Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Aparat UV impotriva mustelor profesional

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
lokoman

lokoman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 02.06.2006
Salutare !  Va rog sa ma ajutati cu un furnizor care comercializeaza aparate cu UV impotriva mustelor de genul cum sunt montate in Metro sau Selgros la carmangerie.

Nu vreau ieftinituri pe care scrie Profesional si costa 150 lei pentru ca se ard repede neoanele si nu se pot schimba.

Vreau ceva profesional in adevaratul sens al cuvantului.

Multu !

#2
vvally

vvally

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.02.2016
Adevarul este că alea de la Auchan sunt de doi lei

#3
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Eu am unul luat de la Brico acum 4 ani. Merge perfect si acum, desi nu am dat mai mult de 200 de lei pe el. Curenteaza tot ce prinde: tantari, muste, albine, bondari. Si de 4 ani sta afara in foisor, si vara si iarna.

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
Pana la urma e un neon cu UV inconjurat de sarme sub tensiune.

Nu e chiar tehnologie NASA.

#5
vvally

vvally

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.02.2016
Tensiunea din sârme le omoară și UV-ul le atrage?

#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003
Cam asa ceva... totusi nu e chiar cea mai buna tehnologie, pentru unii e catching sa vezi explodand gâzele enervante dar lasa resturi prin jur si prinde si insecte care sunt utile mediului, in plus daca tantarii sunt infometati nu prea trag la UV cand detecteaza CO2 in zona (respiratia umana).

Edited by andreic, 16 July 2017 - 21:42.


#7
lokoman

lokoman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 02.06.2006
Problema mea este ca aparatul asta, agatat pe tavan, este legat direct la instalatia de iluminat si cand se aprind becurile se aprinde si el.  Functioneaza 16 ore pe zi 7 din 7.   Daca se tot ard neoanele trebuie sa chem electrician sa-l desfaca, sa-l arunc si sa pun altul.  Am intrebat in Metro si alea care sunt montate la ei la carne merg de ani buni si nu au nici pe dracu. Dar alea sunt modele robuste de inox cu neoane mai serioase.  Ceva de genul ala vreau.  Si angajatii din Metro habar nu au de unde sunt achizitionate.

#8
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Un insectocutor bun are tuburi de la 20 w in sus si aria mare de acoperire peste 200 mp .

#9
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 lokoman, on 17 iulie 2017 - 07:00, said:

Am intrebat in Metro si alea care sunt montate la ei la carne merg de ani buni si nu au nici pe dracu. Dar alea sunt modele robuste de inox cu neoane mai serioase.  Ceva de genul ala vreau.  Si angajatii din Metro habar nu au de unde sunt achizitionate.

Pai.. in 90% cazuri scrie ceva pe ele. Iti notezi si cauti pe net.  Erau intr-o perioada prin fostul magazin REAL niste aparate produse de Silvandersson (Suedia) pe baza de emisie de carbon, lampi si ventilator, astfel incat insectele erau invitate intr-o cutie, din care nu mai reuseau sa iasa si mureau acolo. Modelul ala mi s-a parut bun - desfaceai cutia, aruncai la gunoi... Din pacate brandul acela a cam disparut de pe piata...

Edited by rosix, 17 July 2017 - 13:40.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate