Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

porcusorii de guineea

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Merybird

Merybird

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.06.2017
hai ca numai cu animalele sunt!!Posted Image  am cumparat de la o fata(de pe net) doi porcusori de guineea. am specificat sa fie de acelasi sex, iar ea mi-a spus ca sunt ambele femele. Na surpriza! numai unul era fata, si asta am aflat abea dupa ce au facut imperecherea, habar nu aveam cum trebuie despartiti dupa 3-4 saptamani, si s-au imperecheat! acum ce fac??? pe  deasupra mai sunt si frati

#2
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostMerybird, on 19 iunie 2017 - 20:49, said:

hai ca numai cu animalele sunt!!Posted Image  am cumparat de la o fata(de pe net) doi porcusori de guineea. am specificat sa fie de acelasi sex, iar ea mi-a spus ca sunt ambele femele. Na surpriza! numai unul era fata, si asta am aflat abea dupa ce au facut imperecherea, habar nu aveam cum trebuie despartiti dupa 3-4 saptamani, si s-au imperecheat! acum ce fac??? pe  deasupra mai sunt si frati
De unde stii ca sunt frati?

Cumva de la vanzator?

Acelasi care te-a mintit in privinta sexului lor?

#3
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Pana si fetitele sunt samsari pe oaleix Posted Image

Acum serios, luand-o logic, nu aveau cum sa se imperecheze fiind frati, adica oricum nu rezulta nimic, avand acelasi cromozom sexual. Numai la caini ce este posibil si atat pana acum.

Edited by Erwin_Rommel, 19 June 2017 - 21:31.


#4
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Nu trebuia sa dai bani pe ei, se dau gratis la adopite. Am avut si eu unul, numai manca si a murit, a trait abea 2 ani.
O sa plangi mult dupa ei :(,mai ales daca esti acasa cand se intampla.

Ai mare grija de ei! Trebuie sa le dai o legatura de patrunjel pe zi si jumatate de morcove, si apa la discretie sa aiba, sa ii tii in rumegus sa le faci curat de 2 ori pe saptamana, e raspundere mare cu ei.Cauta din timp un veterinar care se pricepe in zona, un cabinet calumea, ca o sa plangi rau cand se chinuie...vezi daca numai mananca, la veterinar cu el si injectie cu vitamine si minerale.

#5
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,219
  • Înscris: 05.06.2002

View PostErwin_Rommel, on 19 iunie 2017 - 21:31, said:

Pana si fetitele sunt samsari pe oaleix Posted Image

Acum serios, luand-o logic, nu aveau cum sa se imperecheze fiind frati, adica oricum nu rezulta nimic, avand acelasi cromozom sexual. Numai la caini ce este posibil si atat pana acum.
si la faraoni.

#6
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postalexandrualexww2, on 19 iunie 2017 - 21:39, said:

Nu trebuia sa dai bani pe ei, se dau gratis la adopite. Am avut si eu unul, numai manca si a murit, a trait abea 2 ani.
O sa plangi mult dupa ei Posted Image,mai ales daca esti acasa cand se intampla.

Ai mare grija de ei! Trebuie sa le dai o legatura de patrunjel pe zi si jumatate de morcove, si apa la discretie sa aiba, sa ii tii in rumegus sa le faci curat de 2 ori pe saptamana, e raspundere mare cu ei.Cauta din timp un veterinar care se pricepe in zona, un cabinet calumea, ca o sa plangi rau cand se chinuie...vezi daca numai mananca, la veterinar cu el si injectie cu vitamine si minerale.
Bai tu scrii cu picioarele desi esti bine intentionat : nu mai mananca ; numai mananca inseamna cu totul altceva ; nu mai zi de morvovE ...

#7
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

View PostMerybird, on 19 iunie 2017 - 20:49, said:

hai ca numai cu animalele sunt!!Posted Image  am cumparat de la o fata(de pe net) doi porcusori de guineea. am specificat sa fie de acelasi sex, iar ea mi-a spus ca sunt ambele femele. Na surpriza! numai unul era fata, si asta am aflat abea dupa ce au facut imperecherea, habar nu aveam cum trebuie despartiti dupa 3-4 saptamani, si s-au imperecheat! acum ce fac??? pe  deasupra mai sunt si frati

Intrebarea e... cum ai luat porcusorii? Ti i-a trimis prin posta?

View PostBaxon, on 20 iunie 2017 - 00:09, said:

Bai tu scrii cu picioarele desi esti bine intentionat : nu mai mananca ; numai mananca inseamna cu totul altceva ; nu mai zi de morvovE ...

Omul a dat un sfat, cam singurul de pe topic, hai sa nu ne luam de el...

#8
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Dupa 5000 de pagini de redactat si editat, cu toti alogenii si cioretul din jud CT....care nu stiu sa scrie sau sa citeasca...dupa o zi de munca cu ei, nu prea ma mai intereseaza cum scriu eu pe net, ma intereseaza mai mult sa scriu corect la munca si in documente, nu pe net, unde am venit sa ma relaxez ,nu sa ma stresez cu gramatica.

#9
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View PostGlontzZz, on 20 iunie 2017 - 08:01, said:

Omul a dat un sfat, cam singurul de pe topic, hai sa nu ne luam de el...


#10
pimi

pimi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 15.01.2007
erwin
mai zi-ne cu cromozomul sexual .mai invatam si noi de astea folclorice

#11
Merybird

Merybird

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.06.2017

View Postalexandrualexww2, on 19 iunie 2017 - 21:39, said:

Nu trebuia sa dai bani pe ei, se dau gratis la adopite. Am avut si eu unul, numai manca si a murit, a trait abea 2 ani.
O sa plangi mult dupa ei Posted Image,mai ales daca esti acasa cand se intampla.

Ai mare grija de ei! Trebuie sa le dai o legatura de patrunjel pe zi si jumatate de morcove, si apa la discretie sa aiba, sa ii tii in rumegus sa le faci curat de 2 ori pe saptamana, e raspundere mare cu ei.Cauta din timp un veterinar care se pricepe in zona, un cabinet calumea, ca o sa plangi rau cand se chinuie...vezi daca numai mananca, la veterinar cu el si injectie cu vitamine si minerale.
De la adoptii nu stiu ce sa zic ca si o prietena a adoptat unul si i-a murit in prima sptamana, asa daca il adopti nu stii cu ce boli vine, dar daca ii iei de la un crescator autorizat poti sal dai si in judecata daca ti-a dat un purcelus cu defecte, si daca il iei ca adult aia pot sa iti zica si ca au 2-3 luni in timp ce saracii pot avea ani de zile. daca se ia un porcusor se ia de pui astfel se ataseaza mai repede si ai certitudinea ca vor trai macar cativa ani

View PostOriginalCopy, on 19 iunie 2017 - 21:06, said:

De unde stii ca sunt frati?

Cumva de la vanzator?

Acelasi care te-a mintit in privinta sexului lor?
a spus vanzatoarea ca e greu de determinat sexul cand sunt inca pui, pana sa incalece ala pe purcelusa nu ne gandeam ca ar fi gresit. si noi cand am verificat aratau exact la fel abea de curand s-au modificat... Nu stiu ce sa zic
macar nu mi-a dat nimic cu boli, la veterinar a zis ca sunt sanatosi, oricum puteam sa iau unul din ala fitzos de la inka dar mi-a spus dupa aia o prietena cam obsedata de porcusori de guineea( adica a avut unul pe nume gheorghe care a murit apoi a luat unul identic de la petshop cu care sa il inlocuiasca, nu exista zi sa nu povesteasca despre isprevile lui gheorghe si m-a tinut treaza pana la 11 sa ii faca o casuta mai confortabila... really) ca asta de la petshop e fricos si sa iau de la vanzatoarea asta

Edited by Merybird, 29 June 2017 - 11:48.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate