ant Man a fost distractiv, Dr. Strange a fost   un spectacol vizual, avand un protagonist jucat exceptional, iar Spider-Man Homecoming  si Black Panther au dat-o prea tare in extrema corectitudinii politice, fiind niste filme superficiale .

Guardians of the Galaxy vol.1 a fost o comedie spatiala de neuitat , poate ultimul  film decent de la MCU, dar Guardians of the Galaxy vol. 2 a dat-o prea tare in prostioare pentru prescolari si prea mult CGI.


Avengers a fost cam plictisitor avand doar 30 de minute de actiune si prea multa vorbaraie ca sa-mi demonstreze mie cat de divizati sunt supereroii intre ei, iar Avengers Age of Ultron a fost ceva usor de uitat si m-a facut sa cred ca Tony Stark e adevaratul antagonist.
Serios, Tony Stark si tacsu in mare masura au produs cele mai multe distrugeri, alaturi de SHIELD.   Thanos se vrea de altfel un fel de pedeapsa divina pentru pacatele acestora si un indreptator moral.  





Cam singurii antagonisti memorabili ar fi Loki, Red Skull si nenea ala din primul Iron Man. Ca de Mandarin si-au batut joc, in rest numai personaje negative banale care stiau ca vor fi batute.

Sa vedem cum o sa fie Thanos , fiind al nu stiu catelea antagonist CGI, ceea ce mi se pare trist.

Edited by tyrionpiticul, 26 April 2018 - 16:47.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate