Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

CTI unibuc intrebare cu privire la planul de invatamant

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
pesteauriu

pesteauriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 30.05.2017
http://fmi.unibuc.ro...F_2014-2018.pdf

Ma uitam acum peste el sa vad mai clar ce si cum, si cand colo vad in semestrul 1 fizica.Asta inseamna electronica, sau si mecanica/termo/altele?Nu de alta insa eu nu am dat asta la bac, nu le-am repetat de mult si nici nu ma pasioneaza niciuna in afara de prima mentionata....

#2
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
este electronica si electricitate. sau, asa era cand am terminat eu in 2013. in anul 2 parca este un an intreg de electronica, anul 1 electricitate

#3
eXpert1337

eXpert1337

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 29.02.2012
Semestrul 1 se face in prima parte mecanica, in a doua electricitate la fizica. Nu se trece greu, stai linistit.

#4
catalin7331

catalin7331

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 07.09.2014

View PosteXpert1337, on 17 iulie 2017 - 18:49, said:

Semestrul 1 se face in prima parte mecanica, in a doua electricitate la fizica. Nu se trece greu, stai linistit.

View Postpupama, on 17 iulie 2017 - 15:09, said:

este electronica si electricitate. sau, asa era cand am terminat eu in 2013. in anul 2 parca este un an intreg de electronica, anul 1 electricitate

Imi dau seama ca vorbiti din experienta.
La ce materii e pericol mare de restante, in primul an? Si daca aveti sfaturi pentru un viitor student... Multumesc anticipat!

#5
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
pe vremea mea, pericol mare era la electronica, la baze de date SGBD, si la CCNA a fost greu dar merita invatat, a mai fost si o materie in anul 4, foarte inutila, ceva cu statistica matematica insa foarte nesimtita....sunt constient ca in 4 ani programa s-a schimbat (sper)....ah, si la vremea aia nu era acreditata, functiona independent nu ca sectie de la mate-info, ci sub departamentul credis al unibuc, eu am dat licenta la Craiova desi am facut facultatea la CTI la unibuc

Edited by pupama, 18 July 2017 - 11:19.


#6
eXpert1337

eXpert1337

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 29.02.2012
Eu tocmai am terminat anul 1 si pot sa iti spun ca "periculos" este la programare orientata pe obiecte si structuri de date si algoritmi (au picat 60-70% din serie), dar daca inveti si iti place, nu o sa ai probleme. Daca mai ai alte intrebari legate de facultate iti raspund cu placere.

View Postpupama, on 18 iulie 2017 - 11:19, said:

..ah, si la vremea aia nu era acreditata, functiona independent nu ca sectie de la mate-info, ci sub departamentul credis al unibuc, eu am dat licenta la Craiova desi am facut facultatea la CTI la unibuc
intre timp s-a obtinut acreditarea definitiva si pentru CTI (prin 2015 daca nu ma insel)

Edited by eXpert1337, 19 July 2017 - 11:38.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate