Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 votes
  • Please log in to reply
13270 replies to this topic

#19
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Hal de conferinta au sarit aia cu gura pe ei si totul s-a transformat intr-o dezbatere pe tema tarife, taxe roaming. Streamul de facebook merge muci.

#20
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

Vizualizare mesajLenevo, pe 27 iunie 2017 - 09:59, a scris:

Mai putin ca nu prea ai semnal cum iesi din oras... Sau ca nu iti apar apelurile pierdute.
Probabil nu ai fost iesit din oras de mult timp...

Activeaza http://www.rcs-rds.r...peluri-pierdute

#21
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008

Vizualizare mesajLenevo, pe 27 iunie 2017 - 09:59, a scris:

Mai putin ca nu prea ai semnal cum iesi din oras... Sau ca nu iti apar apelurile pierdute.
Eu am semnal oriunde m-as duce in judetul Olt, chiar si in comunele fara infrastructura de comunicatii fixe sau asfalt.

#22
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
pana la urma, au lansat VOLTE sau nu, comercial? de cand va functiona si de cand va fi activ si VoWifi ?

#23
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

Vizualizare mesajCiubex, pe 27 iunie 2017 - 10:22, a scris:

VOLTE nu tine de DigiMobil, a tot mentionat cel ce tine discursul ca-i vorba de apeluri de voce pe suport de 4G.
VOLTE = Voice Over LTE.
Cum adica? 4G-ul de la DigiMobil nu tine de DigiMobil?

#24
yesHOST

yesHOST

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 21.12.2014
De la sfarsitul acestei veri, Digi Mobil va oferi utilizatorilor sai serviciul Voce 4G, prin tehnologia VoLTE si Voce Wi-Fi, utilizând tehnologia VoWiFi.
http://www.rcs-rds.ro/volte-vowifi

Edited by yesHOST, 27 June 2017 - 11:01.


#25
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005

Vizualizare mesajcristi712, pe 27 iunie 2017 - 10:57, a scris:

Vizualizare mesajCiubex, pe 27 iunie 2017 - 10:22, a scris:

VOLTE nu tine de DigiMobil, a tot mentionat cel ce tine discursul ca-i vorba de apeluri de voce pe suport de 4G.
VOLTE = Voice Over LTE.
Cum adica? 4G-ul de la DigiMobil nu tine de DigiMobil?
Ce-am scris eu si ce-ai inteles tu, am mentionat undeva ca 4G-ul de la DigiMobil nu tine de DigiMobil? Chiar ai citat mesajul meu si tot nu ai putut sa intelegi ca tehnologia VoLTE este o tehnologie specifica oricarei retele ce suporta 4G, nu tine de operatorul de telefonie mobila DigiMobil.
Operatorul de telefonie mobila poate implementa aceasta tehnologie in serviciul 4G ce-l detine.
Nu cei de la DigiMobil au patentat sau dezvoltat aceasta thenologie, ei doar o pot sau nu folosi, atat.
Nu stiu cum sa-ti explic altfel sa intelegi.

Edited by Ciubex, 27 June 2017 - 11:08.


#26
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Aici.

Attached Files



#27
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,417
  • Înscris: 16.05.2007

Vizualizare mesajvince085, pe 27 iunie 2017 - 09:53, a scris:

conferinta e in camara la Tesari ?

#28
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005
Poate se afla APN-ul de Ims sa testăm și noi cum merge volte.. cineva care e mărinimos de la Digi poate ne dă numele �..

#29
dd13

dd13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 12.01.2017

Vizualizare mesajLenevo, pe 27 iunie 2017 - 09:59, a scris:

Mai putin ca nu prea ai semnal cum iesi din oras...
De asta trebuie completat si cu VoWiFi (asa se cheama?), astfel incat sa poti utiliza serviciile de voce si in zonele/cladirile in care nu ai acoperire Digi, dar ai net prin WiFi.

Vizualizare mesajMembruAnonim, pe 27 iunie 2017 - 10:22, a scris:


Pe iPhone cred ca e cel mai usor de implementat...
Asta-i avantajul cand o companie are doar o mana de versiuni de produse, nu un catralion cum se intampla in ecosistemul Android.

Apropo, VoWiFi, in teorie, ar putea fi folosit si in afara tarii? Din cate stiu eu, operatorii au obiceiul sa blocheze in practica acest serviciu cand incerci sa-l utilizezi cu un IP de alta tara. De exemplu ar fi de mare ajutor in Republica Moldova, unde roamingul e extrem de scump, insa cam orice cafenea/crasma/restaurant are hotspot WiFi gratuit.

#30
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
VoWiFi merge doar daca ai digi net fiberlink. Scrie pe site.

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu cred ca va fi limitat VoWiFi la netul fix RDS, cred ca e pur comerciala exprimarea de pe site, e un exemplu pentru a fi usor de inteles.

Edited by MembruAnonim, 27 June 2017 - 11:35.


#32
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Adică vor abandona Digi.Oriunde?

#33
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

Vizualizare mesajdd13, pe 27 iunie 2017 - 11:30, a scris:

De asta trebuie completat si cu VoWiFi (asa se cheama?), astfel incat sa poti utiliza serviciile de voce si in zonele/cladirile in care nu ai acoperire Digi, dar ai net prin WiFi.


Asta-i avantajul cand o companie are doar o mana de versiuni de produse, nu un catralion cum se intampla in ecosistemul Android.

Apropo, VoWiFi, in teorie, ar putea fi folosit si in afara tarii? Din cate stiu eu, operatorii au obiceiul sa blocheze in practica acest serviciu cand incerci sa-l utilizezi cu un IP de alta tara. De exemplu ar fi de mare ajutor in Republica Moldova, unde roamingul e extrem de scump, insa cam orice cafenea/crasma/restaurant are hotspot WiFi gratuit.


"Pentru a beneficia de apelul 4G, trebuie sa te afli in aria de acoperire 4G si sa ai un telefon compatibil cu tehnologia VoLTE. Poti apela prin tehnologia VoLTE doar national." Scrie pe pagina lor, eu personal nu mai pot sa dorm pana nu vine Volte peste mine, deja visez numai in 4D,

#34
dd13

dd13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 12.01.2017

Vizualizare mesajYOUR_GOD, pe 27 iunie 2017 - 10:09, a scris:

Ne laudam cu carute de net, dar oamenilor nu le suna telefoanele in buricul targului... Cool. In loc sa optimizam ce avem, ne intindem cat o pomana rromeasca, de nu vom mai putea niciodata deveni competitivi si calitativi.
Pai tocmai prin mutarea a cat mai multor abonati pe reteaua 4G se descongestioneaza reteaua 3G. Mie acum telefonul imi sta pe 3G 2100 MHz afara si pe 3G 900 MHz in casa. Daca VoLTE si VoWiFi vor functiona bine, urmatorul meu telefon va avea si LTE banda 38 astfel incat va sta pe 4G 2600 MHz afara si pe WiFi in casa. Deci reteaua mobila va fi mai libera. ;)

#35
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005
Un avantaj imens pentru Digi ar fi implementarea VoWiFi , ar rezolva foarte multe probleme in zonele cu semnal deficitar.

#36
dd13

dd13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 12.01.2017

Vizualizare mesajKyKyKyKy, pe 27 iunie 2017 - 11:35, a scris:

Adică vor abandona Digi.Oriunde?
Pe Digi.Oriunde nu poti primi apeluri decat de la alti utilizatori ai aplicatiei. VoWiFi e clar superior, insa sper sa nu fie limitat de catre Departamentul "Marketing".

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate