Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Ce sfarsit de film v-a impresionat si v-a marcat cel mai mult?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
mihai_9600

mihai_9600

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.05.2005
Apocalypto de Mel Gibson - am avut un oarecare soc la final cand am vazut corabia cu panze pentru ca actiunea triburilor din film nu fusese incadrata deloc in timp. Putea la fel de bine sa fie in 2000 BC.

#38
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,794
  • Înscris: 17.01.2012
Le Salaire de la Peur (1953). Un film excelent, cu un final plin de o ironie amara. Imi amintesc si astazi sentimentul de frustrare cu care am ramas dupa ce l-am vazut.

#39
Adutzu2

Adutzu2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 12.07.2017
Happy New Year (2014) 10/10
Mi-a ramas in amintire ca cel mai complex film pe care l-am vazut vreodata (actiune, arte martiale, sf, jaf, hacking, comedie, drama, suspans, iubire, razbunare, dans, muzica, spectacol etc)
Mi-a placut la nebunie ce sa mai zic. La inceput nu pare cine stie ce, dar de la jumate incolo devine din ce in ce mai interesant.
M-am referit la tot filmul. Sfarsitul e emotionant, neasteptat, impresionant si spectaculos.

Edited by Adutzu2, 16 July 2017 - 14:44.


#40
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Seniorii spatiului (Space Cowboys): scena de final in care Tommy Lee Jones ramane singur pe Luna, privind Pamantul.

Un mic trailer:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WjIMiGb_tmM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si aici scena respectiva:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hWZgrCcMbyg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#41
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Bineinteles filmul the game cu michael douglas. L-am vazut in anul 2012 si atunci m-a impresionat incat cateva luni m-am gandit la film.

Old boy varianta in engleza. Cine l-a vazut, stie.
Shuter island. Leonardo di caprio joaca bine oricum in orice film il pune
Scarface m-a impresionat tot filmul


The orphan ca aia mica era de fapt adult.
The sixth sence ca era mort bruce wilis
Si mai era un film cu o fata ce s-a intors acasa si s-a intalnit cu sora-sa si mergeau la inotat si aveau ceva cu mama lor vitrega si sfarsitul era ca de fapt sora-sa a murit intr-un incendiu si totul era in capul ei.
Si cateva filme cu sandra bullock. Unul dintre ele ea s-a dus sa locuiasca intr-un far pe o insula si altul cand ia murit un copil. Nu mai stiu cum se numesc :(


#42
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010

View Postmilovme, on 22 iulie 2017 - 21:30, said:

Si mai era un film cu o fata ce s-a intors acasa si s-a intalnit cu sora-sa si mergeau la inotat si aveau ceva cu mama lor vitrega si sfarsitul era ca de fapt sora-sa a murit intr-un incendiu si totul era in capul ei.
The Uninvited (2009)

View Postmilovme, on 22 iulie 2017 - 21:30, said:

Si cateva filme cu sandra bullock. Unul dintre ele ea s-a dus sa locuiasca intr-un far pe o insula si altul cand ia murit un copil. Nu mai stiu cum se numesc
Este unul si acelasi, dar joaca Demi Moore. Half Light (2006)

Cand mai cauti filme, te rog sa postezi in topicul dedicat.

#43
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010

View PostJurasikMan, on 01 iulie 2017 - 18:07, said:

Niciunul , Stiu ca-s doar filme . Care este diferenta dintre intelgenti care raman marcati dupa un film ( oricare ar fi el ) si babele care plang la filme indiene si telenovele braziliene ?
Exista filme care imi plac ...dar atat .
Numeste doua filme care ti-au placut cu final neasteptat, te rog, apoi iti recomand si eu doua. Unul dintre ele sigur te va lasa cu gura cascata (la propriu).

#44
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,177
  • Înscris: 16.10.2008
Mai sunt genul de filme care evolueaza mai mult in ton de usoara comedie ,replici nostime ,situatii oarecum bizare si hazlii si 3 minute de final tragic intorc totul pe dos.
Two Lovers And A Bear(2016)

#45
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,559
  • Înscris: 05.11.2009
nu e ultima scena, dar e aproape ultima scena, cea din children of men, scena cu bebelusul, si acum imi da fiori pe sira spinarii cand o vad, motivul fiind ca se vede pe fetele oamenilor , adoratia aproape divina/uimirea fara de margini pe care o au fata de copil, intr-o lume in care nu mai fusesera vazuti/auziti bebelusi de o perioada lunga de timp.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Y5vmo_oUnJo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vanitty, 13 May 2019 - 19:20.


#46
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
Saving Private Ryan

#47
asiral08

asiral08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 30.03.2012
Click cu Adam Sandler. Un film pe care-l revăd de fiecare data cu aceeași emoție.

Fluke, o minune de cățel, de câte ori îl vad, am un mod în gat și câteva lacrimi care se preling ușor pe obraz.

Și bineînțeles - 25 de grade cu un Paul walker convingător.



#48
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Old boy

#49
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 01.04.2021
Pe mine m-a impresionat mult cînd am prima oară  Vânătorul de cerbi-1978- cu Robert de Niro

#50
Cellini60

Cellini60

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.10.2022
"The Loneliness of the Long Distance Runner"
(Singuratatea alergatorului de cursa lunga)
...si nu doar finalul, ci tot filmul!

#51
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 03.02.2010
Planeta maimuțelor, văzut în copilărie, scena de final când eroul realizează că nu se află pe altă planetă, ci pe pământ, cândva în viitor.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mDLS12_a-fk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Și, tot în copilărie, celebra scenă din Star Wars V: Luke, I am your father!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_nSvn54WCxY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate